Babylonian huora kuvataan Raamatussa naisena. Ilmestyskirjan luvun lopussa on selitetty, että nainen on kaupunki, joka hallitsee useita maita, joilla on kaikilla yksi ja sama mieli.
Mitä kaikkea voimme ymmärtää ja havaita tästä pahasta joka villitsee ja juottaa kaikki kansat viinillään?
Ilm. 18:
3 Sillä hänen haureutensa vihan viiniä ovat kaikki kansat juoneet, ja maan kuninkaat ovat haureutta harjoittaneet hänen kanssansa, ja maan kauppiaat ovat rikastuneet hänen hekumansa runsaudesta."
KAIKKI?
jopa Juuda?
Sak. 12:2
Katso, minä teen Jerusalemin juovuttavaksi maljaksi kaikille kansoille yltympäri, ja myös Juudan kohdalle se on tuleva Jerusalemia piiritettäessä.
- - - Jerusalemin juovuttavaksi maljaksi
- - - kaikille kansoille !!!
- - - myös Juudan kohdalle!!!
se on tuleva Jerusalemia piiritettäessä.
Mikä ja missä on tämä suuri paha joka vihaa Herraa ja uskovia?
4 Ja minä kuulin toisen äänen taivaasta sanovan: "Lähtekää siitä ulos, te minun kansani, ettette tulisi hänen synteihinsä osallisiksi ja saisi tekin kärsiä hänen vitsauksistansa.
Paetkaa vuorille!
"sinun velhoutesi villitsi kaikki kansat;"
eri-lajin velhouksia...
Ilm. 17:
18 Ja nainen, jonka sinä näit, on se suuri kaupunki, jolla on maan kuninkaitten kuninkuus."
ja kuka sitten , meille näkyvällä tavalla on siellä:
15 Ja hän sanoi minulle: "Vedet, jotka sinä näit, tuolla, missä portto istuu, ovat kansoja ja väkijoukkoja ja kansanheimoja ja kieliä.
16 Ja ne kymmenen sarvea, jotka sinä näit, ja peto, ne vihaavat porttoa ja riisuvat hänet paljaaksi ja alastomaksi ja syövät hänen lihansa ja polttavat hänet tulessa.
17 Sillä Jumala on pannut heidän sydämeensä, että he täyttävät hänen aivoituksensa, yksimielisesti, ja antavat kuninkuutensa pedolle, kunnes Jumalan sanat täyttyvät.
- - - kansoja ja väkijoukkoja ja kansanheimoja ja kieliä.
- - -ne vihaavat porttoa
Ketkä ne? = kansat ja väkijoukot ja kansanheimot ja kielet
--- riisuvat hänet paljaaksi
--- alastomaksi ja
- - -syövät hänen lihansa ja
- - -polttavat hänet tulessa.
eli kuka tykkää maailman pankiireista ja niiden veloista?
ketkä tekevät järjettömiä päätöksiä joista kansan joukout eivät pidä, esim mellakat, koko Eurooppa ja usa!
Mitä vastaan he kapinoivat?
tämä paha tulee paljatettua !
onko tämä tässä:
Ilm. 2:9
9 Minä tiedän sinun ahdistuksesi ja köyhyytesi-sinä olet kuitenkin rikas-ja mitä pilkkaa sinä kärsit niiltä, jotka sanovat olevansa juutalaisia, eivätkä ole, vaan ovat saatanan synagooga.
ja
Ilm. 3:
9 Katso, minä annan sinulle saatanan synagoogasta niitä, jotka sanovat olevansa juutalaisia, eivätkä ole, vaan valhettelevat; katso, minä olen saattava heidät siihen, että he tulevat ja kumartuvat sinun jalkojesi eteen ja ymmärtävät, että minä sinua rakastan.
se että nyt monet ovat heränneet, esim davosin ja uuden maailman järjesytksen kohdalla SAATTAA olla tätä:
16 Ja ne kymmenen sarvea, jotka sinä näit, ja peto, ne vihaavat porttoa ja riisuvat hänet paljaaksi ja alastomaksi ja syövät hänen lihansa ja polttavat hänet tulessa.
eli tulee kaikkien havaittavaksi.
No sama se.
Mitä arvelet, tässä portto naisesta ja nyky hetkestä ja tulevasta?
ja sitten lisää kahvia.
Babylonian huora kuvataan Raamatussa naisena.
6
1305
Vastaukset
- Anonyymi
Itse näen että Portto on Seurakunta Morsiammen vastakohta.
- Anonyymi
Väärien uskontojen eli saatanan hallinnoima mahti joka edustaa myös kaupunkia .
Muita tunnusmerkkejä lisää raamatussa. - Anonyymi
Onko Riikka? Voiko olla samaan aikaa Juudas, joka pettää äänestäjänsä?
- Anonyymi
Huora on raamatussakin huora, peto joka hajoittaa peheet ihmissuhteet ja hallitukset.
Huoria meillä riittää, kirkoissakin. Jo 40 prosenttia suomen naisista ansaitsee elantonsa joko suoraan tai välillisesti huoraamalla.
Mukana on sugardaddyä netissä peräänkuuluttavat teinit. Tämähän on tosiasia. Kun kaikki raamatun portto huoran ns tarkennukset laittaa esille niin vaihtoehdot kutistuu melko vähiin.
- Anonyymi
HALLELUJAA HANNA JALAPSET,UKOT KILJOTIINIIN.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse4918547Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1205852Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos2694815Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli584625Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s714166Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1603940SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha1723768- 901708
- 961241
- 47879