Paljonko kehitysapurahoja

On mennyt aseiden ostoon sudanissa?
8144
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Aloittaja ei ilmeisesti ole huomannut, että aseet ovat tänä päivänä suurinta kehitystä länsimaissa. Suomikin on tähän innovatiiviseen toimintaan kuluttanut viimeisen kahden vuoden aikana noin 20 miljardia, unohtaen hyvinvointivaltio-projektin joka olikin pelkkään kommunistien terroria.

Äänestä
  • 🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑

    🍑 ­­­N­y­­m­­f­o­­­m­a­­­a­­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17833871I

    🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞

    Äänestä

Toivottavasti paljon. Saadaan sota loppumaan nopeasti.

Äänestä
  • Ja sen jälkeen voidaan lopetaa kehitysavun jakaminen, ei siellä mikään kehity.

    Äänestä


  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Ja sen jälkeen voidaan lopetaa kehitysavun jakaminen, ei siellä mikään kehity.

    No sitten voimme varautua pakolaisten tuloon.

    Äänestä

Toisaalta paremin toimiva ehkäisy keino.

Äänestä

Ei penniäkään. Kehitystyötä Afrikassa tehdään YK:n ym. kv. organisaatioiden välityksellä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

On mennyt aseiden ostoon sudanissa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu