Koeaika 200 päivää.

Jos maahanmuuttaja ei ole työllistynyt sellaiseen työhön 200 päivän aikana, että elää ilman tukiaisia, pois maasta.
15219
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Aika törkeä ehdotus. Alkaisit painostamaan maahan saapuvia, vaikka he ovat pääministeri Sipilän kutsuvieraita?

Äänestä
  • kyllä lestaadiolaiset ja islamkansa toisiaan ummartaa-Raha

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    kyllä lestaadiolaiset ja islamkansa toisiaan ummartaa-Raha

    Moktar on siitä puoliksi elossa oleva esimerkki.

    Äänestä

  • 😍😋😍😋😍😋😍😋😍

    ❤️ ­­N­­­y­­m­f­o­­m­­­a­­a­­­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17823666a

    🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞

    Äänestä

Pituuden voi sitoa ansiosidonnaisen pituuteen. Lähtökohdat on kuitenkin haastavammat.

Äänestä

valtio työllistää pakkotöihin , sinun verorahoillasi ?

Äänestä

Entä Suomalaiset ,Kyllä Suomessa myös elä paljon laiska suomalaiset hahhhhhhhhhhhh

Äänestä

YK:n tutkimuksen mukaan 85 % eurooppaan tulevista on elintasopakolaisia

Äänestä

Eikös se pidä olla niin, että maahanmuuttajan pitää olla työllistynyt ennen maahan saapumista. Ilman ei saa viisumia, jos viisumi vaaditaan maahan saapumiseen.

Äänestä
  • AInakin kovasti kaikki puolueet puhuvat TYÖPERÄISESTÄ maahanmuutosta, eli silloinhan heillä on kokoaikainen työpaikka valmiina maahan saapuessaan.

    Äänestä

Mutta eiväthän he tule tänne työllistymään, saati elämään omilla rahoillaan!!
Käyttäkää nyt järkeänne hyvät ihmiset! Miksi kukaan jostakin lähi-idästä myisi omaisuutensa ja lähtisi Suomeen hakemaan turvapaikkaa? Vääräuskoisten maahan, jossa kulttuuri, ilmasto, lait. kieli ja kaikki muukin ovat niin kertakaikkiaan erilaista mihin on itse kasvanut! Se yksi ja ainut vetovoima on tieto siitä, että täällä pääsee nauttimaan sosiaaliturvasta tarvitsematta tehdä mitään! Milloin tälle asialle tulee loppu?

Äänestä

Ihme juttu. Pojat haluavat lieventää nykyistä maahanmuuttopolitiikkaa.

Kun henkilö on maassa työperustaisen oleskeluluvan perustella ja jää työttömäksi, hänen on viisainta nopeasti löytää uusi työpaikka. Työttömäksi jääneen työluvalla maassa olevan henkilön pitää poistua Suomesta viimeistään oleskelulupansa voimassaolon päätyttyä.
https://migri.fi/tyosuhteen-paattyminen

Pojat ovat nyt vaatimassa tähän 200 päivän suoja-aikaa.

Näin sitä pitää.
Huutonaurua vartti. ;)

Äänestä
  • Jassoo.

    Jo

    Taitaa nyt olla Moktar Gubtar ja muut kirjoittajat vähän eri asiasta ja eri porukasta kirjoittamassa?

    Nämä puhuvat tästä bättre folkista, jota ei koske tuollaiset joutavat rajoitukset ja pykälät. Profeetan luvalla ollaan ja touhutaan.

    Moktar Gubtar näyttää puhuvat näistä työmatkalaisista.

    Se on Moktar Gubtar vaan sillä lailla että älä viitsi kuule sekaantua asioihin mistä et koskaan mitään ymmärrä!

    Jos et nyt kuule usko niin turpahan tuloo!..

    Laiton uhkaus! Saapa nähdä joko tuo menee piiloon äiteen uunin pankolle.

    Äänestä

LEPPÄKEIHÄS TYYLEIN ON SUOMI NYT TYHJÄTÄVÄ NÄISTÄ LUULOISISTA JA HETIMITEN

Äänestä

200 päivää on liian lyhyt. Muutama vuosi toimisi.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Jos maahanmuuttaja ei ole työllistynyt sellaiseen työhön 200 päivän aikana, että elää ilman tukiaisia, pois maasta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu