Rasisti ei ole onnellinen

Rasistinen ihminen ei osaa tuntea onnellisuutta ja siksi hän on hyvin vihainen koko ajan ja esim kirjoittelee rasistisia viestejä internettiin.

Suvaitsevaisella ihmisellä sen sijaan on paljon ilon aiheita, kun hän voi iloita myös toisten väristen puolesta. Kun maahanmuuttaja saa työpaikan tai perustaa perheen suomalaisen kanssa, avoimella mielellä varustettu suvaitsevainen ihminen tuntee siitä iloa, eikä koe negatiivisia tunteita kuten rasisti.
20260
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Kreikkakin pukkaa noi merelle takasin - onkimaan onneaan muualta.

Äänestä

Onko kehitysmaamuslimi haittamaahanmuuttja jokin väri?

Äänestä

Aloittaja osui asian ytimeen. Onko kauniinpaa kuin valkoinen käsi mustassa kädessä. Tätä rasisti ei ymmärrä.

Äänestä
  • Eihän sillä ole väliä minkä värinen ihminen on, vaan sillä mitä se edustaa….

    Äänestä


  • ja todella tiukasti kulman taakse 🤣

    Äänestä

Hyysäri on onnellinen kun mamu saa 300 000 euron asunnon

Äänestä
  • Hyysäri tuppaa vaan olemaan rasisti omaa kansaansa kohtaan….

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Hyysäri tuppaa vaan olemaan rasisti omaa kansaansa kohtaan….

    Niin sairaalta kun se kuulostaakin…

    Äänestä

  • Helsingin Katajanokalla markkina-arvo on varmaan ainakin tuplasti tuon. Sielläkin on kaupungin vuokra-asuntoja ainakin yksi kerrostalo. Siellä s0m@le1-

    Äänestä

Näissä on tuhon siemen ikuistettuna, miksi siis eltäisimme elämään kypsymättömiä.

Äänestä
  • rikkaviljaa ?

    Äänestä

suvakki on onnellisimmillaan isisin vankina ja rasisti ei tee hänen vuokseen mitään 🤣

Äänestä

muistan erään uskovaisen, joka leuhki muiden menestymisellä 🤣

Äänestä
  • ja todellisuus oli hieman toista , kun pintaa raapaisi 🤣🤣🤣

    Äänestä

ISLAMIN SOTAA EI MEITIN SUOMALAISTEN KOSKAAN PIÄ HYVÄSYÄ

- SIIS KAIKKILLE NÄILLE ON LÄHÖT SUOMESTA ANNETTAVA

Äänestä

Hulluutta on kaikenlaista ja tämä nykysuvaitsevaisuus, jolla ei ole järjen kanssa mitään tekemistä, on sitä pahinta hulluuden laatua!
Uskotaan kaiken maailman nyyhkytarinat mitään kyseenalaistamatta!

Äänestä

Kyllä suvakin mieli muuttuu kun totuus näistä tummista pojista selviää. Onnellisuus on kaukana.

Äänestä

Rasisti voi olla onnellinen, jos rasismi on elämäntapa.

Nk. suvaitsevainen voi olla onneton ja ahdistunut, jos nk. suvaitsevaisuus on elämäntehtävä.

Äänestä

Moktar Gubta hiihtää mustin kanssa ja Jussille tarjoaa kaljat

takaratas

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Rasistinen ihminen ei osaa tuntea onnellisuutta ja siksi hän on hyvin vihainen koko ajan ja esim kirjoittelee rasistisia viestejä internettiin.

Suvaitsevaisella ihmisellä sen sijaan on paljon ilon aiheita, kun hän voi iloita myös toisten väristen puolesta. Kun maahanmuuttaja saa työpaikan tai perustaa perheen suomalaisen kanssa, avoimella mielellä varustettu suvaitsevainen ihminen tuntee siitä iloa, eikä koe negatiivisia tunteita kuten rasisti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu