Koskahan kotiinsa meinaavat ,nyt kun niitten kevät hyökkäyskin on jo peruttu.hä?
Yäkraina vai yökraina
18
296
Vastaukset
- Anonyymi
miks ne kotiinsa lähtisivät täällä kaikki ilmaista terveys ruoka asunto taskuraha vaatteet kuka sitä köyhään kotimaahansa lähtisi.
- Anonyymi
Täällä ne repii irti kaiken myy niitä jopa muiden ja avustustavarat on äkkiä myynnissä.
- Anonyymi
Nää ei sitten anna mitään ilmaiseksi muille ottaa hinnan.
- Anonyymi
Ei Ukraina oo suinkaan köyhä maa,vaan se on muunmuassa euroopan vilja-aitta
- Anonyymi
KYLLÄ SAPLINSKI ON VIENYT MUHKEAT AVUSTUS RAHAT PAREMPAANTALTEEN KUIN OMALLE VÄELLE NIMITTÄIN VEROPARATIISIIN KANSA ON KÖYHIÄ KUIN KIRKONROTAT EIHÄN SAPLINDKI OMILLAAN SODI VAAN KAIKKI PITÄÄ TULLA MUILLTA MAILTA.
- Anonyymi
Nää täällä ei viitsi omaa maataan auttaa siellä sairaaloissa pula siivoojista pesijöistä ja korjaajista niin nää täällä näpistelee. Vaatteita koruja ...
- Anonyymi
Nootit? Hah
- Anonyymi
Ryssä ottaa huolella kuokkaan ;)
Piti olla mukamas maailman toiseksi suurin sotilasmahti. Melkein kaikki on ryssitty. Kolmen päivän sotaa on käyty toista vuotta, puolet panssareista tuhottu tai jäänyt ukrainalaisille. 150 000 sotilasta muuttunut auringonkukkia lannoittamaan. Putin on todellinen "master strategisti", piilossa bunkkerissa 🫣🫣🫣😃- Anonyymi
SAPLINSKI MENETTÄNYT VAIN 10 SOTILASTA PANSSARIVAUNUJA MENETTÄNYT VAIN 3 MISSÄMAHTAA OLLA NE TUHANNET PANSSARIVAUNYT JOTKA KOOMIKKO ON KERJÄNNYT MUILTA MAILTA EIHÄN SOTAA OLLA KÄYTY VENÄJÄNMAAPERÄLLÄ.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
SAPLINSKI MENETTÄNYT VAIN 10 SOTILASTA PANSSARIVAUNUJA MENETTÄNYT VAIN 3 MISSÄMAHTAA OLLA NE TUHANNET PANSSARIVAUNYT JOTKA KOOMIKKO ON KERJÄNNYT MUILTA MAILTA EIHÄN SOTAA OLLA KÄYTY VENÄJÄNMAAPERÄLLÄ.
Varmaan parempi olla hiljaa jos ei muuta asiaa ollu
- Anonyymi
Pijäs nyt aloittaja pienempää melua itestäs.
- Anonyymi
Ukrainalainen kysyi venäläiseltä vangilta,mitäs meinaat tehdä kun sota on ohi.Otan polkupyörän aamulla ja kiertelen venäjän uusia rajoja jaahas tuumasi Ukrainalainen mitäs sitten ajattelit tehdä iltapäivällä.
- Anonyymi
Soita Kansan radioon ja laula sinne.
- Anonyymi
Kyllä ne sodan tänne saa ihan oman maan hölmöydelläkin. http://novahierosolyma.fi/vainovalkea/2023/04/22/naton-tukikohdan-perustamista-kauhavalle-on-esitetty-milla-oikeudella-suomi-tuhotaan/
- Anonyymi
Kuin? Kerro lisää alko kiinnostaan
- Anonyymi
Älä viiti vinkata näitä paskavalhemedia lööppejä tänne😤
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t897209- 353821
- 453410
Kauan säkin jaksoit
Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐402552- 2082346
- 412342
- 1232236
Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?292149Mietin tässä T....
Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..241878- 401799