Ano Turtiaisen vuodatus
Anonyymi-ap
1182
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Anus on reppuli.
Suomen kansanedustaja pyytää venäjää puuttumaan Suomen sisäisiin asioihin..? Onkohan ihan laillistakaan tuommoiset kansanedustajan pyynnöt? Mitähän porukkaa tämä herra edustaa
No onneksi on entinen edustaja.
Kaikenmoissii kotineuvostoliittolaisia meilläkin on eduskunnassa majaillut.
Venäjä ei ehkä ole paras vahti jos pitäisi järjestää vaalit joissa äänet lasketaan niin kuin ne on annettu.
Täytyy myöntää, että alussa jopa arvostin hiukan sitä, että Turtiainen ei myötäillyt valtavirtaa ja uskalsi olla eri mieltä asioista, mutta nyt jutut ovat muuttuneet niin levottomiksi että olisikohan jo aika varata aika lääkärille?
Turtiainen puhelee niin sekopäisiä juttuja että olisi todellakin syytä mennä lääkärille "tarinoimaan ".
Onneksi ei päässyt eduskuntaan noin sekaisin oleva ihminen.
Jutut ovat sitä luokkaa että voi odottaa aivan mitä tahansa häneltä.
Pian hoitoon pääsy olisi nyt paikallaan.
Parasta Suomen eduskunnalle, että tuo enemmän kuin mies ei kyyhötä enää siellä.
Niin eikä päässyt kukaan muukaan mieleltään vakavasti vinksahtanut anolainen, kuten esim. Suomea Venäjällä vuosikausia törkeästi häpäissyt Johan Bäckman.
Ainoa eduskunnassa joka koronapsykoosi aikanakin puhui eduskunnassa järkeä, samoin muissakin asioissa. Ymmärrän hyvin jos hänkin on täysin kypsynyt tähän maan alennustilaan.
Ano Turtoloinen on tyhmä ryssäläinen.
Niin kauan kuin asuu Juvalla, niin kierrän paikan kaukaa.