Vasemmiston ideologia perustuu vihaan oikeistoa kohtaan

Anonyymi-ap

Vasemmisto haukkuu aina oikeistoa, kaiken lisäksi vasemmisto aloitti jopa kapinan 1918.

31

469

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vassarit perusti yhteishallituksen Stalinin kanssa -39.

      • Anonyymi

        Se onkin lahossa päässäsi kovinkin tuomittavaa. Et muista että te kavereinenne tuomittaan VALTAKUNNANOIKEUDESSA sotasyyllisyydestä. Harmi että tuomio ei ollut lyijymyrkytys.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Se onkin lahossa päässäsi kovinkin tuomittavaa. Et muista että te kavereinenne tuomittaan VALTAKUNNANOIKEUDESSA sotasyyllisyydestä. Harmi että tuomio ei ollut lyijymyrkytys.

        Ketkä tuomittiin?

        Punikit tuomittiin seinää vasten 1918.


      • Anonyymi

        Ei tainnut olla näin. Nukkehallituksen perusti vanhasuomalaisten edustaja.


      • Anonyymi

        Sekin vielä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ketkä tuomittiin?

        Punikit tuomittiin seinää vasten 1918.

        Mutta osa vaan jäi henkiin, valitettavasti.


      • Anonyymi

        🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒

        🍒 ­N­­­y­­m­­­f­­o­­­m­­a­­a­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17851397m

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Anonyymi

      Persujen natsiutta vassarit ei katso hyvällä !! Persut mitä hyvää natsiaate on saanut aikaan ?? Ai niin , krematoriot !!

      • Anonyymi

        Sinä punafasisti vihaat oikeistoa.


      • Anonyymi

        On valtava valhe että Persut olisi natseja. He tekevät juutalaisille hyvää kun taas vihervassut tekee juutalaisille pahuutta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        On valtava valhe että Persut olisi natseja. He tekevät juutalaisille hyvää kun taas vihervassut tekee juutalaisille pahuutta.

        En ikinä usko sata miljoonaa ihmistä tappaneen aatteen ihmisten puheisiin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        En ikinä usko sata miljoonaa ihmistä tappaneen aatteen ihmisten puheisiin.

        Natsit pirut tappoi "vain" 20 miljoonaa. Sekin on hirvittävä luku. Mutta kommut "nokitti" tässä hirveässä asiassa.


      • Anonyymi

        Teitä vassareita on surkeat 7%...bbbuuuhaaaaa.


    • Anonyymi

      Petteri marginaalikavereiseen ja hillo-ahon nakkikioskitappelijat nyt vaan eivät ole mitään "oikeistoa" vaan roskaporukkaa.

      • Anonyymi

        Hoohohohoh, miksi vasurit romahti vaaleissa?

        Meitä oikeistolaisia on yli 60% kansasta, revi siitä.


    • Anonyymi

      Eikös 1916 lahtarit tehneet vallankaappauksen vieraan valtion päämiehen kanssa, joka sitten tästä syystä menetti henkensäkin.

    • Anonyymi

      Minkä kapinan, ei valkoista hallintoa ollut valittu vapaissa vaaleissa.

    • Anonyymi

      Tätä se tuppaa olemaan kun koulussa historia ei kiinnostanut ja oppi siitä on peräisin Suomi24:lta.

      • Anonyymi

        Demarit ripusti punaisen lyhdyn työväentalon salkoon hesassa 1918, siitä alkoi kapina.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Demarit ripusti punaisen lyhdyn työväentalon salkoon hesassa 1918, siitä alkoi kapina.

        Alkoi siitä, kun oikeisto veljeili senaikaisen Venäjän hallinnon kanssa ja sai aikaan eduskunnan hajottamisen ja ennenaikaiset vaalit. Tapahtui vallankaappaus.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Alkoi siitä, kun oikeisto veljeili senaikaisen Venäjän hallinnon kanssa ja sai aikaan eduskunnan hajottamisen ja ennenaikaiset vaalit. Tapahtui vallankaappaus.

        Punikin höpötystä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Punikin höpötystä.

        Luehan historiaa. Älä höpötä.


    • Anonyymi

      Eihän vihalla mitään rakenneta. Demokratiassa väitellään ja on poliittisesti erilailla ajattelevia ihmisiä

      Kaikki mitä vasemmisto on saanut aikaan on tehty työllä. Yhdessä ja toisten kanssa. Kaikki yhteiskunnan muutoksen siihen suubtaan, että hyvinvointi kuuluu kaikille ei vain rikkaille. Koulutus kuuluu kaikille, ei vain rikkaille jne.
      Lapsilisät,kouluruokailut.. ei niistä kaikista vasemmisto yksin kunniaa vie mutta on ollut niitä asioita ajamassa.

      Kannattaa omassakin puolueessa miettiä, jos olisi joku asia, jota voisi kehittää tai parantaa, ei siis sitä, että halutaan nostaa omaa asemaa polkemalla toisia. Siihenhän tarvitaan sitä vihaa. Siitä ei hyvä heilu.

      • Anonyymi

        Niin mutta kaikki rakennetaan velan päälle. Suomella ei oo yhtään rahaa vassareiden sekoiluiden jälkeen. Todellisuudessa vassareita ei kiinnosta edes opiselijat pätkääkään. Vassarit ja demarit ei oo tippaakaan "köyhän puolella" ja jos on niin minkä vitun takia opiskelijoilta on AINA varaa leikata.

        Ihan sama mikä hallituskausi ja kuka siellä istuu niin jostain syystä näille sossuille ja vassareille on täysin fine, että meillä on 20 000 veloissa eläviä nuoria.

        Mun mielestä kokoomus tekee ihan oikein leikatessaan. Kiva nimittäin kertoa myöhemmin lapsille et joo kaupasta loppu ruoka kerran. Miksi? No siksi että ihmiset ei viitsiny mennä töihin. Sossuille ja vassareille pitäis antaa kaikki ilmaiseksi ja kaikilla pitäisi olla yhtä paljon. Ylläri ylläri... se ei ole mahdollista paitsi jos halutaan päätyä varsinaiseen Venäjän tilanteeseen.

        Lisäksi mun mielestä ei nyt kovin pahasti maailmaa kaada jos yhdeltä sairauspäivältä palkkaa. Maalaisjärkikin sanoo, että jos et oo töissä niin ei pitäis tulla palkkaakaan. Kaiken lisäksi tätä hyödynnetään nimen omaan maanantai krapulan takia. Toisekseen mietin, että näin itse nepsy-erityisenä kelan palvelut toimii edelleen. Kehen nämä "Saksi Purran" leikkaukset ovat vaikuttaneet? Ei näyttäisi arjessa kenelläkään olevan mitään ongelmia, mutta kas kummaa kun mennään nettiin niin heti alkaa valitus.

        Lisäksi on mun mielestä huolestuttavaa että nuorten välillä on kahtia jakoa. Mielestäni ei ole hyvä, että vassarit haukkuu oikeistoa pystyyn näin räikeästi. Lisäksi SAK tekee väärin käyttäessään työntekijöitä oman etunsa ajamiseen koska pääjehulle maksetaan kyllä, vaikka kaikilta menisi työ. Luulempa että Suomessa tullaan käymään vielä sisällissota, jota historijoitsijat JÄLLEEN katsovat vassareiden suuntaan pahalla silmällä.


    • Anonyymi

      Olet väärässä. Vihaamme typeryyttä - sen kaikissa muodoissa. Myös tällaisissa.

      • Anonyymi

        Ettekö vihaa aatteenne vaikuttamia hirmutöitä?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ettekö vihaa aatteenne vaikuttamia hirmutöitä?

        Sata miljoonaa kuollutta. Toinen hirviösysteemi natsismi on tappanut 20 miljoonaa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ettekö vihaa aatteenne vaikuttamia hirmutöitä?

        Diktatuuri kyllä kauhistuttaa. Olen demokratian puolella. Ollut koko ikäni. Ja rauhan.


    • Anonyymi

      Ei vasemmiston toiminta ihan noin helppoon ajatukseen perustu.

      Vasemmistossa vain tiedetään paremmin se, miten oikeiston harjoittama talouspolitiikka johtaa lopulta jokseenkin systemaattisesti oman kansan tuhoon.

      Oikeistossa olevat varakkaat ihmiset pääsevät aina muualle maailmaan pakoon rahojensa kanssa koska raha riittää, he voivat helposti kääntää selkänsä oman maansa kansalaisille koska oma etu on tärkeämpi.

      Vasemmisto sen sijaan tietää sen, että näin ei voida koko maan etuja ajaa.

      Tulonsiirroista on toki erimielisyyksiä, mutta valtion olemassaololle ne ovat välttämätön elinehto.

      Sivuhuomautuksena, koko tämä vasemmisto vs. oikeisto on melkolailla turhaa ja tarpeetonta vuosikymmenestä toiseen jatkettavaa turhaa ja kalliiksi käyvää näytelmää, jolla tuhotaan muilta aivan tavallisilta kansalaisilta niin työpaikat tulonlähteet palvelut kuin kaikki muutkin elämiseen tarvittavat asiat. Vain vasemmisto ja oikeisto selviävät voittajina, muut tuhotaan, siihen ainakin äärimmillään pyrkivät, tahallaan tai tahtomattaan.

      • Anonyymi

        "koko tämä vasemmisto vs. oikeisto on melkolailla turhaa ja tarpeetonta vuosikymmenestä toiseen jatkettavaa turhaa ja kalliiksi käyvää näytelmää, jolla tuhotaan muilta aivan tavallisilta kansalaisilta niin työpaikat tulonlähteet palvelut"

        Tismalleen noin. Oikeiston mielisairas ideologia aiheuttaa hirveää tuhoa, mm. Martti Hetemäen höpinät siitä, että tuloerojen kasvattaminen parantaisi työllisyyttä, mitä se ei vielä tähän mennessä ole kertaakaan tehnyt, mutta suistanut suuret määrät ihmisiä toivottomaan köyhyyteen.

        Ikävää, ettei oikeistolaisia teloitettu kaikkia 1918. Nyt joudumme kärsimään heidän tyhmyydestään koko maa ja kansa.


    • Anonyymi

      Sama tyhmä Venäjän maksama länkyttäjä tekee avauksen toisensa jälkeen ylistääkseen kotimaansa Venäjän oligarkkitaloutta, milloin ei hauku Marinia.

      Kyseessä on yksinäinen ja syrjäytynyt oikeistolainen, joka sai säästettyä sossurahoistaan sen verran, että kävi toissapäivänä juomassa yhden oluen yksin kylmällä ja autiolla terassilla, jossa kukaan ei jaksa kuunnella hänen poliittisia fantasioitaan.

      "Keskustelu" palstalla on erittäin yksipuolista. Mutta sitähän se on aina, kun oikeiston tyhmät ovat äänessä.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      68
      2342
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      244
      2304
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      120
      1528
    4. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      30
      1346
    5. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      58
      1340
    6. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      133
      1299
    7. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1220
    8. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      81
      998
    9. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      989
    10. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      102
      989
    Aihe