Miksi poliisiasema lukossa?

Lapuan poliisiaseman(Dallas) ovi on aina lukossa. Poliisi pelkää, että kansalaiset tulevat tekemään rikosilmoituksia rikoksista.
11293
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Mikä on Lapuan poliisiaseman(Dallas) vuokra kuukaudessa? Taitaa olla Lapuan kallein vuokratila ja turhin koska ovet aina lukossa

Äänestä

Lapualla ei oo enää poliisin toimipistettä yleisölle. Passiasiat yms voi käydä Seinäjoen poliisilaitoksella hoitamassa kuntoon. Rikosilmoitukset tehdään nykyään netissä. Siellä on poliisien työhöntulopiste, ei muuta, ja sulla ei oo sinne mitään asiaa. Siksi ovet on lukos.

Äänestä
  • Voisiko Lapuan poliisiaseman lakkauttaa, "kun kellään ei ole sinne asiaa". Kallis vuokratila. Seinäjoelle pääsee noutomääräyksellä kuulusteluun "kruununkyydillä" vaikka asianomistajana tai todistajana.

    Äänestä

  • Miksi ei ovet aukene meille? Onko rotumme syyt täää .....

    Äänestä

  • Dallas on todella kallis "työhöntulopiste" verovelvolliselle. Turha toimipiste tulee lakkauttaa ja toiminnot siirtää Seinäjoen tai Vaasan poliisilaitoksille. Poliisitoimi tulee todella kalliiksi Suomessa tällä menolla. Löysät pois.

    Äänestä

  • Tiedätkö konsta edes mikä on Dallasin kuukausivuorka? Et varmaan tiedä, eikä sinua kiinnosta ...

    Äänestä

ja sitten hieman faktaa unissakävelijöille ja mutu tuntumalla eläville


LAPUAN POLIISIASEMA

Ma-ti sekä to-pe 9-11 ja 12-15.

POIKKEUKSET
25.11.2022–31.12.2023
Poliisipäivystys maanantaisin klo 9-11 ja 12-15
15.12.2022–31.12.2027
Maanantaisin ja tiistaisin lupapalvelut vain ajanvarauksella.

Ajo-oikeus
Ajo-oikeuden palautus ajokortin erityisehdot ja luokan alentaminen ajokortinhaltijan terveydentilan valvonta alkolukkoajokortti
Arpajaiset sekä rahankeräykset
Arvauskilpailulupa eräitä pelilaitteita ja peliautomaatteja koskeva lupa pienkeräysilmoitus tavara-arpajaislupa tavaravoittoautomaattilupa
Aseet
Asekeräilijäksi hyväksyminen aselupa euroopan ampuma-asepassi
Asiakirjan katoaminen
Asiakirjojen katoamisilmoitukset
Löytötavarat
Löytötavarat
Muut luvat ja ilmoitukset
Räjäytystyöilmoitus
Passi ja henkilökortti
Henkilökortti passihakemus todistus ensitunnistuksesta ulkomaalaisen henkilökortti väliaikainen passi
Poliisipäivystys ja rikosilmoitukset
Rikosilmoitus
Yksityinen turvallisuusala
Järjestyksenvalvojaksi hyväksyminen turvasuojaajaksi hyväksyminen turvatarkastajaksi hyväksyminen vartijaksi hyväksyminen väliaikaiseksi vartijaksi hyväksyminen
Yleisötilaisuudet
Yleinen kokous yleisötilaisuusasiat

Äänestä
  • Noniin elikkä soot vaan menny sinne väärähän aikahan ovia retuuttamahan. Olishan se ny pitäny taaaaas arvata.

    Äänestä

  • Mutta Lapuan poliisilaitoksen ovi pysyy silti lukossa. Poliisi pelkää jotakin.

    Äänestä

  • Palvelulistaan voisi lisätä :
    Kapakkatappelut Lapuan Hovissa
    Rasmus Takaluoman pahoinpitely
    Rasmus Takaluoman kadottaminen

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Mutta Lapuan poliisilaitoksen ovi pysyy silti lukossa. Poliisi pelkää jotakin.

    ei kai yöllä oo ovet auki kun pöhönäs puoli kolme retuutat niitä

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Lapuan poliisiaseman(Dallas) ovi on aina lukossa. Poliisi pelkää, että kansalaiset tulevat tekemään rikosilmoituksia rikoksista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu