Vasemmiston ideologia perustuu vihaan oikeistoa kohtaan

Vasemmisto haukkuu aina oikeistoa, kaiken lisäksi vasemmisto aloitti jopa kapinan 1918.
32484
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 32

Vanhimmat

Vassarit perusti yhteishallituksen Stalinin kanssa -39.

Äänestä
  • Se onkin lahossa päässäsi kovinkin tuomittavaa. Et muista että te kavereinenne tuomittaan VALTAKUNNANOIKEUDESSA sotasyyllisyydestä. Harmi että tuomio ei ollut lyijymyrkytys.

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Se onkin lahossa päässäsi kovinkin tuomittavaa. Et muista että te kavereinenne tuomittaan VALTAKUNNANOIKEUDESSA sotasyyllisyydestä. Harmi että tuomio ei ollut lyijymyrkytys.

    Ketkä tuomittiin?

    Punikit tuomittiin seinää vasten 1918.

    Äänestä

  • Ei tainnut olla näin. Nukkehallituksen perusti vanhasuomalaisten edustaja.

    Äänestä

  • Sekin vielä.

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Ketkä tuomittiin?

    Punikit tuomittiin seinää vasten 1918.

    Mutta osa vaan jäi henkiin, valitettavasti.

    Äänestä

  • 🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒

    🍒 ­N­­­y­­m­­­f­­o­­­m­­a­­a­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17851397m

    🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞

    Äänestä

Persujen natsiutta vassarit ei katso hyvällä !! Persut mitä hyvää natsiaate on saanut aikaan ?? Ai niin , krematoriot !!

Äänestä
  • Sinä punafasisti vihaat oikeistoa.

    Äänestä

  • On valtava valhe että Persut olisi natseja. He tekevät juutalaisille hyvää kun taas vihervassut tekee juutalaisille pahuutta.

    Äänestä

  • Anonyymi00021 kirjoitti:

    On valtava valhe että Persut olisi natseja. He tekevät juutalaisille hyvää kun taas vihervassut tekee juutalaisille pahuutta.

    En ikinä usko sata miljoonaa ihmistä tappaneen aatteen ihmisten puheisiin.

    Äänestä

  • Anonyymi00022 kirjoitti:

    En ikinä usko sata miljoonaa ihmistä tappaneen aatteen ihmisten puheisiin.

    Natsit pirut tappoi "vain" 20 miljoonaa. Sekin on hirvittävä luku. Mutta kommut "nokitti" tässä hirveässä asiassa.

    Äänestä

  • Teitä vassareita on surkeat 7%...bbbuuuhaaaaa.

    Äänestä

Petteri marginaalikavereiseen ja hillo-ahon nakkikioskitappelijat nyt vaan eivät ole mitään "oikeistoa" vaan roskaporukkaa.

Äänestä
  • Hoohohohoh, miksi vasurit romahti vaaleissa?

    Meitä oikeistolaisia on yli 60% kansasta, revi siitä.

    Äänestä

Eikös 1916 lahtarit tehneet vallankaappauksen vieraan valtion päämiehen kanssa, joka sitten tästä syystä menetti henkensäkin.

Äänestä

Minkä kapinan, ei valkoista hallintoa ollut valittu vapaissa vaaleissa.

Äänestä

Tätä se tuppaa olemaan kun koulussa historia ei kiinnostanut ja oppi siitä on peräisin Suomi24:lta.

Äänestä
  • Demarit ripusti punaisen lyhdyn työväentalon salkoon hesassa 1918, siitä alkoi kapina.

    Äänestä

  • Anonyymi00012 kirjoitti:

    Demarit ripusti punaisen lyhdyn työväentalon salkoon hesassa 1918, siitä alkoi kapina.

    Alkoi siitä, kun oikeisto veljeili senaikaisen Venäjän hallinnon kanssa ja sai aikaan eduskunnan hajottamisen ja ennenaikaiset vaalit. Tapahtui vallankaappaus.

    Äänestä

  • Anonyymi00016 kirjoitti:

    Alkoi siitä, kun oikeisto veljeili senaikaisen Venäjän hallinnon kanssa ja sai aikaan eduskunnan hajottamisen ja ennenaikaiset vaalit. Tapahtui vallankaappaus.

    Punikin höpötystä.

    Äänestä

  • Anonyymi00026 kirjoitti:

    Punikin höpötystä.

    Luehan historiaa. Älä höpötä.

    Äänestä

Eihän vihalla mitään rakenneta. Demokratiassa väitellään ja on poliittisesti erilailla ajattelevia ihmisiä

Kaikki mitä vasemmisto on saanut aikaan on tehty työllä. Yhdessä ja toisten kanssa. Kaikki yhteiskunnan muutoksen siihen suubtaan, että hyvinvointi kuuluu kaikille ei vain rikkaille. Koulutus kuuluu kaikille, ei vain rikkaille jne.
Lapsilisät,kouluruokailut.. ei niistä kaikista vasemmisto yksin kunniaa vie mutta on ollut niitä asioita ajamassa.

Kannattaa omassakin puolueessa miettiä, jos olisi joku asia, jota voisi kehittää tai parantaa, ei siis sitä, että halutaan nostaa omaa asemaa polkemalla toisia. Siihenhän tarvitaan sitä vihaa. Siitä ei hyvä heilu.

Äänestä
  • Niin mutta kaikki rakennetaan velan päälle. Suomella ei oo yhtään rahaa vassareiden sekoiluiden jälkeen. Todellisuudessa vassareita ei kiinnosta edes opiselijat pätkääkään. Vassarit ja demarit ei oo tippaakaan "köyhän puolella" ja jos on niin minkä vitun takia opiskelijoilta on AINA varaa leikata.

    Ihan sama mikä hallituskausi ja kuka siellä istuu niin jostain syystä näille sossuille ja vassareille on täysin fine, että meillä on 20 000 veloissa eläviä nuoria.

    Mun mielestä kokoomus tekee ihan oikein leikatessaan. Kiva nimittäin kertoa myöhemmin lapsille et joo kaupasta loppu ruoka kerran. Miksi? No siksi että ihmiset ei viitsiny mennä töihin. Sossuille ja vassareille pitäis antaa kaikki ilmaiseksi ja kaikilla pitäisi olla yhtä paljon. Ylläri ylläri... se ei ole mahdollista paitsi jos halutaan päätyä varsinaiseen Venäjän tilanteeseen.

    Lisäksi mun mielestä ei nyt kovin pahasti maailmaa kaada jos yhdeltä sairauspäivältä palkkaa. Maalaisjärkikin sanoo, että jos et oo töissä niin ei pitäis tulla palkkaakaan. Kaiken lisäksi tätä hyödynnetään nimen omaan maanantai krapulan takia. Toisekseen mietin, että näin itse nepsy-erityisenä kelan palvelut toimii edelleen. Kehen nämä "Saksi Purran" leikkaukset ovat vaikuttaneet? Ei näyttäisi arjessa kenelläkään olevan mitään ongelmia, mutta kas kummaa kun mennään nettiin niin heti alkaa valitus.

    Lisäksi on mun mielestä huolestuttavaa että nuorten välillä on kahtia jakoa. Mielestäni ei ole hyvä, että vassarit haukkuu oikeistoa pystyyn näin räikeästi. Lisäksi SAK tekee väärin käyttäessään työntekijöitä oman etunsa ajamiseen koska pääjehulle maksetaan kyllä, vaikka kaikilta menisi työ. Luulempa että Suomessa tullaan käymään vielä sisällissota, jota historijoitsijat JÄLLEEN katsovat vassareiden suuntaan pahalla silmällä.

    Äänestä

Olet väärässä. Vihaamme typeryyttä - sen kaikissa muodoissa. Myös tällaisissa.

Äänestä
  • Ettekö vihaa aatteenne vaikuttamia hirmutöitä?

    Äänestä

  • Anonyymi00017 kirjoitti:

    Ettekö vihaa aatteenne vaikuttamia hirmutöitä?

    Sata miljoonaa kuollutta. Toinen hirviösysteemi natsismi on tappanut 20 miljoonaa.

    Äänestä

  • Anonyymi00017 kirjoitti:

    Ettekö vihaa aatteenne vaikuttamia hirmutöitä?

    Diktatuuri kyllä kauhistuttaa. Olen demokratian puolella. Ollut koko ikäni. Ja rauhan.

    Äänestä

Ei vasemmiston toiminta ihan noin helppoon ajatukseen perustu.

Vasemmistossa vain tiedetään paremmin se, miten oikeiston harjoittama talouspolitiikka johtaa lopulta jokseenkin systemaattisesti oman kansan tuhoon.

Oikeistossa olevat varakkaat ihmiset pääsevät aina muualle maailmaan pakoon rahojensa kanssa koska raha riittää, he voivat helposti kääntää selkänsä oman maansa kansalaisille koska oma etu on tärkeämpi.

Vasemmisto sen sijaan tietää sen, että näin ei voida koko maan etuja ajaa.

Tulonsiirroista on toki erimielisyyksiä, mutta valtion olemassaololle ne ovat välttämätön elinehto.

Sivuhuomautuksena, koko tämä vasemmisto vs. oikeisto on melkolailla turhaa ja tarpeetonta vuosikymmenestä toiseen jatkettavaa turhaa ja kalliiksi käyvää näytelmää, jolla tuhotaan muilta aivan tavallisilta kansalaisilta niin työpaikat tulonlähteet palvelut kuin kaikki muutkin elämiseen tarvittavat asiat. Vain vasemmisto ja oikeisto selviävät voittajina, muut tuhotaan, siihen ainakin äärimmillään pyrkivät, tahallaan tai tahtomattaan.

Äänestä
  • "koko tämä vasemmisto vs. oikeisto on melkolailla turhaa ja tarpeetonta vuosikymmenestä toiseen jatkettavaa turhaa ja kalliiksi käyvää näytelmää, jolla tuhotaan muilta aivan tavallisilta kansalaisilta niin työpaikat tulonlähteet palvelut"

    Tismalleen noin. Oikeiston mielisairas ideologia aiheuttaa hirveää tuhoa, mm. Martti Hetemäen höpinät siitä, että tuloerojen kasvattaminen parantaisi työllisyyttä, mitä se ei vielä tähän mennessä ole kertaakaan tehnyt, mutta suistanut suuret määrät ihmisiä toivottomaan köyhyyteen.

    Ikävää, ettei oikeistolaisia teloitettu kaikkia 1918. Nyt joudumme kärsimään heidän tyhmyydestään koko maa ja kansa.

    Äänestä

Sama tyhmä Venäjän maksama länkyttäjä tekee avauksen toisensa jälkeen ylistääkseen kotimaansa Venäjän oligarkkitaloutta, milloin ei hauku Marinia.

Kyseessä on yksinäinen ja syrjäytynyt oikeistolainen, joka sai säästettyä sossurahoistaan sen verran, että kävi toissapäivänä juomassa yhden oluen yksin kylmällä ja autiolla terassilla, jossa kukaan ei jaksa kuunnella hänen poliittisia fantasioitaan.

"Keskustelu" palstalla on erittäin yksipuolista. Mutta sitähän se on aina, kun oikeiston tyhmät ovat äänessä.

Äänestä
Anonyymi00033

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Vasemmisto haukkuu aina oikeistoa, kaiken lisäksi vasemmisto aloitti jopa kapinan 1918.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu