Vaarallinen porsche kuski, ohittaa oikealta 167km/h

Porche kuskia kiukuttaa vaikka pitäisi olla hieno auto?
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000009540551.html
460
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

minä ajan 200

Äänestä
  • Datsun 200A?

    Äänestä

Oikealta ohittaminen on muuttunut harmillisen yleiseksi. Vaarallinen tapa.

Äänestä

Ei tuossa ohituksessa mitään vaaraa ollut. Ylinopeutta toki oli, mutta eihän se välttämättä mitään vaaranna.
Jos joku nynny ajaa motarin vasenta kaistaa alle rajoituksen, esim. 80 km/h, niin kyllä minä menen oikeaa kaistaa ohi, mutta en tietenkään koukkaa heti ohitetun eteen vasemmalle kaistalle.


Kairakettu

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Porche kuskia kiukuttaa vaikka pitäisi olla hieno auto?
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000009540551.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu