Suurkiitokset Marin 1 hallitukselle, historia varmaan kiittää.

Lainaus. : ”Ollaan lähellä”
Olkiluoto 3:n säännöllisen sähköntuotannon on määrä alkaa.
Nato.
Venäjän hyökkäys, kaikkineen.
Korona.
Suurkiitokset Marin 1 hallitukselle, historia varmaan kiittää.
Rakkikoiramainen orpon ja opposition räksytys jää myös historiaan ja arkistoidaan opposition typeryydet"
Perhe Orpo jatkakoon, mamuja lisää, mrd mennyt 40mrd. Hän leikkaa, hölmöläinen leikkeli aikoinan peittoaan, nyt perhe Orpo jatkaa samaa.
3491
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 34

Vanhimmat

Olkiluoto 3 ei liity mitenkään mariniin tai hänen hallitukseen. Kaikki muukin muulin sontaa.

Äänestä
  • Onko teillä kuinka läheinen, lihallinen suhde Muuliinne. Seksi akti toki kiinnostaa kaikkia kokkeleita

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Onko teillä kuinka läheinen, lihallinen suhde Muuliinne. Seksi akti toki kiinnostaa kaikkia kokkeleita

    Sinulla taitaa olla, olet jopa nimennyt muulisi Muuliksi.
    Onnea avioparille.

    Äänestä

  • 😋😍😋😍😋😍😋😍😋

    🔞 ­N­­­y­m­f­­o­­m­a­­­a­­­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#178217850

    🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞

    Äänestä

Orpon Puoliso: Niina Maria Kanniainen (v. 2003)

Äänestä
  • Onks tää se Muuli

    Äänestä

Oletko suorittanut peruskoulun loppuun saakka?

Äänestä
  • Mitäs se sulle kuuluu

    Äänestä

  • En vielä olen kurssilla. Petteri sanoi, että opiskelu kannattaa ja ennen kaikkea kun on ilmaista. Verovaroin siis lue.

    Äänestä

Plussaa hävittäjähankinnasta ja NATOon liittymisestä. Vasemmistoliitto oli siinä vahvasti mukana, mitä ei siitä olisi uskonut vielä muutama vuosi sitten.
Suhde velkaan, ja terveeseen talouteen hämärtyi etenkin Marinin puheissa, ja teoissa.

Äänestä
  • Onneksi petterin 40mrd mamut on ilmaisia, ei meille veromaksajille,kok verokiertäjille ykxsama.

    Äänestä

SUOMALAISET SAAVAT OLLA KIITOLLISIA SANNA MARININ POTKUISTQ.
KUKAAN EI HALUNUT NÄHDÄ MARINIA ENÄÄ MISSÄÄN YHTEYDESSÄ, KUIN PASKALLA JA KUSELLA.

Äänestä
  • Runkkaatko useinkin ajatellen Sanna tarpeillaan.

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Runkkaatko useinkin ajatellen Sanna tarpeillaan.

    Totta, kiihoittaahan hän

    Äänestä

  • Menehän jo nukkumaan.

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Runkkaatko useinkin ajatellen Sanna tarpeillaan.

    Näin tuo hullu huutaja tekee.

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Runkkaatko useinkin ajatellen Sanna tarpeillaan.

    Vastaan kyllä.
    Meillä on sessio.
    Sessiossa ideoidaan ja innovoidaan keinoja lisätä ikäihmisten osallisuutta. (innokyla.fi)
    lounaan jälkeiseen ohjelmaan kuuluvat Open Space metodilla toteutetut sessiot. (sometimes.fi)

    Äänestä

Unohdit sitten noi "hipsukat" tuolta "kiittää" sanasta!

Äänestä
  • Surettaako meidän homoa tälläinen.

    Äänestä

  • Anonyymi00015 kirjoitti:

    Surettaako meidän homoa tälläinen.

    Pekkaa? Tuskin!

    Äänestä

Historia tulee muistamaan Marinin Suomen surkeimpana päämisterinä kautta aikojen.
Mitä sai Marinin hallitus aikaan:
- Kriiseistä aiheutuvat kustannukset tulevien sukupolvien maksettavaksi.
- Julkisen terveydenhuollon alasajon, hoitoon ei enää pääse.
- Koululaitos on kriisissä, samoin varhaiskasvatus.
- Katurikollisuuden kasvu maahanmuuttajien toimesta lisääntyi.
- Tiet ovat karmeassa kunnossa, korjausvelka on miljardiluokkaa.
Mihin ne kaikki miljardit verorahat menivät, no kansa sen kyllä tietää...

Äänestä
  • Mamuihin.

    Äänestä

  • Niin se käy. Sodistakin koituneet kustannukset jäivät jälkipolvien maksettavaksi. Perkeleen Mannerheim! Paska johtaja, homo, kullikalle,kun seisoo, aivot ei aa happea...

    Äänestä

Olkiluoto toimii, kiitokset Sannalle.
Työ jäi kesken, petterin kummilaspet aiheuttaa jengitymisillään paljon rikollista toimintaa. Orpon haaliminen jo silloin 2015 aiheutti hämminkiä, meissä valistuneissa, koskapa tiesimme Ruotsin tien. Sipilä, Soini ja pikkupetterimme olivat lauteilla Salen kanssa Meillä on Unelma ja silleen, hävetkää tekosianne. Pakolaisiin miljardeja, paperittomat lisäksi. Onneksi Orpo, Purra saa siivota sotkujaa, toki lisää mamuja tarvitaan, naurua.

Äänestä
  • Purra luovuttaa heti. Ei pelkkiin naimaton asioihin eroihin ,ja ,partnereiden vaihtoon erikoistunut hampurilaismyyjä osaa hoitaa alkeellisimpaa asiakkaan.

    Äänestä

  • Olkiluodon kanssa Sannalla ei ole mitään tekemistä.

    Äänestä

"Älä suotta pelästy. Kaulahan tässä vain katkaistaan." Tintti Tiibetissä.

Tervehdys lomamatkalta.

... ...No niinpä tietenki… -pitihän tuo arvata, -mutta emmie vain tiiä miksi ne ylpiät etelän varekset, tutkijat,.. empiristit, keräsivät hiljakshen tavaransa, ja lähtivät kävelemhän juna-asemalle päin takasin, ku olisivat unohtanhet jotaki sinne. Mie jäin oottamhan Pohjanhovhin, että tulevat takasin. -Eivät tulhet. Kyllähän mie arvasin, ettei niihinkhän etelän ihmishin voinu luottaa, -Aslak mielessään, suupielet kähmälönverran ilkikurisessa virneessä, todisti.
Hänen ehkä olisi ollut järkevämpää kertoa ensin siitä toisesta tutkimuksesta, joka edellä kuvattua paremmin samastui noiden tosikkojen empiristien maailmankuvaan, -Aslakki tajusi. No kuollaanhan sitä lopulta kuitenkin, joten mitä väliä öhnöttää niin paljon maallisen kunnian perhän? Täällähän vain koi syö, ruoste raiskaa ja varkhat varastavat, niin kuin Isossa kirjassa on kirjoitettu. -Aslakki tyytyväisenä mietti. Mie lähen mökile kissaa silittämhän ja pistän takhan tulet ja illalla lähen Ounasvaaralle hiihtämhän sen saman 30 kilometrin lenkin. Ehkä Arvo Forsman, entinen liikunnanopettajani Ounasvaaran yläasthelta hiihtää vasthan ja pääsemmä taas juttusille menheistä ajoista. Viimeksi tapasimme Sampokeskuksessa. Ajattele, on sillä Arvolla norsun muisti. Yli 30 vuojen jälkhen vielä muisti minut. Aslakki laski kuinka monta oppilasta ja ihmistä oli Arvokin tavannut ja nähnyt ja… ”Tottahan minä sinut muistan” -oli Arvo sanonut.
Mutta surukseni Rovakadun valokuvausliikhen ikkunan takkaa ei ennää nyt kuulunut luokkakaveri Antti Raution remakka nauru. Rovakatua kävellessä Aslakin mielessä kaikui elävä muisto; tuo Antin naurun ja iloisen elämänasenteen muihinkin tarttuva eloisuus, kuin se juuri nyt tapahtuisi. Missä lie Anttikin nykyään? Onko Antti edes elossa? -Aslakki mietti. Hän pyyhkäisi silmäkulmiin jostakin syystä nousseet kyynelten alut. Eihän itkeminen nyt raavaalle miehelle käy, -hän ajatteli. Antin kanssa oli monet naurut naurettu ja puhuttu myös elämän ja kuoleman kysymyksistä. Lohikäärmeen siipikin oli Koskikadun seinästä, lähellä nykyistä Lordinaukiota kadonnut. Mikään ei ole ikuista, Aslakin ajatukset pysähtyivät hetkeksi, … -paitsi Jumalan sana, -mietti Aslakki.

Mutta tutkijat olivat jo pian Kurtakon bussiterminaalin kahviossa kahvilla Yllästunturille laskettelemaan menomatkalla. He ottivat kupin kuumaa, muhkean kotileivotun rusinapullan ja kampanisunkin ja pienen kahden desilitran mehupurkin mieheen ja naiseen ja istahtivat pöytään nautiskellakseen lomamatkatunnelmasta. Keväinen kirkkaus tunki pienistä kahvilan ikkunoista pöytiin saakka ja muodosti samalla kirkkaanvärisiä kuvioita kahvion lattialle. Keväthankien hohde ja kidetimanttien kimallus oli nostanut kulkijoiden mielialat korkealle Lapin lumojen ihanille mietteille ja tasoille.

Sitten he lukivat kahvistelupöydällä olevasta valokuvakehyksiin asetetusta A5 kokoisesta ilmoituksesta asiakkaille: ”Kun olet syönyt, poistu välittömästi, jotta seuraava asiakas saa paikan.”

Tuon lapun minäkin näin Kurtakon linja-autoaseman kahvilassa noin 20 vuotta sitten. Ehkä Lapissa kaikki eivät olekaan niin kohteliaita, -ajattelin. Ja kiirehdin jatkamaan matkaa. -Ehkä en palaa tähän baariin. -Ehkä kahvibaareja löytyy muualtakin, pohdin mennessäni, puoliääneen.

Äänestä

ON RAKENNETTU JO 20 VUOTTA SE ON MAALIMAN KALLEIN
JA LÄHES YHTÄ KAUAN RAKENNETTU KUIN KIINANMUURIA.

ranskasta tilattu ja suomi maksanut .
paljonko oli hintalappu TÄHÄÄNMENNESSÄ.

koska se ei tule milloinkaan toimimaan niin kuin pitäisi se on veikkaus.
onko maalimalla kehitetty vedonlyönti .

Äänestä
  • Me Vihreät vastustimme.

    Äänestä

Meillä 1 ydinvoimala käyntiin ja saksassa 3 kiinni.
Suomalainen maksaa.
https://sahko.tk/

Äänestä

Marin hoiti tehtävänsä ihan kiitettävästi, kunnes huomattiin velkaantuminen sekä ne surullisenkuuluisat hornetit.
Mutta ehkä jokaisen täytyy jollain tavalla mokata, ja kyllähän hän oli kuitenkin muuten suosittu ympäri maailmaa.
Yleisesti länsimaissa arvostetaan sitä, että nuori nainenkin voi olla johtotehtävissä ja melkoisen pätevä.
Se bilekohu oli vain ns.tahra kilvessä, jonka olisi toivonut pysyvän näkymättömissä.
Tottakai poliitikotkin voivat juhlia vapaa-ajallaan, mutta ei sitä pidä näyttää kansalle.
Ja onko sitten kuitenkin niin, että pääministerin täytyy olla koko ajan töissä ja tavoitettavissa, eikö se jo palkassa huomioida?

Äänestä
  • Kokkeli osaa sitten lässyttää. Velkaa on ottenut Sanna, syykin on vittumainen tunnustaa. Mamut 40mrd. 4 vuotta, ehkä, Kok orpo, niin 4x3 mrd, hups 12 mrd. Vitufaako kokkeleita, mistä leikkaatte. Myötä häpee, sääliä poden.

    Äänestä

Marin on moderni suomalainen koulutettu nainen, joka ottaa paikkansa tasavertaisesti. Hyvä malli kaikille naisille, joita edelleenkin tytötellään työpaikoilla. Kuten olemme rivien välistä saaneet todeta! Sen kitkeminen vie vuosia.

Ja vaikeina vuosina Suomi pärjäsi hyvin. Velaksi elettiin, niinkuin jo 15 vuotta. Maailmantilanteen muuttuessa korkotaso nousi ja siitä syntyi sekin kriisi.

Äänestä

Kolmas osa sähköstä Olkiluoto 3, Marin 1 tuottaa jo toista vuorokautta. Näin toimii SDP.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Lainaus. : ”Ollaan lähellä”
Olkiluoto 3:n säännöllisen sähköntuotannon on määrä alkaa.
Nato.
Venäjän hyökkäys, kaikkineen.
Korona.
Suurkiitokset Marin 1 hallitukselle, historia varmaan kiittää.
Rakkikoiramainen orpon ja opposition räksytys jää myös historiaan ja arkistoidaan opposition typeryydet"
Perhe Orpo jatkakoon, mamuja lisää, mrd mennyt 40mrd. Hän leikkaa, hölmöläinen leikkeli aikoinan peittoaan, nyt perhe Orpo jatkaa samaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu