Ukraina sai hävittäjiä

24221
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 24

Vanhimmat

Mikä oli mahdollinen aloituksen pointti ??

Äänestä
  • Ukrainan puolustus on samalla koko Euroopan ja Suomenkin puolustusta.
    Ollaan nyt Natossa ja tämä koskee meitä myös siltä kantilta.

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Ukrainan puolustus on samalla koko Euroopan ja Suomenkin puolustusta.
    Ollaan nyt Natossa ja tämä koskee meitä myös siltä kantilta.

    Mitä sitten? Kun ollaan osa Venäjää, niin on rauha maassa, kukaan ei hyökkää Venäjälle.

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Mitä sitten? Kun ollaan osa Venäjää, niin on rauha maassa, kukaan ei hyökkää Venäjälle.

    Kun ollaan osa natoa, niin on rauha maassa, kukaan ei hyökkää Suomeen.

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Kun ollaan osa natoa, niin on rauha maassa, kukaan ei hyökkää Suomeen.

    Ei mutta ei se estä järjestämästä kansanäänestystä Venäjään liittymisestä.

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Ei mutta ei se estä järjestämästä kansanäänestystä Venäjään liittymisestä.

    Se olisikin kätevä homma saada selville montako hullua Suomessa asustaa. Voithan sä järkätä sen ja omalla nimellä adressi nettiin.

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Kun ollaan osa natoa, niin on rauha maassa, kukaan ei hyökkää Suomeen.

    Vain joku naiivi voi uskoa Naton tuomaan "suojaan". Tulevat vielä pahasti pettymään.

    Äänestä

  • Anonyymi00012 kirjoitti:

    Vain joku naiivi voi uskoa Naton tuomaan "suojaan". Tulevat vielä pahasti pettymään.

    Putleriko sitten suojelisi Suomen pahalta länneltä ? Stalin aikoinaan "suojeli" suomalaiset paratiisin rakentajat joukkohautaan.

    Äänestä

tässä sorassa me olemme yksi suurimpia häviäjiä,voitti kumpi tahtoi,suomen talous on aina kukoistanut venäjän kaupan ansiosta,ja siihen ei ole enää paluuta ainakaan sataanvuoteen,ukrainaa olisi kyllä voinut auttaa, mutta kaikkimuu oli turhaa,koska välit olisi piankin muuten palautuneet ennalleen,kun venäjän valta vaihtuu,niin kuin aikoinaan neuvostoliiton hajotessa

Äänestä
  • Laukkuryssien aika tulee takaisin, se oli mukavaa aikaa.

    Äänestä

miten asia liittyy Lapuaan mitenkään HÄ? turha kirjootella sellaisesta mikä ei liity Lapuaan,lapualaisiin,lapualaisuuteen

Äänestä
  • Ei mitenkään mutta Lapualta ei löydy järkevää sanottavaa, samaa ulinaa sunkin kirjoittelus.

    Äänestä

entäs ukrainan hävittäjät miten ne kuuluu lapuaan,mutta kun venäjän kauppa nyt loppuu niin loppuu sossustakin rahat, kukas sitten sunkin vuokras ja elämises maksaa puhelinta ja tietokoneita myöten,kun emme enää voi turvata viimehärässä venäjän kauppaan ? amerikka ei ainakaan meirän sosiaalihuoltoa maksa se on varmaa

Äänestä
  • Venäjän kauppa ei ollut lopulta niin merkittävä, muutama prosentti vain.
    Amerikan kauppa on heti lisääntynyt ja siellä on muutakin ostettavaa kuin raaka-aineita.

    Äänestä

  • Anonyymi00014 kirjoitti:

    Venäjän kauppa ei ollut lopulta niin merkittävä, muutama prosentti vain.
    Amerikan kauppa on heti lisääntynyt ja siellä on muutakin ostettavaa kuin raaka-aineita.

    Venäjän kaupan osuus oli vähentynyt neljään prosenttiin.

    Äänestä

  • Persut leikkaa sosiaalihuollosta ja kehitysyhteistyöstä, valtakunnassa kaikki hyvin. Mitään venäjää tarvita.

    Äänestä

Ei venäjältä tullu kun myrkyllistä kapalohilloa ja puunkräkkyjä. Plus joku haiseva kalavaunu.

Äänestä

Natolta pääsi vahingossa julkisuuteen Euroopan kartta jossa Venäjän hallinnassa oli Suomi.Ruotsi.Baltian maat ja Puola.

Äänestä
  • Laita ny linkki siihen

    Äänestä

  • Anonyymi00020 kirjoitti:

    Laita ny linkki siihen

    Se on trolli, ei se mistään mitään tiedä 🤣

    Äänestä

erelliselle kirjoittajalle,ei persun tartte sun sossuja leikata, sen sossut jo teki,kun haastoi venäjän vittuilemalla,olisi voinut auttaa ukrainaa muutenkin mutta vittuilu oli venäjälle liikaa,ja kun lohtunaiset ohisalo ja marini kävi vielä antamassa persettä niille

Äänestä
  • Tappamalla mahdollisimman paljon venäläisiä autamme koko maailmaa.

    Äänestä

Tämä deen kadottanut täällä elämöi, sitä potuttaa kun turtiainen tippui ja olikin ainut venäjän nuoleskelija. Järjenjuoksu on samanlainen kuin steroidi-turtiaisella.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

ja lisää tulee..

https://www.talouselama.fi/uutiset/nato-maiden-lupaamat-mig-29-havittajat-ovat-nyt-ukrainassa/39fa30ae-5a18-406d-aa10-84d5201b6cac

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu