Kyllä äänestäjät katuu,kun Suomea viedään
Venäjän kaltaiseen tilaan,missä ihmiset ovat
onnettomia?
Venäjän kaltaiseen tilaan,missä ihmiset ovat
onnettomia?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Porvarillista talouspolitiikkaa jossa rikkaat rikastuu entisestään ja köyhiltä viedään loputkin pois.
Kuinka Orpo kehtaa ajaa samaa linjaa kuin Putin? Kansalla ei väliä, kunhan sisäpiiri rikastuu.
Myötähäpeän.
Kun tätäkin palstaa selailee, niin eipä paljon kurjemmaksi voi enää muuttua. Sellainen vinkuna lihavien kansalaisten nälkään kuolemisesto on jatkunut jo vuosia.
Eikä tietenkään nähdä mitään kansainvälisiä suuria kriisejä jotka vaikuttavat koko maailmaan.
Mikään ma ei voi olla täysin omavarainan eikä eristäytyä, jos haluaa vaikka autolla ajaa, kun polttoainetta kuitenkin tarvitaan.
Löysihän koronakin jopa nälkää näkevään p-koreaan, vaikka siellä ei paljon kauppaa käydä kuin aseista p-läpi maiden kanssa.
Suomi ei voita edes lätkän mm tänä vuonna.
Eikä tule voittamaan euroviisujakaan.
Suomen viisubiisi onneton.
Ei tässä ole kyse ihmisten onnellisuudesta herranen aika!
Ei ihminen synny tähän maailmaan olemaan onnellinen vaan elämään!
Älä punainen pelottele. Se mennyt hallitus ei lähes mitään muuta tehnyt kuin tuhoa. Tuhosi turvetuotannon, antoi hyväksynnän ennallistaa maa konkkaan, hyväksyi vanhojen talojen remonttivaatimuksen jossa köyhät pahimmillaan jopa häädetään omasta kodistaan pois.
Se hallitus haki jopa isis-terroristeja maahan. Kukaan ei tiedä onko nämä eukot muuttaneet tapojaan.
Se hallitus ei edes halunnut laittaa jengiväkivaltaa kuriin. Tanskassa demarit saivat jengiväkivallan kuriin persujen opeilla. Ovatko he rasisteja kun näin toimivat?
Tanskassa demarit ajavat sitä että tulee nolla turvapaikanhakijaa tulevaisuudessa. Ovatko he rasisteja kun näin toimivat tai peräti natseja. Heillä on käsittääkseni tiukempi maahanmuuttolinja kuin persuilla.
Se hallitus kylvi rahaa jopa Italian mafialle välillisesti. Saarikko puhui eduskunnassa että se on muka ainutkertainen asia tämä rahanlappo ja että näiden rahojen käyttöä valvotaan. Varmaan niin mutta taitaa olla pukit kaalimaalla valvomassa eli mafian miehet.
Europolin suomalainen poliisi varoitti että Euroopan rikollisjärjestöt odottaa kuumeisesti meidänkin rahoja näiden pakettien yhteydessä.
Nyt Italia tarvitsee uuden rahatujauksen että saa rellestää muutaman vuoden. Tätä jatkuu niin kauan kuin sosialististen eurostotasavaltojen liitto on pystyssä. Suomipoika maksaa. Parempaa ei tämä kansa ansaitse.
Koskaan ei Italia tee remonttia taloutensa rakenteisiin kun voi kiristää rahaa loputtomiin.
Se näkee että hullut maksaa, niin se on sitten sitä.
Venäjän Puten lätti on ilman sanan vapautta... sanot väärin o.mia ajatuksia niin vankilaan.. tämä on ..ryssien ....massa eli Puten lätissä
Ei todellakin vie Suomea tuohon ryssän kaltaiseen tilaan.
Ennallistaminen joka suojelee lopulta lähes koko Suomen, se on tuho. Tätä kokoomuskin punikkien kanssa kannattaa.
Eu siis vie.
Eu tuhoaa maatalouden tällä perkeleen vihreällä siirtymällä ja ennallistamisella. Kaikki muut kannattaa näitä hulluuksia kuin Persut.
Sanon että NATO on hyvä asia mutta kommunismi ei.
Onneksi oikeistosta kokoomus voitti! He ovat omaisuutensa avulla, ainakin useimmat, kiinni suomalasuudessa. Perussuomalaisten ideologia on horjuvampi. On niin paljon vihaa Suomea kohtaan ja siihen juuri Putinin maailmanvalloistus iskee. He ovat meidän heikko kohtamme.