Olen ottanut tänään 750 mg venlafaxsiinia. Vielä ei mitään kummempaa, ei ainakaan negatiivista.
Tein itselläni testin
7
198
Vastaukset
- Anonyymi
Miksi teet tuollaisia älyttömiä testejä? Onko siihen joku tarkoitus?
- Anonyymi
Miksi testailet , lääkkeet otetaan niinkuin ne on kirjoitettu reseptissä eikä itse mennä muuttelemaan annoksia.
Jos jotain sattuu niin saat väärän avun kun lääkäri luulee että otat lääkkeesi kuten on kirjoitettu.
Ei nämä lääkkeet toimi kehossa kuten jotkut särkylääkkeet.
Ovat pitkäaikaislääkkeitä ja läääkäri on kirjoittanut sen määrän sinulle kun arvioi mikä on oikea .
Siinä on niin monta monessa kun lääkkeitä annostellaan , ettet osaa arvatakaan .
Mitään reseptilääkkeiden annostuksia ei saa mennä itse muutelemaan- Anonyymi
En tiedä, tuntuu, että mikään lääke ei auta, ainakaan niin kuin haluaisin, ja lääkäriajan saantikin kestää liian kauan, olen vähän kyllästynyt toimimattomiin lääkkeisiin, joten ajattelin kokeilla kunnon annosta, jos sillä saisi mielialan kohoamaan sille tasolle, jonka haluaisin sen olevan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
En tiedä, tuntuu, että mikään lääke ei auta, ainakaan niin kuin haluaisin, ja lääkäriajan saantikin kestää liian kauan, olen vähän kyllästynyt toimimattomiin lääkkeisiin, joten ajattelin kokeilla kunnon annosta, jos sillä saisi mielialan kohoamaan sille tasolle, jonka haluaisin sen olevan.
Oma kokemukseni niin sanotuista masennuslääkkeistä on että mitä korkeampi annos, sen enemmän se lisää apatiaa, leikkaa tunteita ja aiheuttaa seksuaalisen toiminnan häiriöitä.
Siispä tuo ideasi että otat jättiannoksia ei toimi. Se ei tarkoita että mitä suurempi annos sen parempi teho. Voit aiheuttaa itsellesi harmia jos otat isompia annoksia mitä suositellaan. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Oma kokemukseni niin sanotuista masennuslääkkeistä on että mitä korkeampi annos, sen enemmän se lisää apatiaa, leikkaa tunteita ja aiheuttaa seksuaalisen toiminnan häiriöitä.
Siispä tuo ideasi että otat jättiannoksia ei toimi. Se ei tarkoita että mitä suurempi annos sen parempi teho. Voit aiheuttaa itsellesi harmia jos otat isompia annoksia mitä suositellaan.Ylipäätään masennuslääkkeet ei taida toimia kuten joku alkoholi että mitä isompi annos niin sen hilpeämpi olo. Tosin alkoholissakin usein hilpeys loppuu kun tulee lasku tai iskee änkyräkänni. Siitä saa sen rajoitetun ajan kestävän muutoksen olossa.
Yleebsähän masennuslääkkeissä muutenkin sanotaan kestävän muutama viikko että ne alkavat toimia, jos edes alkavat.
- Anonyymi
Mulle se ei sopinu.Närästi aivan kauheesti.Vaihdettiin takaisin optipaariin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va1343060- 71630
Mies pyysi rahaa
Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?2221354Jos tapaisimme uudelleen?
niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J701191- 441171
- 371041
Mites nyt suu pannaan
Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va381022Taas Lieksassa tyritty
Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke133987- 47954
Nähdäänkö ensi viikolla
paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.36897