Suomalainen tuki järjestelmä on rakenettu niin ettei yhdessä asuminen ole kannattavaa. Asutaan poste restantes ja kaden asunno loukoissa. Näitäkin byrokraattisii sommitelmii o laadittu kymmenii vuosii eri istunnois. Esim työtön ketale tulot käteen 590r/kk muuttaa yhteen rakkaudesta työkyvyttömyys eläkkeellä olevan kanssa tulot920e/kk ottavat 540e/kk kustantavan kaksion plus vesi 44e/kk ja sähkö. No. näillä tuloilla asumistuki o heidän asuin alueella karvaa vaille 80e/kk eli maksettava jää 460e. Yhteen lasketun tulon jälkeen kun vuokra on vähennetty (otettu huomioon asumistuki) Jää pariskunnalle 1050e ja laskennallisesti kun vähennetään vesi ja sähkö jää noin 970e. No perustoimeentulosta voi saada rimaa hipoen 15-30e perheen iloksi. MUTTA miten tämän rakastuneen pariskunnan työtön osapuoli paneudutaan nyt hänen rahasalkkuunsa. 590e-(puolet vuokrasta 230e= Jää 360e-(sähköstä ja vedestä toimeentulon jälkeen .30e jää 330e.. Ja jokaisella suomalaisella alkaa luurikin oleen ni 30e liittymä Jää 300e. Alkaa rakkaus oleen koetuksella ku köyhempi ei saa irti mallu askii ja riidat kasvavat kuin fallos otsaan. Elkku Poste Restanteen ja kielen päällä on aamupalalla muutakin kuin ylähuuli.
Luetuimmat keskustelut
- 1791376
- 851263
- 1021013
- 48849
Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su40743Haluatko, että kierrän sinut kauempaa
Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.83626Leski ja Volvomies
Mitä se Volvomies kulkee sen nuoren lesken luona.. joko leski surunsa surrut ja uusi jo katottu..7556Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni
mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä30538Mikä on vahvuutesi palstalla?
Oletko kuullut asian joltain toiselta vai oletko itse sitä mieltä? Itse luen avarakatseisuuden omaksi vahvuudekseni. Yr111520Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su44512