Vihervasemmisto täysin alamaissa vaalien Waterloosta

Nyt Marinin siirtyessä sivuun demareiden PJ paikalta, tippuu SDP: kannatus myöskin lukuun 7%, kuten vihreillä ja vasemmistolla.

Nykymaailmassa ei vihervasemmistolaisuudelle ole tilausta

Kaikilla noilla kolmella vaihtuu PJ, seuraajien tehtävä toivoton.
1279
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Hitler oli kasvissyöjä. Tekikö ravinto hänestä hirviön?

Äänestä

Demarien kannatus puolittuu.

1Äänestä
  • Sanna kuulemma loikkaa PS:n !! Pitäneekö huhu paikkansa? Sano kuulemma olleensa aina valedemari!! Mihin tässä enää voi uskoa??????😒😒

    Äänestä

persuilla alkaa takapuoli kastua vaikka eivät ole vielä hallitusveneessäkään

Äänestä
  • Jos Persut lähtee hallitukseen, liukenee sen kannatus vuodessa, parissa kolmanneksella ja loput liukenee ennen seuraavia vaaleja.

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Jos Persut lähtee hallitukseen, liukenee sen kannatus vuodessa, parissa kolmanneksella ja loput liukenee ennen seuraavia vaaleja.

    Viimeksi kun persut pääsivät hallitukseen he mm.
    - jakoivat avokätisesti veronmaksajien rahaa Kreikalle
    - duunareiden työaikaa pidennettiin palkattoman vapaan poistolla

    Osa persujä äänestäneistä duunareista koki itsensä petetyksi, kun eivät ymmärtäneet, ettei oikeistolainen puolue aja duunarin etua. Moni duunari antoi äänensä oikeistolle kuitenkin maahanmuuttovastaisuutensa takia.

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Jos Persut lähtee hallitukseen, liukenee sen kannatus vuodessa, parissa kolmanneksella ja loput liukenee ennen seuraavia vaaleja.

    Totta.

    Äänestä

Vihervassuilla kolmasosa eduskunnasta.
SDP 43, Vihr 13 ja Vas 11 paikkaa
67 yhteensä (2019:n vaaleissa oli 76 paikkaa)

Äänestä

Joo vaikkas lapsia rupeevat jo ala-asteilta jujutaman huluuksillaan

MIKSI NOITTEN ANNETAAN TEHÄ TUOTA MYYRÄNTYÖTÄ

LAITTAA LAPSEMME HERVOTTOMIKSI

Äänestä

Myös USA:n vihervasemmisto tulee häviämään presidentin vaalit kun Trump voittaa.

Ihmiset ympäri maailman alkaneet inhoamaan ja vastustamaan woke, cancel, trans, gay hehkutusta. Ihmiset haluavat elää normaalisti.

Äänestä

Kukaan ei halua Vihreiden puheenjohtajaksi, eikä ihme

Äänestä

Täydellistä, Antti Rinne putosi ja Marinista rivikansanedustaja

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Nyt Marinin siirtyessä sivuun demareiden PJ paikalta, tippuu SDP: kannatus myöskin lukuun 7%, kuten vihreillä ja vasemmistolla.

Nykymaailmassa ei vihervasemmistolaisuudelle ole tilausta

Kaikilla noilla kolmella vaihtuu PJ, seuraajien tehtävä toivoton.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu