Keräys Käärijälle

Yhdeltä pikkutytöltä kysyttiin, että eikö Suomen pitäisi antaa Käärijälle jotain hyvästä esityksestä. Tyttö mietti ja sanoi. "Kyllä sille pitäisi kolmekymppiä antaa".
Ehdotan siis kolmenkympin keräystä, kukahan hoitaisi?
20609
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Eiks käärijä saa tuloja tuosta sinkkubiisistään jos se myy jotain.
Pitäishän sen nyt jotain myydäkin maailmanlaajuisesti kun kerta nyt yleisösuosionkin voitti.
Ei kai sitä ilmaiseksi saa kuunnella.
Siitähän kärtsy saa nyt tuloja ehkä paljonkin vielä,ettei tarvi enää vieraissa töissä käydä.

Äänestä
  • Youtubesta ja Spotifysta saa kuunnella rajattomasti sitä ilmatteeks..eikö??

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Youtubesta ja Spotifysta saa kuunnella rajattomasti sitä ilmatteeks..eikö??

    jos jokaisnen suomalainen lahjottaa yhden eurocentin - saa käärija kokoon varmasyikin 30 euroa-

    ja melkein kaikilla varaa tuon verran lahjottaa-

    paitsi niillä 2 miljoonalla köyhimmällä suomalaisella

    Äänestä

Käärijälle karenssi, kieltäytyi euroviisu voittajan työpaikasta.

Äänestä

eihän tuommoisen jälkeen tarvi enää ku eläkkeelle jäädä tai muuta hommaa

jos miljoonat ihmiset ostaa levyä ja itse saa edes puoli euroa / kpl..

Äänestä
  • Miksi ne muuten ostaa ylipäätään levyä kun netistä saa imuroitua ilmaiseksi?

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Miksi ne muuten ostaa ylipäätään levyä kun netistä saa imuroitua ilmaiseksi?

    sitä on vaikea sanoa, mikä hyvänsä melkein tuntuu jonkunlaisella laadulla löytyvän kun hakee ja painaa play nappia?

    Äänestä

  • Nyt kääriminen vasta alkaa.

    Äänestä

Rahankeräys ilman lupaa on rikos.

Äänestä
  • Oikein taikka väärin, rahaa tästä käärin!
    Asianajajien huoneentaulu. Siinäpä varsinaiset käärijät.

    Äänestä

  • Siksi tarvitaankin joku virallinen taho anomaan lupa. Eihän rahat saa mennä vaikka minulle?

    Äänestä

  • Tuo on tärkeä muistaa, ettei joudu käräjille.

    Äänestä

sekin yks ukraina mikko, oli is juttua, mobilepay pyysi keräys rahaa, mobilepay ei saa käyttä julkisiin rahakeräyksiin.. ja käräjäsalissa ukraina mikko istuu jatkuavsti..
naisia kähminyt..
alkaa ukraina totuudet paljastua..

Äänestä
  • Natsipaska Zelenski-hitleri keränny helkkaristi rahaa muualta...

    laitonta rahankeräystä...?

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Natsipaska Zelenski-hitleri keränny helkkaristi rahaa muualta...

    laitonta rahankeräystä...?

    Ite oot natsipaska hitleri.

    Äänestä

Nilkki Käärijä joka ei osaa edes laulaa hävisi. Miksi ei voi hyväksyä tätä seikkaa? Suomi on niin onneton ja naurettava maa että hävettää. Lätkässäkin Ruotsia vastaan tuli selkään että silleen

Äänestä
  • Aina löytyy noita pahan mielen kylväjiä, jotka nauttivat ilkeydestä. Ovat itse jotenkin henkisesti rikki. Eikä apua saa vaikka yrittäisikin. Muistakaa se, kun teitä seuraavan kerran mollataan!

    Äänestä

Sille tarvi mitään antaa sillä on rahaa kyl.

Äänestä

Laulutaidoton kesäteatterilainen hävisi euroviisut. Mistä hyvästä hänelle kuuluu palkinto? Siitäkö että nolasi Suomea vielä enemmän miten Suomelle nauretaan maailmalla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Yhdeltä pikkutytöltä kysyttiin, että eikö Suomen pitäisi antaa Käärijälle jotain hyvästä esityksestä. Tyttö mietti ja sanoi. "Kyllä sille pitäisi kolmekymppiä antaa".
Ehdotan siis kolmenkympin keräystä, kukahan hoitaisi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu