Varjele itsesi saastaisuudelta / helluntailaisuudelta

Helluntailaisuuden perusti Suomeen saastainen poikalapsiin sekaantuja ja rikollinen pastori, peräti 40 helluntaiseurakuntaa.
19134
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

"Kun miehellä (helluntaipastori) on ollut siemenvuoto, pesköön hän koko ruumiinsa vedessä ja olkoon saastainen iltaan asti."

Helluntaikirkossa on tätä varten oma allas.

Äänestä

Kotimaa lehden päätoimittaja Pekka Brofeldt ja helsinkiläinen opettaja Anna Castren toivat Barratin ja helluntailaisuuteen Suomeen. Ensimmäinen helluntaiseurakunnan Suomessa perusti vuonna 1915 baptisti Albin Kervinen.

Äänestä
  • Helluntailaisuus koostui Suomessa 40 helluntaiseurakunnasta.

    >>>Helluntailaisuuden perusti Suomeen saastainen poikalapsiin sekaantuja ja rikollinen pastori Olsen, peräti 40 helluntaiseurakuntaa.<<<

    Äänestä

Helluntaikirkko ei ole kiinnostunut ratkaiseemaan jäsentensä syntikysymystä.

Äänestä
  • Millä tavalla se syntikysymys sitten mielestäsi pitäisi helluntaikirkossa ratkaista?

    Äänestä

Jumalan sana uppoaa lapsiin parhaiten ruiskuttamalla !! Katoliset papitkin ja piispat sitä menestykkäästi käyttäneet !! Kuinka paljon Raamattu on saanut pahaa aikaan maailmassa !! Kalevala on parempi kirja !

Äänestä

on onneksi niitäkin, jotka helluntailaisuus -eksytyksen jälkeen löytävät
kristinuskon , > totuuden,

"ja tulisivat tunteen totuuden 1 Tim: 2:

helluntailaisuudessa ei "totuutta" löydä,
helluntailaisuus: "omien himojensa mukaan korvasyyhyynsä haalivat itselleen
opettajia" 2 Tim: 4:
- useimmilla se alkoholin / huumeiden himo ja vaihtavat sitten "korvasyyhyyn",
> sinnepäin . . .

Äänestä

Sallikaa nyt lasten olla jo vapaat edes Jumalan kunniaksi. Niin vapaa-ajattelijat kuin muutkin lastensaviettelijät.

Äänestä

Helluntailaisuuden perustajassa ja levittäjässä oli saastainen henki.

"Hänessä on saastainen henki" sanoo Jeesus.

Äänestä

Vauvakastetut levittävät taas "teologiaansa".
He eivät kerkiä edes luterilaisten sateenkasrimessuihin kun pitää täällä kirjoittaa saastaa.

Äänestä
  • Useamman kerran kylvetetty näyttää taas miten haluaa vauvija
    Onkohan hän pride-henkinen kuten muutkin ukastajat?

    Äänestä

Hurmos korvaa juopumisen Raamatun mukaan.

"Sentähden kuule tätä, sinä poloinen, joka olet juopunut, vaikka et viinistä.
Eivät nämä ole juovuksissa, niinkuin te luulette".

-->> ne ovat helluntailaisia 😁 😋

Äänestä

Olsen piti sateenkaari juttuja helluntaipoiikalapsille jo sata vuotta ssitten.

Äänestä

Lahkolaisten käsien alle eikä kastepaljuihin ei kenenkään kristityn ei pidä mennä mitään "siunauksia" tavoittelemaan.

1. Tim. 5:22

Älä ole liian kerkeä panemaan käsiäsi kenenkään päälle, äläkä antaudu osalliseksi muiden synteihin. Pidä itsesi puhtaana.

Äänestä
  • sakastilaiset puhdistaa itseään sisältäpäin kaatamalla martin muistokaljaa putken yläpäähän, alapäästä sitten tulee sotkut ulos, se on opin tulos.

    sellaista viemärin huuhtelua se lienee.

    Äänestä

  • Anonyymi00016 kirjoitti:

    sakastilaiset puhdistaa itseään sisältäpäin kaatamalla martin muistokaljaa putken yläpäähän, alapäästä sitten tulee sotkut ulos, se on opin tulos.

    sellaista viemärin huuhtelua se lienee.

    hiii, tuo on sodomiittikäkäty eli rippilastennussija!

    Äänestä

  • Anonyymi00016 kirjoitti:

    sakastilaiset puhdistaa itseään sisältäpäin kaatamalla martin muistokaljaa putken yläpäähän, alapäästä sitten tulee sotkut ulos, se on opin tulos.

    sellaista viemärin huuhtelua se lienee.

    tietättekö miten tuo pedokääkäk puhdisyaa itseään? Kaata kaljaa kurkkunsa, sitten nuuska huuleen ja sitten se panee lapsia.

    sellaista se on kellarissa

    Äänestä

Ja väkivallalla koko äpäräkulttia on maailmassa levitetty.
Suomessa on uskonnonvapaus, vapaudu siis uskomuksista.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Helluntailaisuuden perusti Suomeen saastainen poikalapsiin sekaantuja ja rikollinen pastori, peräti 40 helluntaiseurakuntaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu