Raukka parat ovat menettämässä koko Venäjänsä Venäjän olemassaolo uhattuna ja vaakalaudalla kokoajan samaa vaikerrusta Eihän tuota kestä Erkkikään kuunnella olisiko Armon laukaus paras tuohon vaikerrukseen lopettaisi kärsimyksen
Kuka auttaisi pientä Venäjää
Anonyymi-ap
1487
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Armonlaukaus on taattu Suomelle, siihen ei lasten rääpimiset auta
Pukama tuli persiistä ulos tänään ja vuosi kuin puhjennut kumivene
Saatana nyt meni kumivene puhki! Tuu nyt helvetissä heittää edes pelastusrengas ääliö!! Täällä järven keskellä 🦉 huhuilen kuin pöllö!
On kyllä karseaa kuunnella miten valittavat armonlaukaus kyllä varteenotettava vaihtoehto päästää vaikeroiva kärsimyksistään
Uskon vahvasti olevani 🐸 sammakko raaaak
Kävin ostamassa Afrikan tähden ja hävisin!! Revin pelin ja söin pelilaudan, nopan ja pelinappulat työnsin perseeseen!
Sulle se tuo olut maistuu. Koska viimeksi töissä olit?
Olen pitkäaikais juoppo röyh! Nyt meen röökille 🚬, laitan oveen kyltin ÄLÄ HÄIRITSE RÖYH
Olen vähä-älyinen, ei ota töihin joten ammatikseni maistelen eri alkoholijuomia.
Venäjän federaation huono onni on siinä, että Venäjä on saanut huonot naapurit.
Kaikki Venäjän ympärysvaltiot uhkaavat varastaa Venäjän kulttuuriset ja taloudelliset saavutukset itselleen, tuhota venäläisen korkeakulttuurin ja ryöstää luonnonrikkaudet.
Venäjän federaatiolla on siten täysi oikeus puolustaa omia saavutuksiaan kaikin mahdollisin keinoin, jopa ydinasein.
Nyt kateellisten rosvojen joukkoon on liittynyt piskuinen Suomikin.
Ukraina uhkasi rikkoa maiden välisen rauhan ja ystävyyden hyökkäämällä likaisin ydinasein ja vain venäläiseen rotuun tehoavin biologisin asein.
Siksi pres. Putin joutui kyynelsilmin aloittamaan sotilaallisen erikoisoperaation ukrainalaisia juutalaisen natsin johtamia hirviöitä vastaan.
Mitä rikkauksia siellä on ? köyhiä kumminkin maa täynnä onko kaikki rikkaudet menneet Putinin palatsiin
Maassa on rikkauksia mutta kun eivät osaa käyttää hyväkseen. Liikaa vodkaa päässä minkäs teet. Jos asukkaina olisi ollut saksalaisia alunperin,niin olisi maailman rikkain maa.
Tai japanilaisia. Tai suomalaisia. Mutta ryssän kansa on aina ollut vetämätöntä, saamatonta ja diktatuurille alistuvaa lammasväkeä.
Oli siellä muka vallankumous ja ihan muka sosialistinen. Paskat, se oli Leninin ja Stalinin masinoima vallankaappaus uudenlaiseen ja vielä paskempaan diktatuuriin!
Ja nyt ryssänmaalla on vähintäin yhtä v*ttumainen diktatuuri kuin Stalinin aikaan!
Venäjälle pitää saada kansainväliset tarkkailijat ja rauhanturvaajat niinkuin Irakiin aikanaan. Venäläiset eivät kykene ylläpitämään demokratiaa yksin.