tilille voi tulla Vappusatanen 😂🤣
Muistakaa olla tarkkana
Anonyymi-ap
9142
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Tulee vappulisävero. Velka-Sannan lainat 10000 euroa per kansalainen Sannan hallituskaudelta!
Tilit kannattaa tyhjentää, pershallitus alkaa viemään köyhiltä rahaa.
Tuskin tulee. Se alkuperäinen vappusatanenhan on maksettu jo niille keille se luvattiinkin maksaa. Itse asiassa vähän ylikin satanen.
Ei tule vappusatasta sillä persut aloittavat kuudenmiljardin pakkosopeuttamisen.
Miksi vaan 6.miljardia? Sanna jakoi ulkomaille 40 miljardia.
Saatte näitä Vappuna ison nipun 😂🤣
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/tassako-maailman-arvottomin-valuutta-1-000-000-000-000-zimbabwen-dollaria-vastaa-muutamia-eurosentteja/5880390
Millon se kalliin polttoaineen korvaus pullahtaa tilille, eikö se yks harakka lupaillut?
Bensanhinta-persut lupasivat jotakin ...
Vappusatanen olisi 4800 euroa puhtaana käteen Antti Rinteen/ Sanna Marinin hallituskaudelta.
Uskon lujasti, että työväenpuolue SDP sen maksaa takautuvasti, sillä olihan kyseessä lupauksen sijasta takaus, mikä on velvoittava. Varsinkin kun sen on tehnyt työväenpuolue SDP kaikkein köyhimmille suomalaisille eli pieneläkeläisille.
Jatkosta en ole niin varma, koska työväenpuolue ei halunnut osallistua hallitusneuvotteluihin, mutta tämä kulunut 4 vuotta on taattua rahaa nettona kuussa ja se maksettaneen takautuvasti.