Tapa työttömät siivoamaan luontoa.

Kun lumet on sulanut ja roskat törröttää luonnosta. Henkilöt jotka eivät töitä hae olisi velvoitettava siivoamaan tienvarsia. Tulisi tehtyä jotain ilmaisen rahan ottamiselle. Krapulakin paranee ulkoilmassa.
5111
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Tuskin heistä on tuohonkaan hommaan. Nukkuvat vielä kun vastauskenttä ammottaa tyhjyyttään.

Äänestä

Luonnossa on sohvakalustoja ja pesukoneita ja ym, armeija joutaisi pitää siivous sulkeiset?😊

Äänestä

Miksei katuja pesemään? Wienissäkin tehtiin niin anslusch'in aikana. Harja ja ämpäri käteen ja sitten jaetaan katuosuudet pesijöille. Katupöly on vaikea ongelma kaupungeissa.

Äänestä

Kokoomuslaiset yrittäjät voisivat saada vaikkapa 50 000e/kk kun ajavat pakulla työttömiä roskienkeruuseen?

Äänestä
  • Voisi riittää polttoainekorvaukseksi, palkka sitten erikseen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kun lumet on sulanut ja roskat törröttää luonnosta. Henkilöt jotka eivät töitä hae olisi velvoitettava siivoamaan tienvarsia. Tulisi tehtyä jotain ilmaisen rahan ottamiselle. Krapulakin paranee ulkoilmassa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu