Voi olla täysin samaa mieltä...ökyilyyn haksahtaneet persaikiset mamut joita näkee kauppakeskusten nurkissa pyörivän ökyvaatteissaan on jo sillänsä vastenmielinen näky.
Fleksaajat on vastenmielinen ohjelmaformaatti
Subin uutuussarja Fleksaajat ei kiusaa eikä mollaa, mutta herättää aiheellisia kysymyksiä. Koska kyse on vierasperäisestä sanasta, kannattanee avata, mitä fleksaaminen tarkoittaa. Fleksaajat himoitsevat ja arvostavat ulkonäköä ja elämäntyyliä, joka haisee rahalle.
Fleksaaminen ei kuitenkaan automaattisesta tarkoita, että fleksaajalla olisi taloudelliset resurssit kalliiseen elämäntapaan.
Fleksaajat on vastenmielinen ohjelmaformaatti
22
994
Vastaukset
- Anonyymi
Eikä tarkoita sitäkään, että raha olisi laillisista lähteistä.
- Anonyymi
😋😋😋😍😍😍😍😋😋😋
😍 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17828498N
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
Fleksaisivat nyt itsensä maasta pois ja pysyvästi. Oksettaa ennenkuin on edes katsonut. Enkä todellakaan katso. Hyi helvetti!
- Anonyymi
Mainoskin on niin ällö että ei voi katella. Paras katsoa vaan Ylen kanavia ettei oksu pääse yllättämään .
- Anonyymi
Sinähän se hauska peelo olet !!!
Pystyt siis muka katsomaan Ylen vasuripropagandaa yökkäämättä? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sinähän se hauska peelo olet !!!
Pystyt siis muka katsomaan Ylen vasuripropagandaa yökkäämättä?Ite oot peelo. Pakko kai uutiset on katsottava.
- Anonyymi
Juontaja oli joskus Farmi ohjelmassa. Tietokilpailukysymykseen "Mikä on Suomen kansalliskala?" antoi vastauksen: joutsen.
- Anonyymi
Olen kiinnostunut ilmiöistä ja "fleksaaminen" ei ole minulle entuudestaan tuttu ilmiö. Jotenkin ajatusmaailmallisesti se vaikuttaa kompleksiselta ja siksi kiehtovalta leikittelyltä. Ymmärtääkseni pääoman voidaan katsoa rakentuvan taloudellisen pääoman lisäksi myös kulttuurillisesta ja sosiaalisesta pääomasta. Tulkintani mukaan fleksaamisessa halutaan korostaa taloudellista pääomaa jopa niin liioitellusti, että se alkaa näyttämään vulgaarilta samalla kyseenalaistaen toiminnan motiivit. Ehkä tässä on havaittavissa samalainen leikittely kuin aikoinaan Gösta Sundqvistin kappaleissa, jossa vaikeita asioita käsitteleviä sanoituksia käsitellään iloisen rallatuksen säestämänä. Siispä ohjelmaa katsoessa jäikin sellainen olo, ettei fleksaamista taideta tehdä aivan tosissaan ja tyyliä arvostavat henkilöt kenellä on ”pääomat” kunnossa lienee vielä kuitenkin hankkivan vaatteet hillittyinä räätäliltä, ennemmin kuin kulkevan vain kalliisiin logoihin verhoutuneena.
- Anonyymi
Ja kaikki näyttää olevan tummempia bongobongo miehiä.
- Anonyymi
Kela maksanu merkkikuteet tai on ryöstetty muiden päältä.
- Anonyymi
Mielestäni on vain jotenkin noloa kun on tuhansien eurojen merkkikuteet päällä. Sehän tarkoittaa vain sitä että on muotitalojen aivopesemä sätkynukke eikä osaa käyttää rahaa. Niissä muotikuteissa kun on ilmaa hinnassa 90-99%.
- Anonyymi
En ole niin kovaluontoinen että pystyisin kattoon kyseistä ohjelmaa. Oksettavan ällöttävää.
- Anonyymi
Ruokajono lähikadullani vain kasvaa... No eipähän ole Louis Vuittoneita eikä muitakaan "Guggeja eikä Chaneleita" pöllittäväksi. Ja luonto ... Sehän kiittää.
- Anonyymi
Jos puhutte Louis niin tällä hetkellä Suomessa suositusta Vuittonista niin ääntäkää se edes oikein ohjelmassanne.
- Anonyymi
Fleksaajat on paskaa paketissa. Nolottaa noitteen nee....peelojen ällöttävyys.
- Anonyymi
Olisi hyvä kysyä näiltä fleksaajilta moraalista. Tänä päivänä miljoonat tallustaa paljain jaloin pakosta.
- Anonyymi
Lopettakaa ohjelma!
- Anonyymi
Joo ei kiinnosta ohjelma,, mutta kait jollekkin tuosta jotakin mielihyvää saaville on huippua.
- Anonyymi
Sikäli sehän on jokaisen ihmisen oma asia, mihin rahansa haluaa laittaa ja miten tykkää pukeutua. Mutta tämmöisen formaatin kohdalla pitäisi myös median tuntea vastuunsa ja kertoa rehellisesti, millä keinoilla ja millä rahoilla nämä tuhansien eurojen "fleksaus" vaatteet sekä asusteet on oikein hankittu.
Yleensä nuorilla, joilla ei välttämättä ole vielä ammattia, tutkintoa eikä uraa, ei ole tonneja ylimääräistä harva se kuukausi shoppailuun. Harvalla työelämässä olevalla aikuisellakaan on. Samalla saadaan lukea lehdistä, että nuoret teräasein ryöstelee vaatteita ja kenkiä toistensa päältä ja rikostilastoissa on nähty piikkejä joillain alueilla.
Vaikuttaa, että jälleen Seiska on ainoa julkaisu, joka nostaa näitä kysymyksiä tapetille.
https://www.seiska.fi/Kotimaa/Rikostuomio-ja-ulosottovelkoja-Fleksaajat-ohjelman-Bakari-Diarra-levea-elama-saa-uusia - Anonyymi
Todella kuvottava formaatti, joka ruokkii kasvavaa jengirikollisuutta ja blingblingin hankkimista keinoja katsomatta.
- Anonyymi
En ole katsonut kuin mainokset. Ällöttää mainoskin. Miten tollanen ohjelma edes näytetään. Ehdottomasti pitäisi lopettaa koko paska.
- Anonyymi
Ette vaan ymmärrä tämä on sitä parempaa kulttuuria, tällaista meidän yhteiskunta tarvitsee eikö niin ?
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies vinkkinä sulle
Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista1018093- 1075667
- 2795023
- 494973
- 763747
- 562970
- 642687
Olet oikeasti ollut
Niin tärkeä mulle ja kaikki meidän väliltä on pilattu ei yksistään sinun toiminnalla vaan minun myös.222518Kuuluu raksutus tänne asti kun mietit
Pelkäätkö että särjen sydämesi vai mikä on? En mä niin tekisi mies koskaan 😘292452- 432411