Atorvastatin kokemuksia

Anonyymi-ap

Olen käyttänyt vastatin lääkettä noin 1,5 v, olen yli 60v, kokonais kolesteroli oli yli 6..nyt lääkkeillä alle 3 se huonompi ja kokonaiskolesteroli 4 vähän yli. Mutta:paino on noussut,hiukset ohentuneet ja jalkojen lihaskunto heikentynyt. Kävelen hyötyliikuntana paljon,nousen rappuja lähes joka päivä.
Onko jollakin kokemusta saako lihaskunnon paremmaksi esim salilla tälläisessa tilanteessa,onko se pysyvää, entäs hiusten kasvu? Mietin lopetanko riskillä lääkkeen!!

4

8385

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Minulla on ollut käytössä atorvastatiini 7 vuotta ja on edelleen. Hiukset ovat harventuneet. Olen nainen, mutta pidän hiusten ohenemista ja harventumista pienempänä haittana kuin sydäninfarktia. Jatkan käyttöä toistaiseksi.

      • Anonyymi

        😍😋😍😋😍😋😍😋😍

        😋 ­­­N­y­m­­­f­­o­m­­­a­­a­­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17842690G

        🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Anonyymi

      Minullakin on sama lääke käytössä, enkä ole kokenut muita haittoja, kuin alussa oli kovia särkyjä jaloissa, jotka nekin ajan myötä helpottivat.

      Lihaksista on oikeasti muutenkin hyvä pitää huolta. Pelkkä kävely ei välttämättä riitä pitämään jalkojen lihaksia riittävän hyvässä kunnossa. Jokin ylimääräinen jalkatreeni olisi ihan hyvä olla olemassa.
      Ihmisen ikääntyminenkin jo pelkästään alkaa heikentää lihasvoimaa, joten tärkeää niiden huoltaminen olisi, vaikkei edes mitään lääkkeitä käyttäisi.

    • Anonyymi

      Salitreeni auttaa varmasti, mutta sinun täytyy muistaa syödä tarpeeksi proteiinia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina

      Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.
      Maailman menoa
      6
      2439
    2. Kumpi on sekaisempi - Koskenniemi vai Trump?

      Koskenniemi haukkui Trumppia A-studiossa, niin että räkä lensi suusta. Sen sijaan Trump puheessaan sanoi, että Grönlant
      Maailman menoa
      65
      2238
    3. Miten kauan sulla menisi

      Jos tulisit mun luo tänne nyt kahvinkeittoon?
      Ikävä
      198
      1260
    4. Miksi me oikein

      Rakastuttiin?
      Ikävä
      71
      1078
    5. Kaivattusi silmin

      Minkälaisen kuvan olet omasta mielestäsi antanut itsestäsi kaivatullesi?
      Ikävä
      102
      1031
    6. Martina ja Matias

      Mahtaako Martina yrittää saada Matiasta uudeksi sulhaseksi, niin saisi ne prinsessa häät, mitkä jäi pitämättä, kun Aussi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      211
      889
    7. "Pähkähullu ruhtinas" sanoi a-studiossa maailmanpolitiikan professori...

      ...Martti Koskenniemi Trumpista ja hänen toimintatavoistaan, vertasi 1600-luvulla eläneeseen Aurinkokuninkaaseen Ludwig
      Maailman menoa
      193
      864
    8. Toivottavasti myös pysyy häkissä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011754428.html 😡😡😡 tommosia saastoja sitä näyttää Suomussalmen suunnalta sikiävän �
      Suomussalmi
      10
      807
    9. Millaisia tunteita

      Sinulla on minua kohtaan?
      Ikävä
      47
      769
    10. Ylipainoiset naiset ovat kokeneet kiusallisen ilmiön deittaillessa

      Moni pluskoon nainen kertoo kohtaavansa deittailussa yllättävän ja kiusallisen ilmiön: alussa on luvassa romanssi, mutta
      Suhteen aloittaminen
      47
      730
    Aihe