Venäjälle tulee vallankumous

Anonyymi-ap

Venäjän kansa on kyllästymässä Kremlin jatkuviin sotiin naapurimaissa ja maailmalla, varsinkin nyt kun jopa asevelvollisia viedään ulkomaille surman suuhun.

Ongelma on vain se, ettei Venäjällä ole juurikaan täysjärkisiä poliitikkoja. Jokainen on enemmän tai vähemmän sekoboltsi kuin nykyinen johtava pelle.

9

361

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ukrainassa hyökkäilevät venäläiset ns sotilaat täysin kyllästyneitä kun eivät kukaan edes tiedä, miksi pitäisi sotia Ukrainassa..

      • Anonyymi

        Vai vallankumous. Se hajoaa koko valtio pieniksi murusiksi.


      • Anonyymi

        🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒

        🍑 ­N­­­y­m­f­o­­m­­a­­­a­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17867956M

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Anonyymi

      Erinomainen asia.

    • Venäjällä presidentti Putin nauttii suurta kansansuosiota. Toukokuun puolivälissä tehdyn mielipidetutkimmuksen mukaan 80,9 % Venäjän kansalaisista luottaa Putiniin ja 77,1 % tukee hänen työtään.
      Kansainvälisesti katsottuna, Putin on erittäin arvostettu poliitikko maailmalla. Eri puolilla maapalloa on lähes jatkuvasti ollut suuria mielenosoituksia, joissa on tuettu presidentti Putinia ja hänen Ukrainan politiikkaansa. Valitettavasti länsimaiden tiukka sensuuri ei julkaise kuvia eikä tietoja näistä suurmielenosoituksista. Toivotamme Jumalan siunausta ja kaikkea hyvää presidentti Vladimir Putinille, koko Venäjän maalle ja kansalle!

      • Anonyymi

        Eikö ole jännä, miten venäläiset muuttavat sieltä idän "paratiisista" silti sankoin joukoin pois..

        Venäjän ortodoksikirkko ei edusta kristinuskoa. Se luopui siitä viimeistään siunaamalla Venäjän hyökkäyssodan ja alkamalla maallisen vallan käsinukeksi.

        Ryzzät häipykööt Ukrainasta tuhotöitä tekemästä ja menkööt kotiinsa rakentamaan omaa maataan.


      • Anonyymi

        Joppaan osasit sadun väsätä. Tais Jumpen siunaus loppua kesken kahinan. Moskovan valot sammuu ihan kohta.


    • Anonyymi

      Kremlin sotahullut veks.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kaksi vuotta

      Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek
      Ikävä
      19
      5363
    2. Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden

      "Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia
      Hindulaisuus
      569
      2707
    3. Alahan tulla paikkaamaan tekojas

      Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.
      Suhteet
      22
      2589
    4. Onko kenellekään muulle käynyt niin

      Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk
      Ikävä
      151
      2260
    5. Ei tunnu, että välität yhtään

      Tuntuu, että et edes muista minua koko ihmistä. 😢
      Ikävä
      24
      2197
    6. Onko hän elämäsi rakkaus?

      Itse olen sitä mieltä että kyllä se näin taitaa nyt olla
      Ikävä
      82
      1664
    7. Tekisin mitä vaan että

      Pääsisin eroon susta.
      Ikävä
      146
      1555
    8. Tietääkö kaivattusi että

      olet häneen ihastunut? 🤠
      Ikävä
      131
      1335
    9. Nainen, vaikka olen ja asun yksin

      Saan silti seksiä aina kun tahdon. :/
      Ikävä
      129
      973
    10. Terveiset kaivatullesi

      kesän aluksi tähän ketjuun.
      Ikävä
      86
      924
    Aihe