Babylonian huora kuvataan Raamatussa naisena. Ilmestyskirjan luvun lopussa on selitetty, että nainen on kaupunki, joka hallitsee useita maita, joilla on kaikilla yksi ja sama mieli.
Mitä kaikkea voimme ymmärtää ja havaita tästä pahasta joka villitsee ja juottaa kaikki kansat viinillään?
Ilm. 18:
3 Sillä hänen haureutensa vihan viiniä ovat kaikki kansat juoneet, ja maan kuninkaat ovat haureutta harjoittaneet hänen kanssansa, ja maan kauppiaat ovat rikastuneet hänen hekumansa runsaudesta."
KAIKKI?
jopa Juuda?
Sak. 12:2
Katso, minä teen Jerusalemin juovuttavaksi maljaksi kaikille kansoille yltympäri, ja myös Juudan kohdalle se on tuleva Jerusalemia piiritettäessä.
- - - Jerusalemin juovuttavaksi maljaksi
- - - kaikille kansoille !!!
- - - myös Juudan kohdalle!!!
se on tuleva Jerusalemia piiritettäessä.
Mikä ja missä on tämä suuri paha joka vihaa Herraa ja uskovia?
4 Ja minä kuulin toisen äänen taivaasta sanovan: "Lähtekää siitä ulos, te minun kansani, ettette tulisi hänen synteihinsä osallisiksi ja saisi tekin kärsiä hänen vitsauksistansa.
Paetkaa vuorille!
"sinun velhoutesi villitsi kaikki kansat;"
eri-lajin velhouksia...
Ilm. 17:
18 Ja nainen, jonka sinä näit, on se suuri kaupunki, jolla on maan kuninkaitten kuninkuus."
ja kuka sitten , meille näkyvällä tavalla on siellä:
15 Ja hän sanoi minulle: "Vedet, jotka sinä näit, tuolla, missä portto istuu, ovat kansoja ja väkijoukkoja ja kansanheimoja ja kieliä.
16 Ja ne kymmenen sarvea, jotka sinä näit, ja peto, ne vihaavat porttoa ja riisuvat hänet paljaaksi ja alastomaksi ja syövät hänen lihansa ja polttavat hänet tulessa.
17 Sillä Jumala on pannut heidän sydämeensä, että he täyttävät hänen aivoituksensa, yksimielisesti, ja antavat kuninkuutensa pedolle, kunnes Jumalan sanat täyttyvät.
- - - kansoja ja väkijoukkoja ja kansanheimoja ja kieliä.
- - -ne vihaavat porttoa
Ketkä ne? = kansat ja väkijoukot ja kansanheimot ja kielet
--- riisuvat hänet paljaaksi
--- alastomaksi ja
- - -syövät hänen lihansa ja
- - -polttavat hänet tulessa.
eli kuka tykkää maailman pankiireista ja niiden veloista?
ketkä tekevät järjettömiä päätöksiä joista kansan joukout eivät pidä, esim mellakat, koko Eurooppa ja usa!
Mitä vastaan he kapinoivat?
tämä paha tulee paljatettua !
onko tämä tässä:
Ilm. 2:9
9 Minä tiedän sinun ahdistuksesi ja köyhyytesi-sinä olet kuitenkin rikas-ja mitä pilkkaa sinä kärsit niiltä, jotka sanovat olevansa juutalaisia, eivätkä ole, vaan ovat saatanan synagooga.
ja
Ilm. 3:
9 Katso, minä annan sinulle saatanan synagoogasta niitä, jotka sanovat olevansa juutalaisia, eivätkä ole, vaan valhettelevat; katso, minä olen saattava heidät siihen, että he tulevat ja kumartuvat sinun jalkojesi eteen ja ymmärtävät, että minä sinua rakastan.
se että nyt monet ovat heränneet, esim davosin ja uuden maailman järjesytksen kohdalla SAATTAA olla tätä:
16 Ja ne kymmenen sarvea, jotka sinä näit, ja peto, ne vihaavat porttoa ja riisuvat hänet paljaaksi ja alastomaksi ja syövät hänen lihansa ja polttavat hänet tulessa.
eli tulee kaikkien havaittavaksi.
No sama se.
Mitä arvelet, tässä portto naisesta ja nyky hetkestä ja tulevasta?
ja sitten lisää kahvia.
Babylonian huora kuvataan Raamatussa naisena.
6
1360
Vastaukset
- Anonyymi
Itse näen että Portto on Seurakunta Morsiammen vastakohta.
- Anonyymi
Väärien uskontojen eli saatanan hallinnoima mahti joka edustaa myös kaupunkia .
Muita tunnusmerkkejä lisää raamatussa. - Anonyymi
Onko Riikka? Voiko olla samaan aikaa Juudas, joka pettää äänestäjänsä?
- Anonyymi
Huora on raamatussakin huora, peto joka hajoittaa peheet ihmissuhteet ja hallitukset.
Huoria meillä riittää, kirkoissakin. Jo 40 prosenttia suomen naisista ansaitsee elantonsa joko suoraan tai välillisesti huoraamalla.
Mukana on sugardaddyä netissä peräänkuuluttavat teinit. Tämähän on tosiasia. Kun kaikki raamatun portto huoran ns tarkennukset laittaa esille niin vaihtoehdot kutistuu melko vähiin.
- Anonyymi
HALLELUJAA HANNA JALAPSET,UKOT KILJOTIINIIN.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit996592KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3666166Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei603043Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521112514Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1082165- 1251804
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191663Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811340Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään341315- 731237