Korona ei ole yleisvaarallinen tartuntatauti
Anonyymi-ap
2285
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Mitäkö sanotaan? Kuten tiedemaailma yleensäkin, myös THL korjaa näkökantojaan tietomäärän, kokemusten ja käytäntöjen vakiinnuttua ja osoitettua asioita. Te foliopäävajukit taas olette aina foliopäävajukkeja.
Foliohattu thl siis ei tajua asioista mitään vaan piikittävät kansaa ja nyt sepitellään taas uutta draamaa.
Kannattaako uskovaisille yrittää järkeä puhua. Hukkaan menee.
Ei ole musta surmakin ollut enää vuosikymmeniin !! PS mustasta surmasta selvinneet olivat kaikki rokottamattonia !
Kyllä se siitä Turbolampaat vielä iloksi muuttuu😂🤣
https://media.scored.co/scale/TQM0KUxx6DxcTosp.jpeg
Ja kun ihminen ajattelee miten sen tekemisiä
voidaan jo nyt seurata esim. kuluttamisen
kautta,
ei ole ihme, miksi ne haluaa hävittää käteisen valuutan.
Raha on hallinnan väline, oli se digiä tai paperia.
Kansallisen valuutan hävitys oli no. 1 jolla
vietiin itsemääräämisoikeus.
Valvontaa,valvontaa😂🤣
https://yle.fi/a/3-11927636
Ei kun lisää piikkejä olkapäähän ....
Eihän kyseessä ole tauti, vaan poliittinen asian selvittely. Kuka tilaan parhaat kasvosuojaimet, mistä, milloin? Kuka maksaa?
Näin päästiin kansainväliseen maineeseen hyvin hoidetusta koronasta ala Marin.
Varsinainen tautisoppa Viron kautta tilatuista suojaimista! No, selvittiin kuten pahasta influenssasta yleensä! Kuolleet voi jo unohtaa.
Työkaveri on piiketty, sairastaa silloin tällöin ”koronaa” uudelleen ja uudelleen
(elimistö täynnä tukkeita?)
sitä huimaa, tekee pahaa katsoa tilanteen kehittymistä.
Piikki sisältää myrkkyä koko maailma saa tietää sen😂🤣
https://freedomlibrary.hillsdale.edu/programs/cca-iv-big-pharma/anthony-fauci-and-the-public-health-establishment?utm_campaign=ea_15min&utm_medium=youtube&utm_source=youtube&utm_content=Kennedy_030523
https://en-volve.com/2023/04/11/foia-request-unseals-damning-pfizer-documents-confirming-deadly-graphene-oxide-in-covid-vaxx/
Rokotteesta ollaankin nyt hyvin hiljaa, eikä koronasairaudesta kerrota yhtään mitään.
Onko kaikki mennyt ohi? Onko koronarokotteet vielä tarjolla? Entä ensi syksyllä?
Maailman suurin huijaus valepandemia😂🤣
https://media.scored.co/scale/EvK5oIBtbsgdvUPn.jpeg
Tää onkin aika porukkaa,
nyt ne pohtii ”Nyt on aika juurruttaa työkyvyn tuen palvelut hyvinvointialueilla,
sosiaali- ja terveysministeriö”
https://stm.fi/-/nyt-on-aika-juurruttaa-tyokyvyn-tuen-palvelut-hyvinvointialueilla
Kela itse kilpailuttaa omat palvelunsa ja ainakin niiden normi
on kieltää avunpyynnöt ja sen sijaan ne LEIPOMALLA LEIPOO mieluummin hullun paperit niille, jotka kieltäytyy kemikaaleista, särkylääkkeistä,
haluaa sen sijaan kuntoutukseen, ammatinvalintaan, tukea töihinpaluuseen
esim. tapaturman jälkeen.
ARVATKAA MIKSI?
Mikä tämän käytännön ytimessä on?
Poisselittäminen - kyllä, terveydenhuollossa se on jo normi.
Kuka tai ketkä tilaa tällaista lopputulosta?
Kyllä, kyse on rahasta.
Kaksi (2) isoa tahoa. Toisen nimi alkaa Klla, 4 kirjainta.
Toinen on kokonainen ammattiala. Saatatte maksaa niille
vuosimaksuja.
Tämä on yksi syy, lääkäreiden luku- ja kirjoitustaidottomuuteen.
Siksi lääkikseen haetaan luku- ja kirjoitustaidottomia.
Lääkisoppilas - huokaisee, ihanaa ei tarvii opetellakaan, RAHAA TULEE SILTI.
Muistatte varmaan ne ”oho - me kuvattiin vahingossa…. väärää kohtaa”
- käynnit, kymmenet pyynnöt - mutta asiaa ei vaan hoideta kuntoon.
Ja tämä oksettavuus on jo alustettu,
tulee yleistymään piikitysvaammojen myötä.
Terveydenhuolto kiistää, kela kiistää, vakuutustoimi kiistää
kansa kärsii.
ja nyt ne pässit piikitti 5,5 miljoonan kansasta 80%
haudan partaalle.
JA MIKSI NE LÄHTI SIIHEN RALLIIN MUKAAN?
Tämä on tavoite bää,bää😂🤣
https://twitter.com/songpinganq/status/1550746676075192320?s=20
kiina on sairas maa
Korona on sinne kommunismi no2
Ainakin STM:n kansliapäällikön Kirsi Varhilan mukaan mistään varsinaisesta yleisvaarallisesta taudista ei ollut kyse, koska STM ei edes suositellut kaupallisten maskien käyttämistä.
Jos kyseessä olisi ollut yleisvaarallinen tauti, STM olisi käyttänyt kaikkia mahdollisia keinoja, koska lääkitysta tai rokotusta ei ollut.
Esim. kaikki yksityispuolen resurssit olisi valjastettu testauksiin silloin, kun julkista kapasiteettia ei ollut. Hoitajia olisi haalittu töihin mm. rahallisella korvauksella
Kansliapäällikkön mielestä kuitenkin riitti, ettei hieronut kasvojaan.
Valtiot.maist. Kirsi Varhila toimii nykyisin hyvinvointijohtajana nimellisellä 14500€ + 1000€ verotettavia etuja/kk palkalla. Hänellä ei tiettävästi ole ilmaista asuntoa ja aamupalaa, vaikka on SDP:n jäsen.
Usea lääkäri totesi Aamulehden haastattelussa, että covid19 oli poliittinen tapaus. Siinä määrättiin se, mitä sairaudesta ja rokotuksista saa kansalle kertoa. Ohjeet sai THL, joka sitten tietoa jakoi ohjeen mukaisesti!
Lehtijuttu oli parisen viikkoa sitten.
Jmalauta muistatteko sen jäljitysapsin.
Miten kiimasena kansa haki sen laitteilleen
AJATTELEMATTA OLLENKAAN MITÄ SE SISÄLSI, MITÄ SIITÄ SEURASI.
Se apsin luoja rikastui - toivottavasti pissat lämmitti edes hetken housussa.
Ja sitten hoitajat soitteli ihmisten perään, ”missä sä olet, missä olit…”
Kunta lähetti tekstiviestejä suoraan kännykkään : ” Tule piikille, tule toiselle….”
LAPSET JA OPETTAJAT LAITETTIIN ETURINTAMAAN
kouluun, päiväkotiin… sinne vaan….
💦 Eikä sitä möttistä sitten ollut olemassakaan.
Brittipoliitikko kirjoitti tekstarin ”pelotellaan niiltä housut jalasta”
Sanna ja kiuru - oli jo kädet ojossa vetämässä piikkipassia kehiin,
IHMISIÄ PELOTELTIIN - eivät pääse töihin elleivät ota myrkkypiikkiä.
Kirjoitettu on.Raamattu ... (KR38)
5 LUKU.
Valtaistuimella-istuvan kädessä on seitsemällä sinetillä suljettu kirjakäärö, jota ei kukaan muu voi avata kuin Karitsa 1-7. Kun Karitsa on ottanut kirjakäärön, niin ne neljä olentoa, kaksikymmentä neljä vanhinta, enkelit ja kaikki luodut ylistävät häntä 8-14.
51
Ja minä näin valtaistuimella-istuvan oikeassa kädessä kirjakäärön, sisältä ja päältä täyteen kirjoitetun, seitsemällä sinetillä suljetun. 2Ja minä näin väkevän enkelin, joka suurella äänellä kuulutti: "Kuka on arvollinen avaamaan tämän kirjan ja murtamaan sen sinetit?" 3Eikä kukaan taivaassa eikä maan päällä eikä maan alla voinut avata kirjaa eikä katsoa siihen. 4Ja minä itkin kovin sitä, ettei ketään havaittu arvolliseksi avaamaan kirjaa eikä katsomaan siihen. 5
Ja yksi vanhimmista sanoi minulle: "Älä itke; katso, jalopeura Juudan sukukunnasta, Daavidin juurivesa, on voittanut, niin että hän voi avata kirjan ja sen seitsemän sinettiä". 6
Ja minä näin, että valtaistuimen ja niiden neljän olennon ja vanhinten keskellä seisoi Karitsa, ikäänkuin teurastettu; sillä oli seitsemän sarvea ja seitsemän silmää, jotka ovat ne seitsemän Jumalan henkeä, lähetetyt kaikkeen maailmaan. 7
Ja se tuli ja otti kirjan valtaistuimella-istuvan oikeasta kädestä.