Sannan ukko sai duunia
Anonyymi-ap
27172
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 27
Vanhimmat
Myös SDP:n ex.puheenjohtaja Ulf Sundqvist toimi konsulttina.
Uffe ajoi Työväen säästöpankin konkurssiin, sitten oman firman, jonka miljoonien velat myöhemmin SDP:n ex.puheenjohtaja Lipponen antoi anteeksi.
Koska Uffe oli konkassa ja ulosottomies olisi vienyt suuren osan tuloista, Uffelle järjestettiin ulkomaankonsultaatioita ja tili pidettiin miinuksella, jolloin ex.työväenpuolueen johtaja säilytti porvarillisen elintasonsa pelkäämättä ulosottomiestä.
Siinä porkkanakadun stuidu vauhdissa.
Uffe oli pieni tekijä pankkikriisissä. Hän ei suostunut ihan kaikkeen. Joku piti laittaa muodollisesti syytteeseen ja syylliseksi laitettiin Uffe.
Tuomion jälkeen tehtiin armahduspäätös. Lipposen olisi pitänyt viedä päätös Uffelle, mutta kieroilijana luisti ja laittoi Alhon viemään päätöksen, jonka seurauksena hän sai kenkää ministerin palillta.
STS:n kaatuminen oli pikku juttu jos tarkastellaan kokonaisuutta
Tässä malliesimerkki siitä, miten SDP selittelee aina kaikki mokat parhain päin. Haistakaa SDP pitkä ...... Ei ne muuta osaa kuin valehdella !
😋😋😋😍😍😍😍😋😋😋
😍 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17827563k
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
Eikös sille tummahiuksiselle sdp naisedustajalle järjestelty samantapainen anteeksianto. Nimi ei muistu mieleen.
Rosvojahan nämä sosialistit on.
Pimeä työ pelastaa, Kreikassa ei edes ole myytävänä kuittipaperia.
Arja Alho SDP
Vasemmisto on oikeassa: Velkoja ei tarvitse maksaa takaisin.
Luin että Sanna Ukkola on saanut duunia (Alfa-tv:n jälkeen)
:D
Kun Ulf sai Suomen Työväen Säästöpankin nurin, niin moni työläinen ja eläkeläinen menetti säästönsä. Pienipalkkaisten ja pieneläkeläisten suosima ja hyvin mainostettu pankki! Onneksi sairaanhoitaja Alho pelasti Ulf-paran köyhyysloukusta!
Porkanakadun stuidu vauhdissa.
Ei menettänyt säästöjään kukaan. STS liitettiin KOP:n. Myöhemmin perustettiin SYP:n ja KOP:n yhdistyessä jätti pankki, nykyisin Nordea.
Herra oli samanlainen talousnero kuin Erkki Liikanen joka oli yksi 1990 luvun laman arkkitehtejä toimiessaan Holkerin hallituksen valtiovarainministerinä ja josta tuli kaiken huipuksi Suomen pankin Pomo.
Suomen Prinssi Harry ja Sanna on Meghan.
Veromaksajien rahoja kusettamaan uuteen puljuun.
Onko sulla kaikki hyvin?
Juu, pelkkä kusiliippa. Ihan sen näköinenkin.
Konsultti? Yhdentekevä loisija jolla mikään firma ei tee mitään.
Konsultti on hieno titteli. Eikös tämä taksikuski-Husukin ollut jonkin alan koulutuskonsultti?
Elähän ny, hienon roolinhan on sannan mies itselleen ansainnut.
ei muuta kuin onneksi olkoon heillekin vaan :)
SDP:n puheenjohtaja Uffen johtaman Suomen Työväen Säästöpankin konkka oli pieni mitätön juttu, koska siinä menetti rahansa vain pienituloisia työläisiä ja eläkeläisiä.
He kun luottivat työväenliikkeeseen sinisilmäisesti.
Vähän samaan tyyliin kuin vasemmistolaisen ay- liikkeen pääomistaman Kojamon, ent. VVO vuokra-asunnoissa tänään menettää eläkkeensä ja asumistukensa köyhät eläkeläiset, joilla ei ole varaa ostaa omaa asuntoa.
Hekin luottivat liian sinisilmäisesti työväenliikkeeseen ennen vuokrien rajuja korotuksia.
Olisi pitänyt olla punasilmäinen.
Luulin jo että Sannam.Ukkola olisi saanut töitä. Huhuh🥵
Konkurssimarkus Jauhosannan (sd) ukko ohjaa uuden duunipaikkansa entisten malliin syöksykierteeseen.
Enää Jauhosanna(sd) ex-pääministerinä ei voi ukkonsa firmaan syytää satojatuhansia euroja veronmaksajilta ryövättyjä euroja.
Sanna Ukkola tekee radio-ohjelmaa.
Mikä uusi työpaikka? Mikä konsultti? Mikä sijoittaja?
Otetaas asiat järjestyksessä ukko osti itselleen osakkeita firmasta että sai sieltä töitä asiakastieton kertomana kioskissa on kolme työntekijää
"Vuonna 2020 perustettu Reorbit on helsinkiläinen startup-yhtiö, jonka toimialaa on kaupparekisterin mukaan muun muassa kehittää, valmistaa ja kaupallistaa laitteisto- ja ohjelmistotuotteita avaruus-, ilmailu- ja viestintäteollisuudelle."
hahahah ja ei jumalauta klisee taivaanrannan maalarit kalpenee jo tämän kanssa. Joko kohta Marin on järjestellyt tuolle utopialle tuhdit massit valtion piikkiin tukiaisina
Työmies Markus.
Odottelen tässä kesän ja alkusyksyn mittaan tulevaksi uutista, että avioero johtui huumeiden käytöstä. Ei kuitenkaan Sannan, vaan tämän sijoittajasankarin käyttämät aineet.
Kansainvälisiä, korkeita työtarjouksia vartoova Sanna ei voinut ottaa riskiä, että aineiden käyttö tulee ilmi. Silloin myös Sannan nimi olisi vedetty huumejuttuihin mukaan.
Konsultit ovat loisia, niillä vaan ei tee yhtään mitään mikään firma.
Tuohan on kuin Ohisalon ukon Tuuliwatti bisnes ? Se ainakin tienasi hyvin joidenkin rahoilla .