YLE Uutimet 18:00 sensuroi kämmin joka näkyy videon kohdassa 1:19 https://www.msn.com/en-us/news/world/finland-joins-nato-reshaping-european-security-amid-war/vi-AA19sz6q saattaa kätteleminen olla joillekin jotenkin hankalaa jostain syystä.
Lisäksi puhuu erinomaista tankeroenglanktia, ja sitäkin vain muutaman sanan.
Lisäksi puhuu erinomaista tankeroenglanktia, ja sitäkin vain muutaman sanan.
Vastaukset 23
Vanhimmat
kummallisen näköinen jaloista aina tuo pekka , onkohan niin paljon sitä tunneli juna ajellut.. en keksi muuta syytä, outoa olemuksessa
Oletkohan sinä aloittaja nyt ihan terve?
Tietääkseni olen terve.
Kabineteissa Pekalle nauretaan.
lopetas jo lässytys persuli.
Persut vaikka vastustaa vihreitä, he kuitenkin kannattaa natoa.
Sitävastoin kaikki vasemmistoliiton tyypit eivät kannata natoa.
Huoneisto oli takapuoli pitkällä. ummetus ja rikuli. Maha kasvanut,turvonnut. Onko sillä panta jalassa?
Jäykkää oli liikkeet. loonattu?
Niin on, kamalan jäykkä, kuin "jäässä" https://www.msn.com/en-us/news/world/finland-joins-nato-reshaping-european-security-amid-war/vi-AA19sz6q hävettää niin että pahaa tekee.
Mikä ihmeen kämmi? Haavisto otti silmälasit käteensä. Täysin normaalia.
Näköjään Haaviston silmitön mollaaminen alkaa jo nyt, kun Haavisto on vahva ennakkosuosikki tulevissa presidentinvaaleissa ja sekös tiettyjä hyvin tiedettyjä piirejä niin korpeaa että...
https://www.is.fi/politiikka/art-2000009366457.html
Kämmi on erehdys, virhe, moka, munaus, sotku.
https://www.synonyymit.fi/kämmi
Kirjain "ä" rikkoo linkin, mutta se toimii kun kopio sen kokonaan ja liittää selaimeen osoitekentään.
Ehkä tämä toimii: https://www.synonyymit.fi/kämmi
Ei toimi sekään linkkinä. Kopioi ja liitä toimii.
Haavistolla rippipuku päällä? Kiristi vatsan kohdalta ja oli muutenkin pienen näköinen.
Stoltenbergilla ja Blinkenillä loistavasti istuvat puvut. Kyllä näki eron taas suomalaisen ja maailmanmiehen välillä.
Jos se on raskaana?
Onneksi kukaan tuolla ei puhunut raiskaajien ja kiduttajien ykköskieltä eli natsi-venäjää.
Ei saanu paljoa ääniä vaikka on tuleva residentti.
No, Pekka teki sen mitä virkatehtävissä vaadittiin. Ja ME OLLAAN NATOSSA!
Kiitos Putin!
Jalkatyöstä kiitos Niinistölle, Marinille, Haavistolle ja Kaikkoselle!
Suomalaiset puhuivat erinomaista englantia muihin tilaisuudessa mukana olleisiin verrattuna.
Myös YLE Uutimet 20:30 sensuroi kämmin, video alkaa kättelyjen alusta: https://areena.yle.fi/1-62874852?seek=108 ja möhläys on ankarasti leikattu pois. Hävettää olla suomalainen. Ainutkertainen tapahtuma ja noin pahasti häpäisty.
Ketä kiinnostaa jk pekan kättely; miespoika ojensi Suomen antautumispaperit usa:n ulkoministerille, lahjana. Sen itsenäisyyden, jnk vuoksi talvisodassa kaaduttiin, sivarihomo lahjoitti nyt toiselle valtiolle. Tuosta noin vaan. Taustaläähätysten kannustamana.
Eikä tuossa ole kenenkään mielestä mitään epänormaalia?
Mitä naiviutta onkaan olettaa, että kansa unohtaisi.
Kyllä se vaan menee niin, että kyllä KANSA tietää - ja muistaa nämä. Ihan jokaikisen. Viimeistä myöten.
Universumin tasapaino on laki. Ei suinkaan mikään kuvitteelinen hypoteesi.
Suomi ei ole ollut sotilaallisesti liittoutunut lähes 80 vuoteen. Edellistä liittoutumista ei tässä yhteydessä satuttu muistelemaan.
Mikä tuossa oli sitä kämmäämistä. Reilu käden puristus ja sillä siisti. Vaikken mikään Haaviston kannattaja olekaan, niin turha sitä on kehitellä mitään kämmejä sinne missä niitä ei ole.