Kuolemaan tuomitutkin taitavat näyttää iloisemmilta kuin Charles ja Camilla. Jokohan alkoi kaduttaa koko homma, kun joutuu alkamaan tuossa iässä tehdä hommia ja juosta ympäri maailmaa? Charleskin kävelisi mieluummin kädet pikkutakin taskussa toimettomana pitkin pihaa ja Camilla harjaisi hevostaan.
Opipahan surkean ja surullisen näköinen kuningaspari
15
228
Vastaukset
- Anonyymi
Ikä alkaa painamaan myös kuninkaallisillakin. Remu aika on ohi ja ehtoopuoli on edessä. Onnellisiltahan he näyttivät.
- Anonyymi
Loppuunkuluneen näköisiä molemmat.
Aika pian pääsee taas Britannia rahoja tuhlaamaan kun noi horiskot korvaa
nuorempi "linssilude."
Taas sitten kruunajaisia, voiko turhempia kemuja olla ? - Anonyymi
Hurriganes-aika on ohi, ja nyt levylautasella on vain klassista.
- Anonyymi
10 Sekuntia riitti katsoa tuota teatteria että voikin vielä nykyaikana mennä tuokin pelleily läpi ei ollut Charlesilla älyä lopettaa Englantilaisilta turha rahareikä
- Anonyymi
Tyhjä rituaalinäytelmä oli YLEn ihailun kohteena.
Uutislehti haukkui ainoan IHMISEN (Harry), joka käveli omana itsenään robottien sekaan.
Joskus niin kehuskellaan kuinka "on hienoa kun joku on oma itsensä ". Mutta se on valhetta. Todellisuudessa ihaillaan vain kopioita ja naamioita ja haukutaan ne jotka ovat oma itsensä.
Erilaisuutta ja persoonallisuutta ei hyväksytä vaikka siitä valehdellaan jokaisessa mediassa. - Anonyymi
No ulkonäköä on aika moukkamaista arvostella.
Jokainen on oman näköisensä on kuningas tai ei.
Minusta aika hyvän-näköisiä tuossa iässä.
Varmasti rankka päivä ollut sekä kuningasparille
että sotilaille.
Oli mahtava ja ainutkertainen tapahtuma.Toista
tällaista en tule näkemään varmastikkaan.
Westminister kirkko on ainutlaatuinen rakennus,
miten ne on osanneetkaan rakentaa noin mahtavan
pytingin vuosisatoja sitten
Ei harmita yhtään että koko saamarin päivä meni
televisiota katsellessa. - Anonyymi
Camilla ja Charles tosiaa näyttivät vähän kyllästyneiltä, sillä he eivät vaivautuneet istumaan ryhdikkäästi, vaan nuokkuivat kumarassa!
Harry-parka, hän on vähän sivussa, kun Meghan ei ole vieressä antamassa ohjeita, minne kuljetaan ja mitä pitää kenellekin sanoa. Filmitähti sai julkisuutensa takaisin, kun hankki prinssin puolisokseen ja pitää topakasti prinssinsä järjestyksessä!- Anonyymi
Vasta ennen viimeistä henkäystään kuningatar Elisabeth ll suostui camillan kruunaamiseen kuningattareksi.
Samaa pakon edessä olemista kuin dianalle kunnioituksen osoitus hänen hautajaisissaan.
En pitänyt siitä draama-prinsessasta; kouluttamaton, hemmoteltu puistotäti, joka rakasti näytellä itseään. Kerjäsi huomiota aina.
Kaikki kumman huonoryhtisiä istuessa, kävellessä.
Vetivät teatteri roolissa, jota eivät täyttäneet.
Catherine ja Williams yrittävät säilyttää arvokkuuden.
Samoin prinsessa Anne on aina käyttäytynyt vakuuttavasti,
kuten myös hautajaisissa. Avioerostaan huolimatta hän herättää kunnioitusta ja olisi sopinut paljon paremmin kantamaan kruunua.
Kuten Ruotsissa Victoria kykenee siihen disco-prinssin sijasta.
- Anonyymi
Kovat on Englemanneilla kulut tuosta näytelmästä että Kuningas jolla ei valtaa samoin Ruotsissa ei tuo enää kuulu nykyaikaan
- Anonyymi
Inhotti katsoa teatteria livenä. Heidän yksityiselämänsä on niin ryvettynyt, että kauhistuttaa saada moisia muka edustamaan kuninkuutta, majesteettiutta, kumartaa heille, notkistaa polveaan...
Mutta sitten tuli pätkiä kruunajaisista ja minun moraalitajuuni sanat vetosivat. Molemmat velvoitettiin inhimillisiin vaatimuksiin.
Siksi aion katsoa spektaakkelin vielä paikoittain uudestaan.
Vaikka mahtimiehet eivät mitään rajoja tunne, niin itseni tähden
haluan niitä mietiskellä sitä suuremmalla syyllä.
Rikkaat ja mahtavat luovat lakeja toisten noudatettaviksi.
On heidän arvoaan alentavaa seurata lakeja rahvaalle,
jotka ovat hyväksikäytettäviksi tarkoitettuja.
Vastenmielistä nähdä pedofiili ja perheensä häpäisijä kolmannella penkkirivillä. Ei ollut tajua pysyä poissa, mutta heidän ilmeensä olivat kuin jalkapuussa istuvat kirkossa, joita jokainen sylki ja potkaisi.
Ehkä oli hyvä, että tulivat nöyryytettäviksi.
mark levengood saa taas häpeämään hyökkäyksistään kuninkaallisten ulkonäöstä. Itse kun kuuluu heidän luokkaansa.
Kun omat sosiaaliset suhteet ovat hajoamassa, niin projisoi sen muihin. Harva on onnellinen itsekunnioituksella nykyisin. - Anonyymi
Edesmennyt kuningatar Elisabet sanoi Camillaa noidutuksi naiseksi. Siis noita.
https://www.insider.com/how-queen-elizabeth-camilla-relationship-changed-2022-11- Anonyymi
Ylivoimaisesti rumin kuningaspari mitä on koskaan nähty.
- Anonyymi
Eikös se Elisabeth sanonut että pitää luopua ajoissa kruunusta siirtää seuraavalle
- Anonyymi
Charles pukki 3 narttu 1 ensimmäinen vieläkö käydään vieraissa
- Anonyymi
70v harjoiteli tulevaa työtään ja nyt ei sitten maistukaan työ kun alkoi voihan kehveli noh sitä sattuu paremmissakin piireissä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse5349017Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1616200Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos3765263Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli664759Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s1004381Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1664063SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha1853962- 931926
- 1061450
- 47989