Vai keksittekö parempia vaihtoehtoja?
KokoPerse, siinäkö seuraavan hallituksen nimi?
Anonyymi-ap
58291
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 58
Vanhimmat
SKKP, suomen kristillinen koko pers.
Jauhiskivessuu. Jos mariini neuvottelee Orpon , lindmannin ja heinäluoman kanssa, niin saattaa käydä niin, että orpo nostetaan haarat levälle neuvottelupöydälle ja mariini kuohii orpon hampailla. Tämän jälkeen orpo on mariinin enukki.
Hallituksen nimi voisi silloin olla jauhiskivessuu.
🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒
😍 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17836221o
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
Perskoko.
Perskokkareet (Perskockarna i Finland) on persujen ja kokoomuksen yhteishallituksen nimi.
Kannatan!
Voi voi lapset syökää piltit ja menkää paapimaan
Aika hyvä, ruotsalaisethan kovinta valtaa käyttävät.
Olisiko kuitenkin hillotolppahallitus hyvä nimi?
Päästiin SDP:n kusiaisista eroon. Suomalaiset päätti, että tulee oikeistohallitus.
Kusesta ehkä eroon, mutta paskaan päädytään.
Ja siihen paskaan hukkuvat ensimmäisenä persujen yksioikoisimmat äänestäjät.
Ja millä tavalla oikeistohallitus edistää persuja äänestäneiden työhaluttomien lähiöjuoppojen asioita.
Pers..
Päästiin hevospaskaan
Viisaita nuo vasurit, näytöt puhuvat puolestaan, niin päättäjätasolla kuin täällä uikuttavasta rupulisakista.
Mitäs näyttöjä persut sitten ovat antaneet, muutakin kuin Jani Mäkelän kakaramaisia tviittejä?
Älä retkeile missään twitterissä jos sekoittaa pääsi. Se on vapaaehtoista, eikä järkevät ihmiset siellä roiku ja tuo sieltä kommentteja, mielipiteitään niistä kommenteista tänne.
Persut on todella sairasta porukkaa,ja niiden äänestäjät samaa sakkia
sinimusta friikkisirkushallitus
Aivan varmasti.
sulla on jutut kuin Jani Mäkelällä.
Orpon hallitus. Näin niin kuin täältä sivistyneestä näkövinkkelista. En jaksa osallistua teikäläisten lapsellisiin nimileikkeihin. Jos sen verran kuitenkin kuittaan, että "huuIipunahaIIitus" on ollut niin osuva ja hupaisa nimi, että sitä paremman keksiminen on todellinen haaste. Sitähän sinäkin epätoivoisesti yrität :D
Kokoperse on kyllä paras
Tuo perskokkareet on paras. Käytetään sitä.
Ennen kun asiat menivät huonosti, sanottiin, että ne menivät perseelleen.
Kohta päästään sanomaan, että ne menevät kokoperseelleen.
Niinpä. Saa ny nähdä tuleeko ps jäämään hallitukseen, on niin isot erot tuossa maahanmuuttajakysymyksessä ja valtiotalouden hoitamisessa. Riikka Purra kumppaneineen ei voi nk.haistatella köyhemmille, työttömille äänestäjilleen, suurin osa äänestäjistä kuuluu noihin ryhmiin. Petteri Orpo taas ei ole muuttunut, on työttömien kyykyttäjä kuten aiemminkin ja tulee leikkaamaan vanhustenhoidosta ja koulutuspaikoistakin ja Kela-tuista eli kajoaa eläkkeisiin vaikka toista lupaili. Asiantuntijatkin ovat sanoneet useasti ettei 6 miljardin säästöleikkauksille ole isosti tarvetta, Petteri vaan odottaa innoissaan päästessään repimään köyhiltä lisää rahaa heidän selkänahasta, hän ei taatusti kajoa rikkaitten omaisuuksiin. Voi tulla lyhytaikainen hallitus, Petteri-poika joutuu nöyrtymään, on liian ylpeä ja todellakin väheksyy huonompiosaisia ihmisiä, joutuu melkoiseen myllyyn, jos pyörtää täysin antamat lupaukset äänestäjille eli leikkaa terveydenhoidosta, eläkkeistä, koulutusmäärärajoista. Petteri tulee olemaan tuulisella paikalla ja todellakin YKSIN, ei Purra tai muutkaan hallitukseen mukaan lähteneet puoluejohtajat ole hänen tukenaan. Kova koulu on Orpolla edessä, saa nenilleen ja kunnolla ja se on sille omahyväiselle hyypiölle ihan oikein.
Talousosaajat ja persut eli PersPisnes.
käy myös PusinesPers.
sama arktinen osaaja kansainvälisesti A Naali Minister
valkoisen ketunhännän piiloitus ministeriå
Perskokkareet on hyvä lyhenne hallituksen pääpuolueiden nimistä. Se kuvastaa hyvin myös noiden puolueiden politiikan sisältöä. Kansa saa siltä kasvoilleen sitä itseään, myös näitä puolueita äänestäneet.
Kannatan. Paras vaihtoehto.
Hyvin sanottu,perskokkareet söivät vaalilupauksensa saman tien
konservatiivinen sinimusta kokoperse.
Äärioikeistolaiset on hallituksessa...ei olis uskonut, ett Suomessakin tuollasta tapahtuu, rasismin kannattajat nousseet valtaan, tulee natsi-saksa mieleen, osahan noista persuista on periaatteessa uusnatsejakin ajatusmaailmaltaan. Ei kuulosta hyvältä. Ehkä nyt nähdään millasia persut oikeasti on hallitukseen päästessään. Soinihan lähti puolueesta just sen takia, kun tuli ääriaineistoa porukkaan, ei hyväksynyt heidän tapaansa ajatella, Purra taas itse kuuluu tuohon ääriaineistoon.
Kokoomus teki rimanalituksen, kun rupesi ennen vaaleja jo äärioikeistoporukan kans yhteistyöhön, tulee katumaan ja pahasti, kokoomus menettää kasvonsa lopullisesti. Oikeastaan Orpokin on äärioikeistolainen, inhoaa työttömiä ja köyhälistöä, pokkuroi rikkaita yritysjohtajia, ammattiliittojakin inhoaa, ne kun pitävät työntekijöiden puolta, Orpon mielestä pitäisi alle minimin saada palkkatasot tässä maassa.
KokoPerse lienee oikein osuva nimi.
ei ole kaikkia karvoihin katsomista.
Palstan taso käy näistä huippu-älykkäistä ketjuista mainiosti selville.
Suomi saa perusSinimustan hallituksen. Jöyhille koittaa jäätävä takatalvi.
ass like ass Jani Mäkelä
Jep, eikä ole varaa lämmittää, viherpunikit vei rahat.
Mikä sinimusta ?
Jaa,mihin ne vei sun rahat, kokoperse vie nyt todellakin elämisen mahdollisuudet
Vieläkö se punikkeja vituttaa?
Kyllä natsit vituttaa työmiestä aina
Tämähän on persujen oma palsta, ja persut nyt ovat sitä mitä ovat, ei niiltä voi normaalia käytöstä odottaakaan.
Persut vaan ovat kovin harvassa täällä kommentoimassa, enemmän menee antipersun outojen häiriköintien piikkiin. Ne ovat pääsääntöisesti perusteettomia, valheellisia ja oikeastaan jopa järjenvastaisia tarinoita Perussuomalaisista.
Onko sellainen sitten mielestäsi normaalia käytöstä antipersuna.
Menis nuo persuhomot oikeisiin töihin,mutta ei eläkkeelle alta 50 kympin
KUN ON KYSEESSÄ ERITTÄIN SIVISTYNYT JA VUOSISADAN PARAS HALLITUS TULOSSA, NIIN OLISKO SE.....TÄHTI HALLITUS.
Kannatamme TÄHTI-HALLITUS.
Suomalaisista enemmistö tulee kannattamaan 85% Tähti-hallitus,
RKP:ssä ollaan tosi innoisaan päästessään mukaan ja muodostamaan Tähti-hallitusta.
.
Onhan se ollutkin tosi ikävää ja hävettävää olla vasemmistolaisessa hallituksessa ja varsinkin vihreiden kanssa.....hyi miten se on ollut oksettaakin. Ikinä ei oikeistopuolueen pidä vihreiden kanssa lähteä hallitukseen, siinä kärsii koko Suomi, kansa ja oman puolueen maine, kannatuskin voi mennä.
⭐⭐⭐⭐-hallitus
Taitaa tulla tätihallitus. Purra, Valtonen, Essayah, Henriksson ja Orpo.
Yököttävin kirjoitus minkä koskaan oon lukenu,varmaan 30 eläkeläispersun kirjoitus
Persut maksaa meille veronmaksajille joka vuosi n. 10-14 miljardia
Toivottavasti rkp lähtee hallituksesta hyvin äkkiä
Persekoosta kun ei saa puhua, niin kokoperse voi mennä sensuurin läpi.
Loistava ehdotus, kokoperse tai perskokkare, molemmat kuvaavat hyvin nykyistä hallitusta.