Kanadassa on noussut äläkkä, kun parrakas voimanostaja Avi Silverberg osallistui naisten kilpailuun ja murskasi aiemman Albertan naisten penkkipunnerrusennätyksen, New York Post kertoo.
Entinen Kanadan voimanostopäävalmentaja Silverberg osallistui hiljattain Heroes Classic -kilpailuun Albertan Lethbridgessä naiseksi identifioituneena. Valmennustehtävien ohella voimanostokolumnistina toimiva lihaskimppu kilpaili yli 84-kiloisten sarjassa.
Täydessä parrassa näyttäytynyt Silverberg penkkipunnersi 167,5 kiloa. Hän löi aiemman Albertan naisten ennätyksen 42,5 kilolla.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/parrakas-lihaskimppu-ilmestyi-naisten-kilpailuun-murskasi-aiemman-ennatyksen/8668984#gs.ug901y
Entinen Kanadan voimanostopäävalmentaja Silverberg osallistui hiljattain Heroes Classic -kilpailuun Albertan Lethbridgessä naiseksi identifioituneena. Valmennustehtävien ohella voimanostokolumnistina toimiva lihaskimppu kilpaili yli 84-kiloisten sarjassa.
Täydessä parrassa näyttäytynyt Silverberg penkkipunnersi 167,5 kiloa. Hän löi aiemman Albertan naisten ennätyksen 42,5 kilolla.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/parrakas-lihaskimppu-ilmestyi-naisten-kilpailuun-murskasi-aiemman-ennatyksen/8668984#gs.ug901y
Vastaukset 127
Vanhimmat
Kohta meilläkin kaikki naisten ennätykset murskataan.
Totta, älytöntä touhua!
Sitä juuri.
Sairas laki! Sortaa naisia ja tyttöjä!
Se käy helposti.
Enemmän kuin älytöntä.
Kuka meillä ehtii ensin….
Se selvää pian kun ensimmäiset muutokset hyväksytään.
Saas nähdä kuka Erkki se on.
Henny Harjusola kehiin!
Olen samaa mieltä.
Antonio sanoi sitä jättiläisbandaksi. 🤣
Se on odotettavissa.
Kyllähän Turrekin on naismainen.
Sillä lailla!
Nimi ainakn on juutalainen.
Mies se on.
Katso kuvaa! 😵💫
Kyllä, joten mitä tämä aloitus tekee luterilaisuus -palstalla?
Kuva on kuvituskuva, ei kuva kyseisestä henkilöstä.
Katso Twitterin kuva alempana.
No, niinpä onkin.
Katsoin kuvaa.
Ei ole mies eikä nainen.
Ylensyönyt, henkisesti veltto plösö.
Ei muuta.
Jos hän identifioisi itsensä vaikka aasiksi, voisi kukkahattu päässä päästä esim. heinäkärrynveto-kisaan. Muut aasit tyrmistyisivät niin, että juoksun sijasta vain hampaat pystyssä hirnuisivat. Voittaisi ehkä.
Muttei tietenkään lauantaina.
Mies se on. Ihan Aksu Herlevin näköinen.
Israelissa on homomarssit joka vuosi Sodoman aluetta. On siellä se Babylon myös mesopotaniassa yksi sarvinen
.
Niin Suomi24 on juutalaisuus palsta.
Onko kuningas David noussut kuolleista kivittämään goljatteja no voi voi.
Naiset on nykyään sitten tuon näköisiä. 😹
No ainahan se on luterilaista jos ennätyksiä urheilussa rikotaan.
Mummomuori on.
Sille on oma palsta.
Jos tuota joku pitää naisena….
Kovaa uskoa vaatii. 😹
Uudestisyntyneenä Jeesuksen Omana sinulla kaiketi sitä "kovaa uskoa" löytyy?
Mitäpä kyseisen urheilijan viitearvon osoittivat hänen kelvollisuudestaan kyseiseen sarjaan?
Ihanko jankutat taas?
Toki en jankuta lainkaan, kiinnostaa vaan miten virtsa-/verikokeen antaminen kilpailuoikeuden jossakin voimailulajin sarjassa edellyttää mainitsemaasi; "Kovaa uskoa vaatii. 😹"
Ok, katson,
Uuden lain myötä tämän saman voi nyt tehdä myös suomessa ilman että kukaan voi sanoa mitään vastaan.
Kyllä. Sehän tässä älytöntä onkin.
Seksuaalirikolliset keksineet keinon kiertää lakia.
Ei niinkään älytöntä.
Älytöntä on, ettei Suomessa enää ole yhtään järkensä säilyttänyttä päättäjää
Samaa mieltä.
Älytöntä ei ole se, että jotkut käyttävät mielisairaita lakeja hyväkseen.
Älytöntä on se, että tuollaisia mielisairaita lakeja on ylipäänsä säädetty.
KD ja Persut vastustivat tuota älytöntä lakia.
Myös yksittäisiä edustajia kepusta ja kokoomuksesta.
ArtoTTT
Ei kai tämä mitenkään oikeilta naisilta ole pois?
Sitäpä juuri kun on.
ArtoTTT
Jos olisi muistanut ajaa parran aamulla ....
https://www.is.fi/urheilu/art-2000009499063.html
Juu, muutenhan onkin ihan naisen näköinen. 😹
ArtoTTT
Peruukilla olis menny täydestä.
😹😹😹 Setan lesbobileissä?
Oletko siis Uudestisyntyneenä Jeesuksen Omana kokenut olevasi nainen ja päässyt mainitsemiisi bileisiin toteuttamaan itseäsi 😹😹
Hyvä linkki!!!
Wokettajien pää-äänenkannattaja Hesari nyt myös tiedostaa trans-lain ongelmat.
ArtoTTT
Ei kai nyt sentään? Kuinka monta Translakia puoltavaa juttua onkaan julkaissut. Mitähän Erkko ajattelisi Hesarin menosta tänä päivänä?
Juutalainen AVI on tietysti Israelin kansalainen ja tietysti uskonto vaatii ottamaan naisten asusteet ja työpaikat.Nainen kivitetään pettämisestä miestä ei.Homona saa heilua jos on oikea uskonto muut ei saa vaikka Mooses homouden kieltää tosin.
Avi on sen itse itselleen ottama nimi.
Entinenkin ennätyksen hakija on transu. 🤣
Siis oikeasti, eikö AVI saanut enempää penkistä?
Enemmän kuin kukaan muu ”nainen”.
Kyllä niitä naisia varmasti löytyy lisää, kun huomasivat miten heilläkin on mahdollisuus pärjätä urheilussa. Tyypillinen mies on valmis tekemään mitä vaan saadakseen kultaa ja kunniaa.
Ja tämän laki nyt sallii.
Myös Suomessa.
Miehethän nyt vaan ovat tollasia, kaikki mitä laki ei kiellä pidetään sallittuna.
Kiva että aloituksessa mainittu tyyppi pärjäsi edes naisten sarjassa, ettei tullut hälle paha mieli.
Miksi sanot häntä mieheksi jos kokee olevansa nainen?
Hyvä kysymys.
Mutta ei vastsusta.
Koska valehtelevat.
Kirjoitin miesten nyt vaan olevan tollasia ja olleen kiva että kyseinen tyyppi voitti ettei tullut paha mieli häviöstä.
Miksi koet siinä sanottavan "häntä" mieheksi
Pojat ovat poikia ja mitä me olemme heitä arvostelemaan ja tuomitsemaan?
kaikki mikä sallitaan on mahdollista , miksi turvapaikan hakijat matkustelevat turisteina kotimaissaan , siksi koska se on mahdollista 🤣
He ovat elintasopakolaisia.
Niitä juuri.
Vihreiden politiikan tulosta:
✓ trans-laki oli viime hallituskaudella ilmasto-huuhaan kanssa ykkösenä
Nykymeno on aivan sairasta.
Onko ihmisten seonneet lopullisesti????
Siltä vaikuttaa.
Nämä asian kommentoijat eivät olleenkaan näytä ymmärtävän että Suomen translailla ei asian kanssa ole mitään tekemistä. Kyse on Kanadasta ei siis Suomesta. Ne ovat aika kaukana toisistaan. Kuitenkin kommentoijat suhtautuvat asiaan kuin se olisi tapahtunut Nurmon punttisalilla tapahtuneissa kisoissa.
Ihan samalla tavalla Suomessa mies voi identifioida itsensä naiseksi.
No kerro nyt kuka vastaavan tempun on tehnyt Suomessa? Ja miten tämä tapaus on vaikeuttanut sinun elämääsi ja olemista? Kuinka paljon olet esim menettänyt rahaa? Tai onko sinua kohdannut joku sairaus jutun seurauksena? Ynnä onko sinulta vaikka kielletty jotainm jota et voi etkä saa tehdä enää rangaituksen uhalla?
Laki on ollut Suomessa voimassa vasta vajaat 7 päivää joten malta odottaa.
Ei IR malta!
Niin ja sitten kun se joku tekee - jos tekee - niin miten se vaikuttaa sinun elämääsi ja olemiseesi? Kuinka paljon tulet menettämään rahaa? Tai kohtaako sinua joku sairaus jutun seurauksena? Ynnä onko sinulta vaikka kielletty jotain jota et voi etkä saa tehdä enää rangaistuksen uhalla?
Sinun elämääsi ilmeisesti vaikuttaa paljonkin, IR? 🤣
Paloiko taas käämi, IR?
Sillä palaa aina, 🤣🤣🤣
Oliko se yllätys?
Joko olet saanut miesseuraa?
Tuskin. Yksin istuu siellä ”Eiranrannassa”. 🤣
Hyvä !
Oonko saanut miesseuraa?
Herätkää Setan uhrit!
Kohta on myöhäistä.
Ei voi kuin nauraa.
En uskoisi jos en itse näkisi.
Järkky video.
Uskomattoman tolloa päästää miehet, jotka vain kertovat tuntevansa olevansa naisia naisten sarjoihin. Urheilussa miesten ja naisten sarjojen kohdalla merkitsee vain biologinen sukupuoli ja sen mukainen keho ja ominaisuudet, ei se mitä kukin sisäisesti tuntee olevansa. Kilpailu ja vertailu tulee tehdä saman biologisen sukupuolen omaavien välillä. Miehen kehon antamat edut naisten sarjassa tulee määrittää kielletyksi dopingiksi. Joissain harvemmissa lajeissa voi olla, ettei sukupuolella ole niin merkitystä, mutta jos sillä on, erilliset sarjat tulee olla.
Tämä on nyt myös Suomessa mahdollista.
Älytön laki piti oikein säätää.
Suomeenkin , kyllä. 😥
Tätäkö Suomikin haluaa????
Hyväksytyille suorituksille kilpaurheilussa on annettujen veri-/virtsanäytteiden mukaisesti määräytyvät viitearvot, joiden perusteella eri sarjoissa tulos hyväksytään tai ei hyväksytä.
Aloituksessa mainittu henkilö ilmeisesti sitten viitearvoiltaan soveltui kyseiseen sarjaan, joten ehkä penkkipunnerruksen lähtökohdissa on jotakin korjattavaa jos asia vaikuttaa niin vakavalta kuin ketjussa on annettu ymmärtää.
Sairasta touhua!
Tasaarvoa ja viisautta jalossa muodossa.
Toivotaan nyt ,että yleisuheilussa nähdää parrakkaita juoksijoita siinä porukassa missä on rintarauhaset.
Mitenköhän käy .👍 saattaa jossain vaiheessa harmittaa rintarauhasten porukkaa.
Kohta tämä hallitus loppuu kun ihmisten silmät avautuvat.
Kysy kuule Pasilasta.
Ihan kuvottaa,
Naisten sarjat lopettakoon urheilussa, paras urheilutulos voittakoon.
Sekö olisi tasa-arvoista? Naiset eivät saisi voittaa juuri koskaan.
Jos parrakas naiseksi rekisteröity voittaa, niin silloin nainen voittaa. Tämä on nykyaikaa.
Ei voita, vaan mies. Valhe ei muuta tosiasiaa miksikään muuksi.
Olympialaisten osalta kiellettiin onneksi miesten osallistuminen naisten sarjoissa.
Muu urheilu tulee seuraamaan perässä. Naisia ei tule sortaa joidenkin miesten mielihalujen mukaan.
Mikäli verikoe osoittaa parrakkaan naiseksi, niin eihän silloin kyseessä ole valhe vaan täysi tosi.
Harvalle biologiselle naiselle kasvaa juurikaan parta
Eikö feministit jo käy kuumana?
Yhdysvalloissa on yksi maailmanluokan huippu voimannostaja lyhytsarjassa joka onkin nainen.
Dokkarista on kuvia tallessa.
Huh huh ✝️✝️✝️
Miehillä joilla on heikko takaraivo....olen tiennyt pitkän aikaa.
Sus siunaa!
Sehä on tasaarvoa tätä suurta hulluutta mikä pitääkin tulla.
Onneksi tavalliset järkevät urheilijat ovat boikotoineet esim uinnissa jossa koko joukkue kieltäytyi menemästä altaaseen kun ns Pertti kauhoi siellä testoillaan . Tapahtui ulkomailla.
Paljon isomman ryhmän, naisten asemaa enemmän perusteltuine oikeuksineen alennetaan valheellisen genderideologian varjolla.
Ja aidosti sukupuolensa kanssa ristariitaa kokevienkin varjolla osa käyttää lakia väärin perustein hyväkseen, kuten seksuaalirikolliset. Enemmän se on näkynyt muualla maailmalla. Aika näyttää miten ongelmat näyttäytyvät Suomessa, missä sitä myös haluttiin mahdollistaa, tehden entistä helpommaksi.
On kyllä hyvä juttu, että painonnostajanaisilla saa olla parta. Mutta minäpä olen kuullut papista, jolla ei parta kasva.
Minä transnainen kirkkoherrasta.
Vesijärvi putkahti tietojeni syövereistä.
Kiitos kun ette auttaneet.... taas.
Aivan hullua. Kaikkeen sitä ihminen suostuu ja lähtee mukaan.
Mikähän tästä maailmasta tulee jos elettäisiin pelkästään ihmisten luulojen varassa.
Se vielä, että itseään järkevinä pitävät lähtevät tähän hulluuteen mukaan. Kyllä sen biologia sanoo kuka on nainen ja kuka mies. Sanoo se Ihmisen tunne ja kuvitelma naiseudesta ja miehisyydestä mitä tahansa.
Ovatko Jumalan luulot parempia?
Jumala ei luule, Hän tietää.
Tai luulee tietävänsä.
Legendaarisia bulgarian painonnostaja typyjä aikoinaan ja moni nainen hiukan oli hämmentynyt niiden ylivoimasta ja möräkästä äänestä.
Jarmolla taitaa vielä olla naisten ennätys muistaakseni 400m ja 800m
Siinäpä nainen..ei ihme, että oikeita naisia hieman harmitti.
No pääasia että sinua kiinnostaa. Tavallinen hetero ei edes zoomaile tolleen. Ihan muita juttuja..
Tämä on kuulemma nyt normaalia. 🤣