kaupan pukru

otsin kuukaus sitten opel aatran vm 97 liikkeestä ajetu on 300 tuhata. ny huomasin etä motorrista kuulu kova suhina ja vuota öljyä varapöörä puutui myös kesä kumit on nypitty halun purkaa kaupan kun auto ei ole mitä piti ei pitäny ola vikaa huuto kauppa ei pura kauppaa sanoin otan laki miehen kun kulutaja mies sanoi ei voi purka
10387
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Kun olet oppinut kirjoittamaan niin, että sinua edes joku ymmärtää,
niin onko mieleesi tullut, että itse kaupan kohde - siis se auto - on jo
26 vuotta vanha!
Sellainen auto ei ole uusi.
Asian vieminen Käräjäoikeuteen maksaa tuhansia euroja.
Toivottavasti sinua Käräjäoikeuden toimistossa neuvotaan ja kerrotaan,
ettei tästä ole mitään hyötyä.

Äänestä
  • 😋😋😋😍😍😍😍😋😋😋

    🔞 ­N­­­y­­­m­f­­o­m­­a­­­a­­­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17866630M

    🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞

    Äänestä

motorri on autotsa rikki öljaa tule paljo ei mene katsastastuksesra läpi . vara pyörä pitä olla kesä kumit nypity vain . ato makso kuitenki 550 euro silä rahala pitäs saada parempri . purku aino vaihtoetho otan laki mies hoitaman asiaa .

Äänestä
  • Eihän tuolla hinnalla saa melkein kunnollista autoa kuin siellä synnyinmaassasi.

    Äänestä

  • Mita sina sanoa.

    Äänestä

Kuvittelitko saavasi tuolla rahalla uuden auton? Oletko koskaan kuullut että tyhmyydestä sakotetaan.

Äänestä

Anteeksi, mutta unohda lakimiehet ja oikeudet. Autosi on vanha ja halpa. Yritä selvittää, kuka korjaisi sen edullisesti käyttö ja katsastuskuntoon. Älä kuluta aikaasi ja rahaasi yhtään mihinkään muuhun, jooko?

Äänestä

Ehdottomasti lakimies hoitamaan asiaa.
Tuntiveloitus lähtee sieltä175€ hujakoilta, joten kyllä tuon hintaisen auton ollessa kyseessä kannattaa lakimies vuokrata moneksi tunniksi.

Äänestä
  • Niin ja saa maksaa vielä myyjänkin oikeudenkäyntikulut. Rahamies näyttää olevan.

    Äänestä

Yeitä myydä pis jollekkin toiselle
Urpolle tai riikalle

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

otsin kuukaus sitten opel aatran vm 97 liikkeestä ajetu on 300 tuhata. ny huomasin etä motorrista kuulu kova suhina ja vuota öljyä varapöörä puutui myös kesä kumit on nypitty halun purkaa kaupan kun auto ei ole mitä piti ei pitäny ola vikaa huuto kauppa ei pura kauppaa sanoin otan laki miehen kun kulutaja mies sanoi ei voi purka

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu