William Clinton: Aavistin Ukraina-hyökkäyksen jo 2011

Clinton oli keskustellut Putinin kanssa ja tämän aikeet tulivat ilmi.
https://www.ft.com/content/404af8ef-d073-4edc-ab25-384442864342
(Näetkö koko artikkelin?)
3123
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Miksei varoittanut myös?????

Äänestä

Kyllä varoitti.....

Äänestä

Jos esim. Chromeen asentaa "Bypass paywall" -lisäosan, niin se ohittaa maksumuurin ja voi lukea tuonkin jutun.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Clinton oli keskustellut Putinin kanssa ja tämän aikeet tulivat ilmi.
https://www.ft.com/content/404af8ef-d073-4edc-ab25-384442864342
(Näetkö koko artikkelin?)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu