Jeesus ei päässyt ylioppilaaksi ja siten suututti Isänsä.
- Vietti aikansa Tyypilliseen tapaansa vain opetus lasten (parkkipaikan amisten?)
kanssa seurustellen - ja luvut jäivät
Siksi Raamattu ei tästä kiellä - kaikkitietävä Kirja. Liian surullista muistella
- liian noloa jakaa tietoutena
eikä tämä ole sattumaa. pseudoilee
- Vietti aikansa Tyypilliseen tapaansa vain opetus lasten (parkkipaikan amisten?)
kanssa seurustellen - ja luvut jäivät
Siksi Raamattu ei tästä kiellä - kaikkitietävä Kirja. Liian surullista muistella
- liian noloa jakaa tietoutena
eikä tämä ole sattumaa. pseudoilee
Vastaukset 16
Vanhimmat
Johtuvatko Luterilaisten ongelmat mielestänne hihhulin maallisuudesta, sillä mehän tiedämme kuinka uskonelämään hyvin helposti liittyvät huumeet, irtosuhteet ja joskus hyvin härski käytös, jopa pikku rikollisus.
Lestat ovat pahimpia ja Luterilaiset pelkkiä loislursoja
Kaikkitietävä Wikipedia kertoo näin jos Wilipediaan uskomme ja miksi emme uskoisi
https://fi.wikipedia.org/wiki/Vappu
Mitä tekemistä ylioppilaalla ja vapulla on ? Ei siis yhtään mitään. Vappu on työläisten juhla mutta eihä sitä nuorukaiset ja vääräuskoiset tiedä. Kaikesta vaan pitää vääntää paskaa. Joka päivä voi olla raamatullinen, ei se mitään muuta juhlaa tarvitse.
Raamatullisen elämä on siis kateutta muita - ja oppineita kohtaan. Lisään edelliseeni.
Sä et lisää mitään kenenkään juutuihin, pahvipää.
Vappu On Jumallinen Juhla kohti Jumallista valoa kohti mentäessä talven pimeydestä :
Vappua vietetään 1. toukokuuta ja se on ollut vuodesta 1979 lähtien Suomessa virallinen liputuspäivä, suomalaisen työn päivä. Vappu on erityisesti työläisten, opiskelijoiden ja kevään karnevaali.
Vapun historia ulottaa juurensa yli tuhannen vuoden päähän. 700-luvulla eli abbedissa Valborg, josta tuli luostarin johtaja ja pyhimys. Edelleen Vappu, Valpuri ja Valborg juhlistavat nimiään ensimmäinen toukokuuta.
Vappu on vanhastaan ollut Keski- ja Pohjois-Euroopassa myös kevään tulon juhla, johon kuului kokkojen polttaminen. Suomessakin on sytytetty keväisin helavalkeita pahojen henkien karkottamiseksi.
Työväen juhlaksi 1. toukokuuta vakiintui Yhdysvalloissa, josta perinne levisi myös Suomeen. Lakisääteinen vapaapäivä vapusta tuli Suomessa vuonna 1944.
KAIKKEUDELLA ON MEITIN JOKAHETKINEN YLLÄPITO, miten elämäämme pyörittää.
TÄMÄ ON HÄNELLE AJATON JUKETSI JA KAIKEUS PYÖRII HÄNEN HYTTYSISSÄ NÄIN
SIIS KAIKKI AINA JA IKUISESTI
Juuri noin Wikipedia kertookin. Ateisteilla on erilainen käsitys mutta heidän tiedot historiasta ovatkin heikot. Tämäkin on todistus ateistien heikosta ymmärryksestä vaikka väittävät kaiken olevan ateistista ja he maailman älykkäintä väkeä. Kivet kylläkin ovat älykkäämpiä kuin ateistit.
Maallisuus loppuu siinä kun ihminen tajuaa sen rakentaa elämänsä kalliopohjalle ja tunteensa näin ja arvostaen ikuisuuttaan elämän polkua.
Siinä ateismilla ei selvitä muutakuin kuoppaasa vain sukeltavat, vois sanoa päät eellä jotta jysähtää eihän siin vahinkoa käy tyhjälle pääleh.
Taermini oma pääleh.= Luterilaisuus
selvennös
Uskovaisen pää on kuin kivi. Ontto tunteille ja haisee suokuopalle.
kuoppaasa= Usko Jeesukseen.
Ketä kiinnostaa onko Vappu raamatullinen juhla vai ei?
Tieto tässä asiassa ei auta meitä taistelussa kristinuskon perkelettä vastaan.
Jeesuskin juhli vappua käyttämällä ja täyttämällä ilmapalloja vehkeellään.
Miksi Jeesuksen opetuslapset uskoivat sokeasti häneen?
- Jeesus kusi heitä silmään.
Jeesus kirjoituksissa - failasi
- sikis tärkeeksi tuli viinilasi
helvetin masi
armeijankin litsasi
Perinteinen Valpurin yö on mitä teistisin juhla. Tosin sitä ennen on ollut kansanuskontojen riituksen kerrostuma samalle tapahtumalle. Voivatko ateistit enää tämän jälkeen viettää vappua, kun asia selvisi?
https://en.wikipedia.org/wiki/Walpurgis_Night
"Jeesus ei päässyt ylioppilaaksi"
Ylioppilastodistukseen tarvitaan älliä ja vain sitä Jeesukselta puuttui.