Hyviä asioita tapahtui tällä viikolla

Suomi meni Natoon ja Marin potkittiin pois pääministerin paikalta.
1657
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Vielä kun aloittaja saisi sydäninfarktin niin ai että, ai että!

Äänestä
  • 😋😋😋😍😍😍😍😋😋😋

    💋 ­­­N­­y­­m­f­­o­­m­a­­a­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#17812660P

    🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞

    Äänestä

Nettona vaikutus on nolla, sillä on hyvä että täyskatastrofi-Marin saatiin pois PM paikalta jees, mutta Natoon meno ei ole missään nimessä hyvä asia. Se vaarantaa maamme peruuttamattomasti.

Äänestä

Kaikkein paras uutinen oli kuitenkin se, että Jakomäen ideaalipersut ja venäläistaustaiset maahanmuuttajat joutuvat MENEMÄÄN TÖIHIN. Ensin leikataan tuet minimiin, sitten pitää opetella venäläistenkin suomea ja sitten vaan töihin, mitkään selitykset eivät enää kelpaa eikä mussutus vihervasemmistosta.

Äänestä
  • Totta.

    Äänestä

Aajtella, mikä nouskausi siitä syntyy, kun Jakomäen persut RYNTÄÄVÄT INNOSTA HUUTAEN ja motivoituneena töihin! Tulee olemaan näky, joka vielä ikuiseteaan maalauksiin ja valokuviin.

Äänestä
  • Näillä mennään.

    Äänestä

Odotellaanpa koska Persut tajuavat, että eroamalla SDPn puheenjohtajan paikalta Marin saattoi pelata Persut ulos hallituksesta.

Äänestä
  • Kuvio on aika selvä ollut jo jonkin aikaa ja näkyi jo tenteissä: persut eivät oikeasti halua hallitukseen, Kokoomuksen isot pojat ja suuri raha haluvat tietenkin hallitukseen SDP:n.

    Marin tiesi sen kampanjan aikana, kuten tietenkin koko demarien johtokin. Hallitukseen astuvat varmaankin jokapaikan mies Lindtman edellä. Marinin erottua ehkä syövät jotain lupauksiaan köyhille, Marin voi kritisoida omaa porukkaansa tai peräti hypätä vasureihin ja kerätä köyhien äänet seuraavissa vaaleissa. Hän voi olla siinä ihan tosissaan, eri asia, mitä hän voi asioille tehdä, koska peli pelataan isojen poikien sääntöjen mukaan.

    Hauskinta tässä olisi, jos vaalitulos toteutuisi ja sinimusta koalitio syntyisi. Toivottavasti Marin ei suostu hallitukseen, vaikka varmasti painostusta tulee niin omasta porukasta kuin oikealta. Silloin persut joutuvat hallitukseen, jota etukäteen ylistivät Suomen pelastajaksi. Sen hallituksen toiminta tulee olemaan näkemisen arvoinen show.

    Äänestä

  • Kokoomus ei pyri pysäyttämään velkaantumista. Sitä ehkä otetaan lisää, että saadaan palkittua uskolliset rahoittajat verohelpotuksin, sitten leikataan niin, että se heikentää kasvua ja luo voimakasta eripuraa, ja otetaan lisää velkaa. Pääsdytään kohti tilannetta, jossa jopa kaikkein arvokkaimpia osia valtion omistuksista on "pakko" myydä ihan vain juoksevien kulujen rahoittamiseksi.

    Sitten kun kaikki on myymisen arvoinen on myyty, saa Suomi mennä ihan vapaasti Kreikan tilaan, Petteri on silloin jo poissa maasta ja nauraa makeasti. Teollisuudestamme on silloin myös melkoinen osa ulkomaiissa käsissä ja heille Suomen joutuminen Kreikan tilaan on vain eduksi: halpaa työvoimaa riittää.

    Kuviohan on ollut tuo sama 1987 Holkerin hallituksesta lähtien ja jatkuu niin kauan kuin yksityistettävää riittää. Hauska nähdä, milloin Posti myydään kokonaan.

    Äänestä

Monestako duunipaikasta olet saanut lähtöpassit!

Äänestä

Toistakymmentä afrikkalaista sai pysyvän oleskeluluvan. Se on ensimmäinen steppi matkalla täysivaltaiseksi suomen kansalaiseksi ;)

Äänestä
  • Ne vie meidän pieniheppisten persujen viimeisetkin chanssit.

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Ne vie meidän pieniheppisten persujen viimeisetkin chanssit.

    Ja naiset.

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Ne vie meidän pieniheppisten persujen viimeisetkin chanssit.

    Näyttää vassareita pikkasen potuttavan vaalitappio, on sen verran katkeraa tekstiä.

    Äänestä

  • Anonyymi00012 kirjoitti:

    Ja naiset.

    Niin...
    Chanssit suomalaisiin naisiin mutta Thaimaasta saa epätoivoisia kohtalaisesti.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Suomi meni Natoon ja Marin potkittiin pois pääministerin paikalta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu