Laitetaanpa viesti tännekin.
Ulkoministeriö ja/ta sosiaali- ja terveysministeriö voisi alkaa väsäämään laskua Kiinalle koronataudin aiheuttamista vahingoista?! Jostain Wuhanin seudun viruslaboratoriostahan koronavirus karkasi. Montako jaardia? (sanoisi Jykä Hallikainen)
Lasku koronataudin vahingoista Kiinalle
7
235
Vastaukset
- Anonyymi
Ruotsissa ja Venäjällä ei mitään sulkuja, joten ei haittojakaan. Paitsi hysteerinen sanna hyppi seinille ja sulki koko Suomen. Haittoja tuli ja paljon.
- Anonyymi
Pahimpia pahiksia olivat alunperin Thl:n porukka, Stm:n Krista Kiuru ja osa yliopistosairaaloiden ylilääkäreistä.
- Anonyymi
😋😋😋😍😍😍😍😋😋😋
🔞 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17853257K
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
- Anonyymi
Meinaatko ettei jenkeillä ole sormet pelissä tämän viruksen levittämisessä ihmiskuntaan?😄😄😄
- Anonyymi
Oli varmasti, mutta Suomessa nuo edellämainitut olivat kaikista pahimpia piikeistä kieltäytyvien maalittajia median avustuksella.
- Anonyymi
Olen näköjään Anonyymi-ap. En ole ap. Onkos tässä joku maalitus käynnissä että saataisiin pelkoa somessa?? Vai onko suomen systeemit muuttuneet? EU ja USAhan haluavat enemmän sensuuria. Tiesittehän että WHOn pandemiasopimuksen hyväksyessä, valtiot eivät saa vaihtaa tietojaan toistensa kanssa. Luulisi sen olevan tärkeää, mutta WHOn mielestä se olisi kiellettyä. Nyt olisi syytä ottaa jo ne neonvihreät lasit silmiltään ja todeta että maailma todella muuttui lyhyessä ajassa. Montako vastakkaista uutista olette nähneet mediassa Natosta, hoitajien pakkopiikeistä, piikkien haittavaikutuksista, Zelenskistä, Ukrainan sodasta, maahanmuuttajista, you name it! Mikä on vialla?
- Anonyymi
Eipä niitä ole näkynyt. Ulkomailla järjettömät mielenosoitukset tästä maailman menosta. Ei ole vain Macronin eläkejuttujen vuoksi. Onhan tämä selvää agendaa kun kaikkialla maailmassa samaan aikaan samat asiat tapahtuvat. Tavallisia ihmisiä pidetään tyhminä. Eläkerahat hassattu, Ukrainan avustukset menneet parempiin taskuihin ja edelleen syydetään rahaa jotta sota jatkuisi. En ole itse kummankaan sodan osapuolen puolella mutta ihmetyttää miksei kaasuputkien rikkoutumista suostuttu tekemään puolueettoman tahon toimesta. Kertoo paljpn 👍. Hienos kuitenkin ettei meidän kansalle riitä rahaa terveydenhuoltoon, vanhuksille heidän ansaitsemaan hoitoon, nuorten hoitoon jne. Eikö vaan?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.1232668- 1692098
Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1231351Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos631316- 981311
HESARI: Kahden Pasin pankki OmaSp
Toinen entinen työntekijä sanoi, että Turtio oli organisaatiossa “Jumalasta seuraava, ylöspäin” https://www.hs.fi/visio301197En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k771161Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik351142Tykkäsit nainen
Aina eniten lähetyssaarnaajassa, muistan miten nautit!😎😚 meidän pitää päästä vielä kokemaan se.451129Kerroppas nyt
M mies, että kenestä sinä oikein tykkäät, niin saadaan tämä asia muillekin selväksi 😉841078