Persuissa ei ole miestä nimeksikään, kun on heti kuset housuissa, vaikka Arhinmäki puhui vain ihan laillisesta mielenosoituksesta persuhallitusta vastaan.
Saako tästä kirjoittaa, kuitenkin iltalehden uutinen kyseessä, aiempi viesti poistettiin.
Saako tästä kirjoittaa, kuitenkin iltalehden uutinen kyseessä, aiempi viesti poistettiin.
Vastaukset 30
Vanhimmat
Persut on herkkähipiäisiä joka asiassa
Persuin SS joukot ei vielä ihan ole valmiina !! Kovat rekryt on vapauneist vangeist !!
Olen tavallinen työssäkäyvä kansalainen ja ajattelin mennä vappuna Helsingin keskustaan lapsieni kanssa vappua viettää.ään.
Onko se turvallista, vai alkaako toveri kenraali Arhiksen sisällissota tuolla ja tuolloin?
Ei se ole turvallista. Aseet mukaan, myös lapsille. Noin toimimalla teet heistä jo nuorina oikeita Perussuomalaisia.
Paniikkiin!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Mitäs simaa sinä olet juonut???
Mitä se hallitus on nyt sitten päättänyt, että pitää päästä rikkomaan paikkoja? (retorinen kysymys lol)
Arhinmäki ei taida olla mikään demokraatti?
Luuseri agitaattori on itsellä ensimmäinen mielikuva narrista, toisena jalkapallohuligaani spurgu:)
Ei punaiseen aatteeseen kuuluu joku demokratia. Tämä on tutkittu Helsingin yliopistossa.
Eikä siinä mitään tutkimuksia tarvitse. Jokainen rehellinen ihminen näkee asian muutenkin.
Miksi maahan pitää saada sata miljoonaa ihmistä tappaneen aatteen hallitus taas?
Persut ei uskalla mennä vappuna ulos dokaamaan kun ne pelkää että saa pataan. Odinit jää kellareihin juomaan kiljua ja lyömään korttia ja kaapattua maahanmuuttajaa.
Äärimmäisen vasemmistolaiset anarkistit kyllä osaavat riehumisen taidon.
Demokraattiset vaalit hävinnyt vihervasemmisto yrittää vallankumousta punakapinan malliin.
Niin tekee. He ovat niin paatunutta väkeä etteivät muista oman aatteensa hirmutöitä. Sata miljoonaa kuollutta. Sitten ollaan niin pirun humaania ja hurskasta että oikein vituttaa.
Laittaako Arhi vappupäivänä biisoninsarvet päähän ja ryntää sirppi- ja vasaralipun kanssa eduskuntataloon?
Arhinmäki riehunut Anifan anrakistijärjestö riveissa ja joutui poliisin pidättämäksi, sopimaton apulaispormestariksi kun kiihoittaa mielenosituksiin.
Oliko milenosoitusta 2019 kun SDP rinne käveli demokratian ohi kun Sdp voiitti hiuksehienosti perussuomalaiset ja voitto perustui Rinteen vappusatasvalheeseen ne rahat pistettiin heti afrikkaan ym ja eläkeläiisä kustiin sdp tavoin silmään.
Silloin pistettiin vihreät, puna hallitus kokoon ja otettiin miljardeja velkaa ja rahat ulkomaile, Marin poisti myös eläkeputken ikääntyneiltä työttömiltä vaikka ennen vaaleja Rinne kehui että jos SDFP hallituksessa eläkeputkeen ei kosketa.
Marssivatko tuolloin Perussuomalaiset ja uhkailivat EIVÄT, nämä vihapuheet ovat oikeuettu vain vihervasemmistolle ja valheet myös.
Vasemmistoliitti nyyhkytti että en minä hyväksy eläkeputken poistoa mutta kyllä me suostutaan näin LI Andersson ym petturit.
urheilu misterinä tuotiin kantamalla kotimaahan urheilu kisojen jälkeen jänäjältä,
Missä tuo jänäjä on? Perslandiassa?
Onpa taas niin typerää kommenttia maamme toiseksi suurimman puolueen kannattajista, että ihmetellä täytyy, mistä nämä idiootit vihansa ammentaa. Onko kyseessä joku ahdasmielinen punavihreä woke-jengi, vai sateenkaari-feministi-poppoo?
ihmisiä ovat politiikot,
Kun Orpon hallitus tekee Kiky II ja Kiky III sopimukset, niin viiimeistään siinä vaiheessa persuja äänestäneet duunarit kääntävät kelkkansa, joten jänniä aikoja on odotettavissa. Paljonko PS:n kannatuksesta on jäljellä vuoden lopulla? Entä hallituskauden päättyessä?
Antifa elää ja voi hyvin, kun saa vähän kaljaa.
Arhinmäki on ääri kommunisti joka on pistettävä Hesan johdosta syrjään.
Pitäisi viedä navetan taakse ja la...data.
Arhinmäki voitaisiin pistää rajan taakse noiden puheiden kanssa, täällä tuollaista kommaria ei kaivata.
Arhinmäki Valtakunnan syyttäjän vastaanotolle. Pienemmästäkin kiihottamisesta on sinne pistetty virkamiehiä....vai vetoaako Paavo siihen että oli viinapäissään reagoinut ?
Kuka on arhinmäki?
Ulinapersujen tämänpäiväinen kohde. Huomenna taas joku toinen.
joku urpo täysin tuntematon henkilö, tai täysin merkityksetön kuin joku Sanna MArin.
Eli ei kovin tärkeä henkilö ole...
Itsensä päivittäin servaavan massapostaaja teron hölinöitä ei kannata ottaa vakavasti. Hän uskoo myös Maan olevan litteä ja muodonmuuttajaliskoihmisten soluttautuneen ihmiskuntaan.
LöLxD
#vaalikrapula #vituttaakuinpientäeläintä
Kusetko muka housuissa lihavan kommunistihörhön puheista? Hui hai!
Kyllähän kansalaisia etoo, kun täysin ammattitaidoton luxuspalkkainen yhteiskunnan syöttiläs alkaa höpöttää silkkaa kommunistista menneen maailman skeidaa mediassa!
Pois tuosta apulaispormestarin virasta ja oikeita töitä hakemaan tuo pitäisi saada heti. Puheillaan todistanut, ettei homma suju, mikä se sitten lieneekään!
Pöh pöh.... PERUSSUOMALAINEN ...vapautti sotimalla suomen länsimaiseksi demokratiaksi.