Myös Usa on sitä mieltä?
Vastaukset 33
- Anonyymi
Mikähän mahtaisi olla Israelilaisten elintaso
ilman Palestiinalaisia? - Anonyymi
Palestiinalaiset ovat asuttaneet aluetta jo yli 8000 vuotta, Israelilaisille pitäisi löytää joku syrjäinen saari kaukana kaikesta.
- Anonyymi
Minä tahtoisin myös turvapaikan Suomesta jonnekin jossa saa elää normaalia elämää rauhassa ja turvassa!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Minä tahtoisin myös turvapaikan Suomesta jonnekin jossa saa elää normaalia elämää rauhassa ja turvassa!
Siis Suomesta pois gangstalking ihmis-hirviöitä pakoon!
Välillä toivon ulkopuolisen tahon puuttuvan törkeisiin ihmisoikeus rikkomuksiin ja rikoksia ihmisyyttä vastaan. - Anonyymi
Keitä tarkoitat "palestiinalaisilla" ja mihin viittaat "alueella"?
Miksi sinun mielestäsi israelilaisille pitäisi löytää joku syrjäinen saari kaukana kaikesta? - Anonyymi
Palestiinalaiset tuhansien vuosien aikan eivät saaneet mitään kehitystä aikaan, lampaita ja kameleita kaitsivat. Israel perustettiin ja juutalaiset tekivät maastaan modernin valtion muutamassa vuodessa. Kateellisina nyt terrorisoivat menestyviä israelilaisia.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Siis Suomesta pois gangstalking ihmis-hirviöitä pakoon!
Välillä toivon ulkopuolisen tahon puuttuvan törkeisiin ihmisoikeus rikkomuksiin ja rikoksia ihmisyyttä vastaan.Espoossa on yleensä hyvät viranomaiset. Eivät tee yleensä laittomuuksia ja eivätkä yleensä lankea seköpäiden tarinointiin. Esim. paikallinen poliisi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Espoossa on yleensä hyvät viranomaiset. Eivät tee yleensä laittomuuksia ja eivätkä yleensä lankea seköpäiden tarinointiin. Esim. paikallinen poliisi.
Kuinka vaan.
- Anonyymi
Roistovaltio Israel uhriutuu samalla kun tekee rikoksia ihmisyyttä vastaan.
- Anonyymi
Jutikat ovat kuin persut, eivät osaa elää muiden kanssa sovussa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jutikat ovat kuin persut, eivät osaa elää muiden kanssa sovussa.
Mitä ovat "jutikat"? Oletko sinä sellainen? Persut osaavat eläää muiden kanssa sovussa. Oletko vihavasemmistolainen?
No Usa ei rakasta ketä,Mutta rakasta juutalaiset rahapussi
- Anonyymi
Mitähän mahtaisi olla israelilaisten elintaso ilman teroristeja ja Irania? Puolustus vaatii järkyttävän suuren osan.
- Anonyymi
Miten olisi, jos Suomeen ammuttaisiin jatkuvasti raketteja ja terroristit murhaisivat siviilejä eri tavoin? "Ns " palestiinalaiset" ovat nilviäisiä ja Iran rahoittaa terrorismia sekä suunnittelee ydinsotaa Israelia vastaan. Israelin puolustusmenot ovat tähtitieteellisiä ja välttämättömiä.
- Anonyymi
Iran on yhtä paha terroristivaltio, kuin Venäjä.
- Anonyymi
Israelilaisethan varastivat Palestiinalaisilta heidän oman maansa!!
Ihan tuosta vaan. kun jossain kohtaa Raamattua oltiin muka sanottu että maa kuuluukin heille! Olihan perustetta kerrakseen!!!- Anonyymi
Tuo on vale.
- Anonyymi
Keitä tarkoitat palestiinalaisilla? Millä perusteella jokin "maa" oli mielestäsi heidän? Millä tavalla israelilaiset mielestäsi varastivat maat?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Keitä tarkoitat palestiinalaisilla? Millä perusteella jokin "maa" oli mielestäsi heidän? Millä tavalla israelilaiset mielestäsi varastivat maat?
NIITÄ, JOTKA ASUIVAT PALESTIINASSA!!!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
NIITÄ, JOTKA ASUIVAT PALESTIINASSA!!!
Millä hetkellä? Millä perusteella valitsit juuri kyseisen hetken?
- Anonyymi
Israelilaiset kärsivät kohtuuttomasti Netanjahusta. Israelin suhteet arabimaihin olivat melko hyvät, kunnes Benjamin keksi muodostaa hallituksen fasistien kanssa. Tällä menolla Netanjahu lietsoo sotaa.
- Anonyymi
Mikään ei viittaa tuollaiseen.
- Anonyymi
Puhumattakaan siitä, miten paljon palestiinalaiset kärsivät Israelin takia.
Gaza = maailman suurin keskitysleiri kiitos Israelin.- Anonyymi
YK:n enemmistöpäätöksellä Israel v. 1948 sai alueensa, se pitää kelvata palestiinalaisille.
- Anonyymi
Israel on kaiken tuhoamisen ja aluevaltauksen siirtokuntineen aloittanutkin.
"Että semmoinen jeesus". - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Israel on kaiken tuhoamisen ja aluevaltauksen siirtokuntineen aloittanutkin.
"Että semmoinen jeesus".Ota selvää asioista, edes hieman.
- Anonyymi
Mikäli tarkoitat palestiinalaisilla henkilöitä, jotka elävät Palestiinalaishallinnon alaisuudessa, niin lähinnä he kärsivät Palestiinalaishallinnon toimien ja päätösten vuoksi.
Gaza ei ole keskitysleiri, vaikka Hamas hallitseekin sitä erittäin brutaalilla otteella. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Israel on kaiken tuhoamisen ja aluevaltauksen siirtokuntineen aloittanutkin.
"Että semmoinen jeesus"."Israel on kaiken tuhoamisen ja aluevaltauksen siirtokuntineen aloittanutkin."
Et ole tutustunut lainkaan alueen historiaan. Välittömästi (nyky)Israelin perustamisen jälkeen useat ympäristön valtiot hyökkäsivät Israelia vastaan väkivalloin.
""Että semmoinen jeesus"."
Mitä yrität tuolla viestittää? Haluatko kertoa tuolla jotain itsestäsi? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mikäli tarkoitat palestiinalaisilla henkilöitä, jotka elävät Palestiinalaishallinnon alaisuudessa, niin lähinnä he kärsivät Palestiinalaishallinnon toimien ja päätösten vuoksi.
Gaza ei ole keskitysleiri, vaikka Hamas hallitseekin sitä erittäin brutaalilla otteella.Palestiina ei ole koskaan ollut valtio, eikä palestiinlaiset ole olleet koskaan kansa sellaisella nimityksellä. Israel on molempia. Palestiina ja palestiinalaiset on keksitty, he koostuvat syyrialaisista, egyptiläisistä, jordanialaisista arabeista.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Palestiina ei ole koskaan ollut valtio, eikä palestiinlaiset ole olleet koskaan kansa sellaisella nimityksellä. Israel on molempia. Palestiina ja palestiinalaiset on keksitty, he koostuvat syyrialaisista, egyptiläisistä, jordanialaisista arabeista.
Asiallisesti ottaen juurikin noin se on.
- Anonyymi
pale-valet on arafatin perustama terroristijärjestö.
arafat haudattiin egyptiin, koska hän oli egyptiläinen.- Anonyymi
Kirjoitat erisnimiä pienillä alkukirjaimilla kuten vihavasemmistolla on tapana. Useinhan he tosin kertovat, että eivät tarkoita ko. sanoilla samoja asioita kuin mitä ne tarkoittavat isolla alkukirjaimella kirjoitettuna, mutta eivät osaa kertoa, mitä niillä tarkoittavat. Mitä sinä noilla sanoilla tarkoitat?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas
Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei201334Mies joka on oikeasti kiinnostunut
Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää1331231- 641230
- 1081215
Kunnanhallitus
Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.671049- 109999
Rauha, sopiiko
Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.94957Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys
Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev182923- 84847
- 43824
Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!
Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle66791Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....50686- 43656
- 58653
- 70636
- 98628
Humppila korvasi johtajia tekoälyllä
https://yle.fi/a/74-20215155 Humppilassa on lakkautettu teknisen ja hallintojohtajan virat. Säästöä tuli hetkessä 15087618Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r123592- 52564
- 60544