NATO.n leviäminen, josta alkoi Euroopan kriisi.
Ei saa sanoa, että NATO on syy kriisiin
Anonyymi-ap
17238
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
katukuvassa on NATO vastaisia tarroja
Juu ja torvet soi ja keskisormet on pystyssä kun vastaan tulee jenkkien kulkuneuvoja.
Eipä ole näkynyt:-D
Saa täällä niin sanoa, mutta se on valetta. Venäjä hyökkäisi Ukrainaan vuonna 2014 valtaamaan alueita ja alottamaan sodan juuri siksi, ettei Ukraina ollut liittymässä tai liittynyt NATO:on
Aivan, nimenomaan täällä saa sanoa monia asioita, joita Kalsarinmyrkyttäjän kleptokratiassa ei.
Ajatuksen täytyy tosin olla useimmiten hyvä kestää kriittinenkin tarkastelu, jotta se saa kannatusta. Ihmiset kun ammentavat tietoutta läpi maaiman, eivätkä vain esim. kremliläisestä kirjastosta.
Totuus voi ahdistaa, jos on tottunut valheisiin...
Kalsarimyrkyttäjä on aivan kelpo nimi kalsarimyrkyttäjälle.
Ei hyvää nimeä ole syytä vaihtaa, kuten totesi erään nuorisokuoron johtaja kuoron keski-iän ylittäessä 70 vuotta.
Sen voitte vielä nähdä, että Nato hajoaa.
Taas yksi valhe lisää, trollotilolloti.
Tarkoitat vissiin sitä Putinin mIelenterveyden kriisiä joka jyllää Naton takia,mies näkee harhoja ja hourailee📽📽📽
Ikävä kyllä, Putin Kalsarimyrkyttäjän mielenterveys ei Venäjän johdossa näytä olevan ainoa, joka reistailee. Mielisairaita lausuntoja on tullut julki taas mm. Patrushevilta ja Medvedevijiltä.
Voi lasta.:( Eurooppa on yhtenäisempi kuin koskaan!
JA ainoa Euroopan kriisi alkoi 24.2.2022, kun Putin hyökkäsi Ukrainaan!
Ja täysin länsimaisten arvojen kyllästämä ja se nollaa kaiken, vain riidankylvö toimii.
Nykyiseen kriisiin on yksi syyllinen. Vallanhaluinen psykopaatti Putler.
Iivana Julman aikana saavutettiin sotamenestystä, mutta tämä ei tehnyt hänestä pajarineuvoston silmissä suosittua hallitsijaa. Iivanan kaudella koettiin Moskovan valtion ajan synkkä, opritšninaksi kutsuttu jakso. Opritšninat olivat Iivanan perustamia erikoistuomioistuimia, jotka langettivat mielivaltaisia kuolemantuomioita kaikille, jotka katsottiin hallinnon vastustajiksi.[43] Väkivallan kohteeksi joutuivat erityisesti pajarit. Iivanan hirmuvallan aikana tuhottiin ikään kuin vihollisina omiakin kaupunkeja, kun opritšnikit hävittivät Pihkovaa ja Novgorodia 1570.[43][44] Iivanan hirmuvalta merkitsi valtakunnan keskusosien rappeutumista, mutta siitä kärsivät myös reuna-alueet.[44] Myös menestys sotatoimissa kääntyi Liivinmaan tappioiden myötä.[45] Iivana IV kuoli vuonna 1584.[44]
Niin, täällä länsi maissa ei ole tapana levitellä valheita. Sen sijaan putlerin diktatuuri perustuu valehteluun omalle kansalle.