omaan maahansa, ei suomen kuulu suojella rintamakarkureita! Geneven sopimus määrää palauttamaan rintamakarkurit kotimaahansa + jo täällä olevat viisumiloisetkin takaisin venäjälle ja kaikki viisumit peruttava,mikä tässä on muka vaikeaa.
Venäläiset aika poistaa suomesta takaisin
Anonyymi-ap
6199
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Taitaa olla putinfani asialla, venäjähän ei tunnusta käyvänsä mitään sotaa.
Suomen kansantaloudelle erittäin tärkeätä jotta maan ulkopuoliset elätit poistetaan . ( ei koskisi Ukrainasta turvaan saapuneita ) !?!?
Juuri näin
Turvapaikan myöntäminen rintamakarkuruuden perusteella on ollut hyvin harvinaista. Saadakseen turvapaikan pitää osoittaa, että vaino on omaan personaan, ei esimerkiksi koko ikäluokkaan kohdistuvaa.
Venäläisten omistukset Suomessa takavarikoitava. Presidentin hyssyttely ja salailu edustustojen rahojen jäädyttämisestä venäjällä oli noloa
Onko Venäläiset ravintolat saatu jo konkkaan Suomessa ?