Eivät uskalla antaa Ukrainalle aseita,joilla
voi voittaa sodan.Monelta suunnalta
vaadittu järeitä pitkänkantaman aseita.
Mutta Usa pelkää Ukrainan voittoa.Usa
haluisi antaa Putinille voittoja,jotta Venäjä
ei suuttuisi?
voi voittaa sodan.Monelta suunnalta
vaadittu järeitä pitkänkantaman aseita.
Mutta Usa pelkää Ukrainan voittoa.Usa
haluisi antaa Putinille voittoja,jotta Venäjä
ei suuttuisi?
Vastaukset 16
Vanhimmat
Venäjä on ydinasevaltio, ja maata johtaa hullut.
Hullut johtaa. Tosi on.
😍😋😍😋😍😋😍😋😍
🍒 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17820977E
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
Heti hornettei Ukrainalle vaikka 15 kpl !! Ei olla USAn alamaisia !! Tilataan hävittäjät muusta maasta niin saamme kyllä uudelta kumppanilta hävittäjiä heti tilalle !!
Länsimaat varovat sodan eskaloitumista. Venäjä on ydinasevaltio, jota on syytäkin pelätä. Emme halua tilannetta, missä Venäjä joutuu asemaan, jossa se kokee olevansa hyökkäyksen kohde - siis ihan aidosti eikä vain omissa propaganda-valheissaan.
Toistaiseksi Yhdysvallat ei halua antaa Ukrainalle aseita, joilla se kykenisi hyökkäämään Venäjällä oleviin sotilas-tukikohtiin.
Venäjän ydinaseuhkailut ovat bluffi. Ei pidä niitä ottaa tosissaan.
Pelko sodan eskaloitumisesta on se, mikä on estänyt suoran sodan syttymisen Naton jäsenmaiden ja Neuvostoliiton/Venäjän välille. Ja hyvä niin.
Aika harva ydinase on enää edes säädettävissä yhtä pienelle tuhovoimalle kuin Hiroshimassa räjäytetty pommi.
MITEN JÄRKEVÄT IHMISET VENÄJÄLLÄ TAPATAISI KANSALAISIAAN
VENÄJÄ ON TAPPAJAKANSA JA AINA OLLUT
SUOMEAKIN OVAT TUHONNEET JA TAPPANEET TÄMÄNTÄSTÄ
tämä on jo nyt us.- venäjä sota.
Us. nato on sotkeutunut ukrainaan, - pieni Suomikin on alisteisena sodan maksajana nyt - se on erittäin huono tilanne!!! HUONO!!
Vuodettujen tietojen mukaan Jenkit, Britit, Ranskalaiset... ovat osa sotaa.
Esim Jenkkien MQ-9 Reaper Dronen tiputtamisen syy oli, että se toimi "silminä" Ukrainalle operaatiolle.
Tilanne on äärimmäisen huono!
Israel on suurin tappaja suhteututettuna väestöön. Seppo Käärjiäinen.
Usa pelkää itse kun katso peili ,Siksi älä ikinä uskoa että Usa valmis mene sota Kiina tai Venäjä kanssa ,Amerikkan aikaa on ohi hhhhhhhhhhhhhhhhhhh
Meidän kannalta on vain hyvä että sota kestää ja kestää. Niin kauan kun Venäjä ryömii Ukrainan mudasssa on se poissa meitä kiusaamasta.
Usaan pitäisi saada kommunisti pressaksi, sitten natsivenäjä olisi lopun edessä.
Kyllähän jatkuvasti usa pientä kahinaa hakee kiina ottaa Taiwanin haltuunsa