Kuolemat lisääntyvät nyt pikkuhiljaa...miksi kukaan ei reagoi ajoissa?
Korona alkoi taas tappaa?
Anonyymi-ap
69504
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 69
Vanhimmat
Ei kiinnosta niin kauan kun ei mRna:n osuutta puolueettomasti tutkita.
Korona on nykyään enää "rokotettujen" tauti.
Ei se taida olla korona joka tappaa. Taitaa olla se jota ei saa sanoa ainakaan julkisesti.
Juurikin näin.
Minä uskallan sanoa sen.
Ilmastonmuutos ja idiotismi, se on tutkittu , tehokas ja turvallinen yhdistelmä.
Uskomattoman perusteltu kommentti sinulta. Sitä taattua asiantuntijatasoa.
Korona tappaa rokottamattomia ja vanhuksia. Kummallakaan ryhmällä ei ole kenellekään mitään väliä. Antaa kuolemien nousta vaan, ihmiskunnan tyhmin osa, eli rokotusvastaiset kuolevat.
Eipä taida tappaa rokottamattomia, koska silloin media repisi siitä isot otsikot. Koska media vaikenee, niin siitä voi päätellä jotain.
Räjähtävät lepakot levittää sitä.
Asiantuntijan tasoa ja ihmisvihaa ylenantava kommentti.
Onhan se jo kerrot, että rokottamattomat ja muita vakavia sairauksia sairastavat kuolevat.
Medialla ei ole lääketieteestä mitään tietoa, ja nyt kun koronaa ei enää lasketa pandemiaksi niin siitä ei kirjoiteta, ja niin paljon kun on kirjoitettu väärin tulkattuja asioita joita lukijat sitten taas vuorollaan tulkkaavat omilla kyvyillään väärin.
Et ollut teholla töissä kun korona otti hengen niin monelta piikkipelkääjältä.
Ja mielikuvitus näillä rokottamattomilla näyttää oleva se ainut mitä on pään sisällä —- valitettavasti .
Ennakkoluulot joihin ei ole loogista pohjaa tekevät temppujaan ihmisten mielissä .
Korona on olemassa ja on tullut jäädäkseen , joskin hieman lievempänä koska ihmiset ovat rokottaneet itsensä .
Joten teet ihan miten haluat , rokottaa tai et. Mutta älä levitä väärää tietoa netissä
koska Ukrainan sodassa seestinen vaihe. Korona kuolemat jälleen laskussa kunhan Zelenskyi polkaisee suurhyökkayksen käytiin saa media tarvitsemaansa vitalista nivusiin.
Iltalehdethän on roskalehtiä ja ne muuntelee päivittäin uutisia tiettyyn shokeeraavaan suuntaan, jotta saisivat kohua aikaiseksi, mikä tarkoittaa niille rahaa.
Jos oltaisiin kaikki suomalaiset luettu vain jotain oikeita sanomalehtiä, joissa ei ratsasteta shokkiuutisilla, niin Ukrainan sotakin olisi vaikuttanut joltain paljon kaukaisemmalta asialta. Iltalehdissä on putinin naama joka päivä etusivulla ollut jo 1,5 vuotta... Triggeröivät ihmisiä koko ajan, ja nämä lehdet joka kaupassa ja kioskissa kassan vieressä, eli voi jättää näkemättä.
Toisaalta nämä jotka uskovat konspiraatioihin , eivät voi sille mitään etteivät ymmärrä selvää asiaa kuten se on.
Ainut mitä ymmärtävät ovat juuri nämä konspiraatiot, ne istuu päähän, toisilta samanlaisilta saatuna
Syöpämies nimeltä Albert Bourla.
"Piikit tappavat"!!!
kokeellisen geeniterapian ottaneiden ongelma...
Tällä hetkellä paras suoja koronalle taitaa olla piikit, jotka jäi ottamatta :)
Asiantuntijoiden kauhuskenaario toteutuu jälleen. Piikittömät terveystietoisimpia.
Rokotteisiinhan ei saa kuolla liian nopeasti. Siksi niillä on tiettyjen päivien suoja. Asiantuntijat ne keksivät kaikenlaista. Tulevat sukupolvet saavat ihmettelemisen aihetta.
Kai se nyt leviää kun moni ei pidä enään korona passia mukan ja puhlintakaan eivät enään vilkuttele siihen kun lisätään että ovat jättäneet maskin pois nii ihmekkö taas leviää kulkutauti.
Käsidesikin unohtunut monelta, ei se ihme että hengitystievirus saa sitten mellastaa.
Juuri näin eivätkä tee koti testiä ennekuin lähtevät kotoa aivan mahotonta väkeä ny kaikki mökkikuntalaiset kuolevat heidän takia.
Viesteistä päätellen rokotteiden jälkeistä ylikuolleisuutta on joidenkin vaikea myöntää.
Joka tapauksessa rokotteita varotaan yhä enemmän ja asiantuntijat eivät mielellään näyttäydy julkisesti.
Olen paljon kysellyt eikä kukaan tiedä ketään joka oli kuollut rokotteeseen mutta tiedätkö sinä? Eiköhän tuollainen henkilö löydy joskus jostakin joka tietäs pitää vaan jakaa kysellä vielä ei ole tullut vastaan.
Tuskin moni kuoleekaan suoraan rokotteeseen, mutta jos rokote alentaa huomattavasti omaa immuniteettiasi ja sotkee sitä, niin se altistaa sinut lukuisille eri sairauksille paljon pahemmin kuin ennen.
Niinpä jos jos jos ja kun jos jos jos mutta paljon näitä piti olla joka puolella ja silti kukaan ei tiedä onkin vain jos jos jos eli täysin urbaanista legendasta puhutaan tällähetkellä koska kukaan ei siis kukaan tiedä tälläistä henkilöä vaikka kunika olen kysellyt. Tämä on täysin vastaava kuin minulle on sanottu että minun piti kuolla koronaan vähinään joutua tehosoastolle kun en ole ottanut rokteita enkä käyttänyt maskia en kuollut sekin oli tätä samaa potaskaa kun totuus on se että heikkokuntoset ja vanhukset kuoli oli rokote tai ei.
Nällä tämän tyyppisillä taudeille on tapana muuntautua ja tulla uudelleen ja joskus ne on pahempia ja joskus laimeita, kuten joka vuotinen influenssa. Korona rokote on pelastanut miljoonia henkiä ja antaa turvaa.
Se harmittaa salaliitohörhöjä ja piikkipelkoisia.
Ajatellaa että joku voi pelätä ohutta piikkiä joka ei todellakaan satu, juuri ja juuri huomaa piston.
Kuolemaksi synnymme -
Elämme kuoleman kehässä.
Hmm.Nyt siis hauta riittäköön hänelle jolle ei koko maailmakaan riittänyt.
Nohynek on kadonnut kokonaan... missä mahtaa olla?
Kyllä olen muuttunut rokotusvastaiseksi. Jos tästä nyt selviän hengissä, en enää ota ikinä.
Mikähän on henkiinjäämisprosentti, onko kellään tietoa?
Sen takia, kun nyt on köyhien aika kuolla.
Sairaala kutsuu.
https://twitter.com/Ravantti_Esa/status/1659890331339333632?s=20
Täällä minä olen valmiina myymään rokotteita miljardeilla.
https://twitter.com/KristaKiuru/status/1660694191469412369?s=20
Kaverille just viritän uuden työpaikan.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/2bf6e8e4-25f6-4d84-87b5-224caee9b03b
Tieteestä ei väliä nyt myydään huumeita lääkeyhtiöt hoitaa.
https://twitter.com/MKorja/status/1659873264028602371?s=20
Niin uljaasta on kuolo,kuolo toisen puolesta.
Kuolette d-vitamiinpotilaat.
https://tekniikanmaailma.fi/kaksi-tutkimusta-loysi-yhteyden-d-vitamiinin-puutteen-ja-koronakuolleisuuden-valilla-d-vitamiini-voi-hillita-vaarallisia-sytokiinimyrskyja/
Mitenhän siihen voisi reagoida?
Eristämällä Uusimaa tai joku sopiva sote-alue?
Räkätauti apua.
https://yle.fi/a/74-20032406
Jos rokote heikentää vastustuskykyä, voi sairastua vakavasti esim. hyttysen pistosta.
Lisää buustia.
https://media.scored.co/scale/K5j7IyMsKDVUrTwV.png
Ihmisen vastustuskyky (adaptiivinen immuunijärjestelmä) vahvistuu kahdella tavalla: sairastamalla ja rokottamalla. Osaako joku kertoa, mistä on lähtöisin tuo legenda vastustuskyvyn heikkenemisestä rokotusten takia? Onko se joku väärin vedetty analogia antibioottikuureihin vai puhdasta taikauskoa?
mRNA ei ole mitää tekemistä rokotteiden kanssa.
Koita nyt päättää. Viesti johon vastasin alkoi: "Jos rokote heikentää vastustuskykyä, ..."
Eli se ei liittynyt mitenkään koronarokotteeseen?
Koronakauden alussa joku suomalainen asiantuntija sanoi virallisessa mediassa, että elimistö saattaa alkaa tuhota omia solujaan, jos se mieltää piikkiproteiinin virukseksi. Miksi virallinen käsitys rokotteiden kiistämättömistä hyödyistä olisi ehdoton totuus? Moni on jopa kuollut rokotteisiin, mutta ne kuitataan allergioilla ja muilla syillä ohimennen.
Kerropa sitten noin vähän tarkemmin tietämistäsi tapauksista joissa kuolema Coronaviruksen aiheuttamana on laitettu allergian aiheuttamaksi.
Kerro alkuun vaikkapa vain kahdesta tapauksesta.
Siis ENNEN kuin mitään rokotetta oli joku asiantuntija sanoi, että ihmisellä esiintyy joskus autoimmuunireaktioita. Sehän on totta. Esimerkiksi kaikki 1-tyypin diabetekset ovat "luonnollisen" viruksen aiheuttamia autoimmuunisairauksia.
Muunmuassa tämän takia kaikki rokotteet testataan. Nyt kun rokotteita on annettu 13 miljardia tiedämme asian vielä paljon paremmin kuin testivaiheen jälkeen.
mRNA jo pelkät koe-eläimet kuoli ja rokotteita testataan 5-10 vuotta mRNA tuikattiin suoraan ihmisiin ja katsotaan mitä siitä seuraa.
Miten niin tiedämme? Meillä on virallisia tilastoja, mitkä eivät kerro mitään yksilön kohtalosta. Pitkään kerrottiin, kuinka moni on kuollut koronaan, vaikka ei tiedetty, olivatko he kuolleet johonkin muuhun koronan kanssa. Rokotteiden vaikutusta on mahdotonta selvittää tilastollisin menetelmin, sillä me olemme kaikki yksilöitä. Ei auta kaksostutkimuskaan. Kuolinsyyn selvittäminen on käytännössä mahdotonta, vaikka virallisiin papereihin kirjataan jokin syy.
Riskiryhmään luokittelun perusteetkin ontuvat, koska olemme yksilöitä. Ikä ja moni muu seikka eivät yksinkertaisesti käy perusteluksi rokotukselle.
Mitä rokotteita ottavat ja niiden nimiin vannovat pelkäävät? Viruksia ja bakteereja on pilvin pimein ja loppu tulee joka tapauksessa syystä tai toisesta. Elämä on bakteeritoimintaa.
Viralliset tilastot ovat salaliitto.
Tämä on nähty ja kuultu.
Ehkä sinun mielestäsi. Virallinen totuus on joka tapauksessa voitava kyseenalaistaa, sillä kaikki kehitys edellyttää epäilyä.
Sormet ristiin.
https://media.scored.co/scale/3sgL86Aq3KHJwkXv.jpeg
Hmm.Aasit palvokoon Shakaaleitaan ja demokratia kylvettäköön veressänsä.
Moskovan tiltunen, mv lehti pelottelee rokotehaitoilla.
Koronaruiskut poistetaan käytöstä sama tapahtuu Pfizerille.
https://web.archive.org/web/20230516200613/https://www.cnn.com/2023/05/15/health/johnson-johnson-covid-vaccine-end/index.html
Virastojen hevoshampaat on kusetuksessa mukana.
https://www.thegatewaypundit.com/2023/05/fda-posts-tweet-dangers-internet-disinformation-then-reality/
CDC tyyppi yrittää luistaa kuulusteluista.
https://media.scored.co/scale/GaVWQetBBUsw2tFc.png
Rokottamattomia hörhöjä kuolee no sehän on vain ja ainoastaan hyvä asia.
Kuka hörhö usko tämmöstä sontaa.
https://media.scored.co/scale/3Je1TfJJoaJ14wpd.jpeg
Tienattiin näillä.
https://ijr.com/fda-pulls-authorization-original-pfizer-moderna-covid-vaccines/
Setämiehellä kävi tuuri todistaja kuoli ennen aikojaan.
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000009603305.html
Pandemia heh.
https://twitter.com/BernieSpofforth/status/1660923762298978307?s=20
Ruiskua käteen.
https://twitter.com/real_GGoswami/status/1660900936724930563?s=20
Voivathan ne haaveilla vaikka mitä, eriasia sitten miten käy.
Laittomuuksia ovat suunnittelemassa, eli ovat rikollisia.
SEKÖ ON SE MARINILAINEN. SE ON TOSI HYVIN HOIDETTU, NIINÄNHÄN NE HEHKUTTIVAT. JOTKUT SANOIVAT, ETTÄ SE OLISI SITÄ MARININ KESTÄVÄÄ.
Joko natohuuma hyytyi? Eikö Sannan jauhojengillä ole ollut enää esityksiä? Ukrainakin on jo unohdettu joten nyt on taas koronahössötyksen aika. Hopi kopi hallitus nyt rajat kiinni ja maskit naamaan jokaiselle niin saadaan säpinää kesään.
Eristystä pitäisi säätää kun ei mitään parannuskeinoja ole.