Väyrynen sekoittaa kepupakkaa jälleen

Varmistaa itsensä nyt presidenttiehdokkaaksi valitsijayhdistyksen kautta. Voittanee kaikki kepulaiset 4 prosentin ehdokkaat ja syöksee Kepun taas häpeään.

Siksi kepulle on nyt tärkeintä mennä jonkun muun puolueen voittajaehdokkaan taakse ja jättää hörhöt omaan haaveajatteluunsa, mukaanlukien päähörhö Väyrynen.
5162
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Kepu hajoittanee jällee vaatimattoman äänestäjäjoukkonsa useamman ehdokkaan taakse. Sisksi on entistäkin tärkeämpää unohtaa oma ehdokas ja antaa vain Väyrysen häpäistä itsensä puolueen ulkopuolella.

Äänestä

Nyt on hyvä muistaa, että vaaleissa valitaan Suomelle presidenttiä eikä venäjälle, tietääkö kaikki ehdokkaat tuon?

Äänestä

Väyrynen on ikuinen ehdokas presidentiksi.

Äänestä
  • Hän on myös paras presidenttiehdokas!

    Äänestä

Väyrynen ei enää kovin helposti saa kerättyä 20.000 kannattajakorttia päästäkseen valitsijayhdistyksen ehdokkaaksi presidentinvaaleissa. Tilanne on aivan erilainen kuin kuusi vuotta sitten.

Ensinnäkään Väyrysellä ei ole enää keräysapuna mitään "kansalaispuoluetta" tai "seitsemän tähden liikettä", joissa itselleen nostetta hakeneet tuntemattomuudet ympäri maata ovat valmiita tekemään hänelle tällaisen keräämispalveluksen.

Toiseksi, vähissä alkavat olla suomalaiset, jotka ovat aidosti hänen kanssaan mistään samaa mieltä. Väyrysen kritiikki Suomen Nato-jäsenyyttä kohtaan ja Venäjän ymmärtäminen Ukrainan sodassa ovat karkoittaneet häneltä entisiäkin kannattajia. Tämä nähtiin kevään eduskuntavaaleissa, joissa hänen äänimääränsä romahti niin, ettei edes varasijalle päässyt omassa vaalipiirissään.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Varmistaa itsensä nyt presidenttiehdokkaaksi valitsijayhdistyksen kautta. Voittanee kaikki kepulaiset 4 prosentin ehdokkaat ja syöksee Kepun taas häpeään.

Siksi kepulle on nyt tärkeintä mennä jonkun muun puolueen voittajaehdokkaan taakse ja jättää hörhöt omaan haaveajatteluunsa, mukaanlukien päähörhö Väyrynen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu