Hankolaiset tarvitsevat uimahallin. Lisää pitoa ja vetoa.
Hangon seuraava investointi uimahalli
Anonyymi-ap
221898
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
hangossa on jo koko kansan uimahalli ainakin sillä nimellähän demarit sitä hankolaisille markkinoi siellä asioiminen tosin vaatii lompakolta pitoa koska uimahallin kassassa on vetoa,minkä demari lupaa se pitää :-D
Valehtelivat ihmisille. Mieluummin äänestää kristillidemokraatteja. Heillä hyvät arvot, joita he myös kunnioittavat. Demareiden piikkiin taitaa mennä väen väheneminen 12000:sta 8000:een. Ei ole ollut ymmärrystä taloudesta, veronmaksajien merkityksestä. On panostettu toisarvoisiin, jotka eivät lisää vetoa ja pitoa.
Mitä tämän Hangon nykyisen uimahallin osake maksaa? Entä vuosivastike ja kertalippu?
parasta hangossa on tammisaaren uimahalli,ja se ei ole hangossa....
Uikaa nyt saatana siellä meressä, kun jäätkin on lähteneet eikä uusia tule hetkeen !
Hanko tarvitsee oman uimahallin.
Hynynen JS
You are right.
Läskit pois ja muualle.
Demarit vastustavat uimahallia. Kristillisdemarit ovat paljon fiksumpia tässäkin asiassa.
Milloin ihmiset huomaavat kannattavansa aivan väärää filosofiaa? Se on yksi suurimmista yhteiskunnan ongelmista ja valaistumisesta, kun herää huomaamaan, että kannattamansa yhteisön arvot ovat loppujen lopuksi savijalkoja, jotka kaatosateessa valuvat huleveden mukana mereen.
Uimahalli on tarpeen.
Nonni, nyt on suolistoperäisiä bakteereita Bellevuen rannalla ja Karusellirannalla. Uimahalli olisi tarpeen.
Yksikin syy, miksei suolistoperäisiä bakteereja olisi altaassa ? Kyllä porukka rumppaa huuhtelee sielläkin...
Kaupungin on myös valmistauduttava uimahallin valmistumisen jälkeen tänne suuntautuvaa lapsiperheiden muuttoaaltoa varten!
Satama-altaiden täyttö on aloitettava välittömästi jotta sinne rakennettavien asuntojen työt saadaan käyntiin.
Hangolla paljon velkaa ja veroa maksavat vähenee 2-300 henkeä/vuosi, joten uimahalli on ja tulee olemaan Tammisaaressa.
Väärin, ettei kakkoset osallistu kaupungin hoitokuluihin kunnolla.
Porttikielto Kakkoshankolaisille elleivät ala maksamaan kaupunkiin veroja!.
Uimahalli Hankoon olisi tarpeen, mutta nyt on sekä Hangossa että koko maassa elettävä tulevat vuodet suu säkkiä myöden kuten sanonta kuuluu joten uimahallin rakentamiseen ei ole taloudellisia mahdollisuuksia.
No emmä tiedä, parempi ku on luistoa ja työntöä...
No paskovatko veteen saaressa!!
jag kakka i byksorna
kätevää ja käytännöllistä....
dynaamista, sanovat
Vahva kyllä uimahallille Hankoon.
Todellakin kyllä uimahallille Hankoon.