Persujen jatkuvasta suun louskutuksesta ja suoranaisesta v**ttuilusta rkp:tä ja kepua kohtaan voisi päätellä, että se vastuunkanto ei hallituksessa edelleenkään kiinnosta persuja. Miten on?
Haluaako persut edes hallitukseen?
Anonyymi-ap
2081
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Persut on äärikonservatiivinen puolue, joten tykkäävät perinteisestä, eli oppositiosta.
Kyllä Persut haluaisi, mutta mahtipuolue RKP ei halua samaan hallitukseen ja RKP saa tahtonsa läpi.
Kyllä bätre folk osaa, ei sinne suomalaisia jotka mahdollisesti ajisia suomalaisten asioita oteta.
RKP haluaa ruotsalaistaa parhaan kykynsä mukaan uusia tulijoita.
Vihreät leikkii vaikeasti saavutettavaa, joten Orpo menee vihrään miinaan.
Älä selitä! Nyt persut hallitukseen ottamaan sitä vastuuta!
Persujen räkytttämisiä ja välikysymyksiä oppositiosta tulee siis seuraavatkin neljä vuotta.
Ei halua hallitukseen !! Ei hallituksessa voi kylvää valheita, sarjavihaa ja sarjarasismii !
On se kumma juttu, kun persujen pitäisi nyt osoittaa pystyvänsä yhteistyöhön muiden puolueiden kanssa, niin suuta vaan soitetaan.
Eilinen A-studio, katsoitko? Siellä oli fiksua keskustelua ja asiallista toisiaan kohtaan KOK,PS,SDP. Minusta Lulu kyllä oli sen oloinen, että PS hallitukseen tahtoo. Miellyttävä nainen muuten, rauhallinen ja asiallinen. Kymmenen pistettä. Kiva oli katsoa.
Eikö se ollut juuri se Lulu Ranne joka v**ttuili samassa lauseessa sekä RKP:lle että kepulle?
Ei minusta vittuillut tai en havainnut törky käytöstä joka olisi särähtänyt. Jotain mielipidettä taisi tuoda esille, ei se vittuilua ole jos ns kipeän vaali tappion puolueesta tekee mielipiteen esim hallitukseen osallistumisesta.
Keskustan tilanne on se että jos menee hallitukseen niin seuraavalla kerralla voi olla asiat vielä huonommin sillä vaalit ovat sitä varten että kansan mielipidettä kysytään. Nyt on käynyt noin. Ikävä tilanne, mutta mahdollisuuskin luoda Keskusta sellaiseksi joka taas saa kansan kannatuksen. Joskus käy niin.
Lulu Ranne? Siinä esimerkki persusta, joka yrittää epätoivoisesti esittää jotain kokoaan suurempaa. Onneksi sentään ei tarvinnut sitä elämäänsä kyllästyneen näköistä Leena Merta katsella ja kuunnella.
persuilla ei ole minkäänlaista todellisuudentajua
jos vaatii jotain, mitä kaikki muut vastustaa, niin vaikeaahan sellaisia on hallitusohjelmaan saada
mutta yritä nyt sitten puhua järkeä kaiken maailman luluille ja halla-aholaisille
En havaitse Lulussa sellaista kyllä, asiallinen. Leena on napakka nainen. Eduskunnassa eri puolueissa on paljon hyviä naisia.
Mikä on kun ei vastuu maistu?
Tärkeintä on päästä jatkossakin vinkumaan mamuista!
Eikös se ole selvää että se on valeoppositio, jonka tarkoitus on estää oikeaa oppositiota nousemasta viemällä niiden ääniä.
Oppositiossa on helpompaa, nostat vaan palkkaa tekemättä käytännössä yhtään mitään. Yhtä persuilua siis.
Kuten Purra, ei ole eläessään tehnyt töitä!
Persut, keskittykää nyt omiin tekemisiinne.
Ei hinnalla millä hyvänsä kuten muut.
No nyt persuilla on mahdollisuus tehdä sitä yhteistyötä muiden oikeistopuolueiden kanssa. Jos persut eivät pysty muodostamaan hallitusta edes muun oikeiston kanssa, niin ihmettelen.