Orpo sekava, neuvottelut sekavia.

Kaikki munat korissa on Sdp, n Antin varassa. Toisen Antin Kok,n. Pallit panttina.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kokoomus on jo todennut, että Suomi on kauheassa kunnossa. Kokoomus siivoaa tämän maan, vaikka omin voimin.
https://aijaa.com/JAVuHr

Terveydenhoitopalvelujen jonoihin tuodaan ratkaisuksi Bisnes-Sote. Työvoimapulaan tulee ratkaisu, kun haetaan Afrikasta väkeä ja laitetaan suomalaiset eläkelläiset töihin.

Lääkkeet on jo olemassa. kokoomus syttää ne tropit suomalaisille.

Äänestä
  • Kokoomuksella syötettäviä riittääkin. Kok haalasi Suomeemme 50tuhatta mamua, kustannukset nyt 40MRD ja mikä parasta vuosittain 3 mrd. Säälittää kun Petterikään ei osaa laskea eikä ymmärrä, että mamut maksaa ja maksaja on veroja maksava työläinen. Veroja vimpan päälle kieroileva kok, yrittäjä on rosmo ja lisää mamuja vaativa. Pimeän alipalkattujen kustolppa kok puhuu suu joka on täynnä paskaååå.

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Kokoomuksella syötettäviä riittääkin. Kok haalasi Suomeemme 50tuhatta mamua, kustannukset nyt 40MRD ja mikä parasta vuosittain 3 mrd. Säälittää kun Petterikään ei osaa laskea eikä ymmärrä, että mamut maksaa ja maksaja on veroja maksava työläinen. Veroja vimpan päälle kieroileva kok, yrittäjä on rosmo ja lisää mamuja vaativa. Pimeän alipalkattujen kustolppa kok puhuu suu joka on täynnä paskaååå.

    Turha toivo. Orpolle ei mene kaaliin, että mamutkin maksaa.

    Äänestä

Orpo voisi ostaa helmitaulun, laskimen, kynän ja paperia ja wessapaperia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kaikki munat korissa on Sdp, n Antin varassa. Toisen Antin Kok,n. Pallit panttina.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu