Venäjän lähetystön väestä puolet vakoojia

Kyllähän tämä on tiedetty aina mutta sen sanominen ääneen on ollut vaikeaa. On saanut vastaansa valtavan syytösryöpyn russofobiasta ja ties mistä sodanlietsonnasta.
3136
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Suomalaiset poliitikot veljeili näiden KGB agenttien kanssa eikä siinä nähty mitään pahaa.

Äänestä
  • Kaikki oli vain ystävyyttä. Suomen miehityskin varmaa olisi ollut. Onneksi "suuri ystävä" romahti ennen sitä.

    Äänestä

Sen siitä yleensä saa, kun sota hävitään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kyllähän tämä on tiedetty aina mutta sen sanominen ääneen on ollut vaikeaa. On saanut vastaansa valtavan syytösryöpyn russofobiasta ja ties mistä sodanlietsonnasta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu