Kyllä teidän persujen kannatus romahtaa

Malttakaa nyt vaan! 🤣
2767
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 27

Vanhimmat

Nyt vedonlyönti pystyyn: miten moneen osaan persut hajoavat seuraavan neljän vuoden aikana?

Äänestä

Kyllä tässä niin kävi, että Keskusta kannattajat tajusivat vaihtaa puoluetta. Kiitos siitä.

Äänestä
  • Tavalliset Persut tajuaa pian jotta puolueen koko johto on äärioikeisto natseja !!

    Äänestä

Persut ja kok lisännyt kannatustaan,,,jesssssss

Äänestä
  • Ja nytko ne Ylen gallupit ovatkin luotettavia?

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Ja nytko ne Ylen gallupit ovatkin luotettavia?

    Ei ollut ylen gallup vaan maikkarin, idiootti.

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Ei ollut ylen gallup vaan maikkarin, idiootti.

    Et sitten sen vertaa ymmärrä lukemasi, että gallup oli Ylen. Maikkari ei tee galluppeja. Hehhehhe

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Ei ollut ylen gallup vaan maikkarin, idiootti.

    Sälli kuulee galluptulokset maikkarilta ja luulee kyseessä olevan maikkarin gallupin. Kukahan se idiootti oikein on? 🤣

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Ei ollut ylen gallup vaan maikkarin, idiootti.

    Yleensä persun kannattaisi olla ihan vaan hiljaa ettei tyhmyys paljastu.

    Äänestä

Pensan hinta alas! Sinappia käristeelle!

T: Pelto-Maukka

Äänestä

Sähkön hinta alas!

Äänestä

Ei maahanmuuttoa!

Äänestä

Ei EU:lle!

Äänestä

Pahalta näyttää punikin osalta. Persut nousi taas 0,5% lisää punikkeihin nähden.

Äänestä
  • Monet näköjään kannattaa eduskunnan homoseksuaalisinta puoluetta.

    Punikit paniikissa, kun persut on enemmän sateenkaariväkeä kuin punikit.

    Äänestä

Eikä mene kauan.

Äänestä
  • Ei sitten tarvii Haavistoa persujenkaan haukkua. Omasta takaa puppelipojat ja -ministerit, sanan varsinaisessa mielessä persreikäninisterit omasta takaa.

    Äänestä

kansa päätti noin ja sinä et kai ole Emperor eli koko maailmanb hallitsija, diktaattori.

Äänestä

Ruuan hinta alas!

Äänestä

Aika varmasti tippuukin. Tämä nykyinen puoluejärjestelmä on semmoinen, missä kaikki puolueet on samassa isossa veneessä, vuoron perään CIA:n nostama isoin puolue ohjaa venettä, USA:n haluamaan suuntaan (nykyään länteen/EU/USA päin). Toiseksi isoin puolue menee veneen perään ja toimii potkurina, toki siinä kastuu eniten polskiessa (ja suosio tippuu). Ex-potkuri oli Keskusta.

Kaikista änkyräisimmät pikkupuolueet potkaistiin tästä veneestä kokonaan ulos, jotka olisi halunneet puolueetonta ja aidosti itsenäistä Suomea.

Äänestä

Ei ilmastotoimille!

Äänestä

Miksi nämä ennustajat kertoneet vasemmistoblokille että he saavat rökäletappiot?

Veikkaanpa kyllä, että tämäkin ennustaja-aloittaja hehkutti ennen vaaleja persujen kannatuksen olevan alle 10% ja demareita voittajiksi.

Että sellaisia oraakkeleja. Iso suu ja sen takana iso tyhjä kaikupohja, ja siinä se sitten onkin. Selkeä vasemmistoblokin kannattaja.

Äänestä

Parhaimmassa tapauksessa kokoomus ja rkp valuu kannatus liberaalipuolueeseen ja perussuomalaiset hajottavat hallituksensa ja tulee ennenaikaisevat vaalit ja saadaan punavihreät valtaan!

Äänestä

Ei persuille!

Äänestä

Ilmastohumppaa tahdissa,yykaakoo

Äänestä

Luovuttakaa vassarit jo: persujen kannatus vaan nousee. Ei siinä ulina auta. Niin hyvä persut!

Äänestä

Minulle ihan sama ketkä tuolla hääräävät, kunhan alkaisi oman maan asiat kiinnostamaan ulkomaisten agendojen ohi. Ei ole suuria odotuksia, mut saapa nähdä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Malttakaa nyt vaan! 🤣

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu