hammas tahnasta

olen kuulut et apteekista saa hammas tahnaa joka kiilottaa hampaita,maksaa jotain 6ekua pieni putkilo,onko kellään kokemusta siitä valkaseeko hyvin?
3362
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Jos tarkoitat yotelia, niin kyllä valkaisee ja kiillottaa. Ei tietenkään ihan keltaista kalustoa, mut jos kohtuu, niin auttaa.

Ja on siellä kalliimpaakin valkaisutahnaa, saa nopeammin tulosta.

Äänestä

Valkaisevat hammastahnat poistavat värjäymät, mutta jos luuston väri on kellertävä ei sitä saa pois tahnojen avulla. Valkaisevia tahnoja tulisi käyttää miel. kuuriluontoisesti, koska pitkän ajan saatossa ne kuluttavat hammaskiillettä.

Äänestä

Jos on kellertävä kalusto, niin marssi suuhygienistille.
Tekee valkaisun, jolla keltainen kalusto jää historiaan!
Vastaavasti voit myös mennä hammaslääkärille, sieltäkin apu löytyy erilaisine valkaisuneen!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


miten on.. kirjoitti:

olen kuulut et apteekista saa hammas tahnaa joka kiilottaa hampaita,maksaa jotain 6ekua pieni putkilo,onko kellään kokemusta siitä valkaseeko hyvin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu