Antti Rinteellä kova hätä

Mies hakee jonkun puolenkymmenen tuhannen asukkaan pikkukaupungin kasliapäälliköksi. Ei sinnekään hänen röhlömeillään noin vain pääse. Suosittelen aluksi jotakin Kainuun peräkylän liikennepäällikön virkaa aluksi puolen vuoden koeajalla paremminkin.

https://www.is.fi/politiikka/art-2000009540599.html
970
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Antti Rinne ei pelkää mennä oikeisiin töihin, vaikka sitten kunnanvirastolle.

Äänestä
  • Kunnan urheilukentän kunnostusasiamiehen virka olisi oikein sopiva.

    Äänestä

  • Tuntuu vaan pelkäävän oikeita töitä kovasti habituksesta päätellen.

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Kunnan urheilukentän kunnostusasiamiehen virka olisi oikein sopiva.

    Jokainen suomalainen voi hakea mitä työtä haluaa !! Minä hain ilotytön assistentiksi , mutta luontaisedut oli huonot !!

    Äänestä

  • 😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋

    🍒 ­­­N­y­­­m­­f­­­o­­m­­­a­a­­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17835218s

    🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞

    Äänestä

Antti on jo vuosia turvautunut Tenaan hädässä kuin hädässä

Äänestä
  • Mistä tiedät vai oletko itse asetellut?

    Äänestä

Sanna ja Antti Mäkkärin luukulle.

Äänestä
  • Mitähän ne ostais sieltä, varmaan Ison Macin..

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Mies hakee jonkun puolenkymmenen tuhannen asukkaan pikkukaupungin kasliapäälliköksi. Ei sinnekään hänen röhlömeillään noin vain pääse. Suosittelen aluksi jotakin Kainuun peräkylän liikennepäällikön virkaa aluksi puolen vuoden koeajalla paremminkin.

https://www.is.fi/politiikka/art-2000009540599.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu