Taas lähti leikkikalupaketti USA:sta Kiovaan

Mmm. himoittujen Himarsien ammuksia, ei itse uusia järjestelmiä. Aika laimeaa? 300 milj. taalan edestä. Venäjä kuitenkin taitaa saada väsytysvoiton? Ukrainan suvihyökkäys ...tuleeko?
9103
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Ja venäjällä kuskataan rintamalle antiikkisia T54 panssarivaunuja.

🤣

Äänestä
  • Niin....II maailmansodassa tuhoutui n. 40 000 T-34:ää...mutta riittivät kuitenkin voittoon.,,..,,

    Äänestä

  • Jos yksikin Ukrainalainen kaatuu noiden museovehkeiden seurauksena niin ei se silloin enää naurata.

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Niin....II maailmansodassa tuhoutui n. 40 000 T-34:ää...mutta riittivät kuitenkin voittoon.,,..,,

    Jenkit antoivat terästä niiden rakentamiseen .
    Voitto tuli jenkkien aseavun ansiosta

    Äänestä

Karma rankaisee Venäjän armeijaa jenkkien ja eu.n aseilla.
Venäjä kylvää kuolemaa ja hävitystä. Kuolema ja hävitys heijastuu takaisin Venäjään.

Äänestä

Adejärjestelmät on jo siellä.
Nyt ukrainalaiset tarvii pateja ja PST ohjuksia.

Äänestä

Leikkiähän se on isoille pomoille läntisissä hallinnoissa ja aseteollisuudessa.

Sen sijaan sodan molemmille osapuolille se on isän, lapsen, aviomiehen ja ukin elämän päättymistä sotaleikkien seurauksena.

Länneltä se on myös vastuutonta vihan siivittämää sodanlietsontaa sekä sanoin että pakottein.
Pakotteilla on saatu aikaan nälänhätää eri puolilla maapalloa ja kaikkinaista hätää.

Äänestä
  • Putin aloitti sodan ja nyt sen takia 180 000 venäläistä on jo kuollut ja putin voi lopettaa sodan jo tänään sen kuin vetää joukot pois ukrainasta mutta putinia e selvsti kiinosta edes venäläisten kuolme kun hän vain lisää joukkoja kuolemaan ukrainaan. Länsi ei voi tälle mitään joudumme vaan seurata kun venäläisten ruumiskasat kasvaa putini hyökkäyksen tkia.

    Äänestä

Leikkikaluja jotka pelastavat ihmishenkiä venäläiset kun ovat tulleet tappamaan ukrainalaisia

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Mmm. himoittujen Himarsien ammuksia, ei itse uusia järjestelmiä. Aika laimeaa? 300 milj. taalan edestä. Venäjä kuitenkin taitaa saada väsytysvoiton? Ukrainan suvihyökkäys ...tuleeko?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu