Jengiä ei enää kiinnosta valmiiksi oksennettu nurmikko ja romahtanut sikailu alue.
Himos festari peruttiin...
Anonyymi-ap
7481
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
"Himos Metal Festival -tapahtuma Jämsän Himoksella 11. –12.8.2023 perutaan."
Peruminen ei taida koskea perinteistä "anttituisku"-poppareiden Himos-festaria.
Himos Metal Festival -tapahtuma 11.–12.8.2023 on vain peruttu.
Kovat on Himot.
Himoksesta on tullut toistuvien festarien myötä täysi sikailupaikka porukoille. Milloin minkäkin aiheen ympärille rakennetaan tapahtuma isommalla tai pienemmälle porukalle. Eri musiikkijutut, juhannuskemut, seksiorgioita, varusmiesten kotiutumisen juhlinnat, motoristien miitit ym hörhöporukat.
Mökit ja varsinkin sisustukset ovat aivan kaameassa kunnossa. Sängyistä + vuodevaatteista puhumattakaan, kun niissä ryvetään ilman lakanoita. Yäk! Piha-alueet ja nurmikot haisevat kesähelteillä virtsalle ja oksennukselle. Juomapurkkien teräviä klipsejä, lasisiruja, nuuskamällejä ja tupakantumppeja löytyy kaikkialta.
Ei tarvita kuin yksi paljukulttuuria rakastava rytmiryhmä sinne möykkäämään viikonlopuksi, niin sen jälkeen ei yksikään naapuri ei nuku. Ei mikään ihme, että moni fiksu ihminen on pistänyt jo ajoissa mökkinsä tai lomaosakkeensa sieltä myyntiin. Jollekin pahaa aavistamattomalle lomalaiselle tai lapsiperheelle paikka voi olla pettymysten pohjanoteeraus.
Paskapuhetta ja valheellista mustamaalaamista.
Metallifestareilla yleensäkin on hyvin asiallista musiikista kiinnostunutta porukkaa, ei juurikaan kännisikailijoita.
Himoksella, niissä tapahtumissa missä itse ole ollut, on oikein siistiä. Mökit joita olen vuokrannut ovat olleet laadukkaita ja siistejä.
Mölyporukaaa saattaa toki sattua huonolla tuurilla paikalle myös Himoksella, mutta sääntöjen mukaan iltakymmen jälkeen ei saa häiritä muita metelöimällä - siitä voi soittaa poliisit paikalle jos niin käy.
Nämä ovat minun omia kokemuksia, suosittelen sinua aloittaja tutustumaan myös muihin kuin sikailijabileisiin joista ilmeisesti kirjoitat.
No roskaväki löytää kyllä uudet mestat.
Festarit pitäis kieltää laissa, kanteleet kätösiin ja kansanmusiikkia soittammaan. Musiikkijuhlissa ei sitten ryypiskellä eikä riehuta! Eikä sotketa!